• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Rieker Antistress

  • вул. Пушкінська, 45, Харків
  • проспект Науки, 8, Харків
  • вул. Маяковського, 2, Харків
  • вул.Героїв Праці, 7, Харків

Rieker автоматизовано Торгсофт

Ми любимо брати інтерв'ю у клієнтів-користувачів програми Торгсофт. У розмові з людьми, які будували бізнес з нуля до етапу автоматизації, поступово масштабували та успішно ведуть справи, можна почерпнути багато корисної інформації. Фахівці Торгсофт автоматизували чимало магазинів взуття, серед них мережа магазинів німецького взуття Rieker. В інтерв'ю з директором цієї мережі ми з'ясовували, що важливо в обліку магазину взуття та як успішно вести справи у взуттєвій галузі.

Розкажіть, будь ласка, про особливості взуттєвого бізнесу: в чому «плюси» та які, можливо, є мінуси?

Звичайно, як і будь-який бізнес, взуттєвий має свої особливості.
По-перше, взуттєвий ринок постійно змінюється – з'являються нові матеріали, диктуються модні тенденції й те, що було популярним цього року, наступного може бути не актуальним. Тому дуже важливо правильно підібрати асортимент, вивіряти його з потребами клієнтів, стежити за віяннями моди та навіть реагувати на зміни кліматичних умов.

По-друге, взуттєвий бізнес має виражений сезонний попит. Пік продажів припадає на весну та осінь, це і зрозуміло, адже саме в цей період ми готуємось до зміни гардеробу. Спад продажів відбувається у міжсезоння, у період свят. Звичайно, така ситуація відбивається і на продажах, і на завантаженні персоналу, і на кількості питань, що виникають. Важливо правильно реагувати на ситуацію і навіть, здавалося б, негативний момент, як спад попиту, використовувати як можливість – промалювати стратегію, впроваджувати технічні та процесуальні зміни, провести навчання персоналу. А взагалі, специфіка є в будь-якому бізнесі, важливо просто любити справу, якою займаєшся і намагатись робити її від душі.

Які рутинні процеси забирають найбільше часу у керівника?

Найбільше часу забирають не налагоджені процеси. Це стосується і бізнес-процесів, і роботи з персоналом, і технічної бази. Тому будь-які процеси повинні бути налаштовані так, щоб не виникало ситуацій «гасіння пожеж».

Як часто змінюється асортимент? Що робити, якщо пари немає на магазині?

Оновлення асортименту в магазинах взуття відбувається два рази на рік – весняно-літній асортимент приходить до магазинів уже у лютому-березні, а осінньо-зимовий – у серпні-вересні. Вибір асортименту проводиться на підставі аналізу попиту, аналізу потреб та модних тенденцій. Дуже важливо при цьому розуміти, що будь-яка думка суб'єктивна, і відштовхуватися тільки від свого смаку докорінно неправильно. Далі товар розподіляється по магазинах з урахуванням особливостей клієнтів кожного. Наше завдання – створити таку пропозицію, яка зможе задовольнити будь-якого потенційного покупця. Кожен магазин на початку сезону отримує каталог, де зібраний весь асортимент. Цей каталог знаходиться у вільному доступі для клієнта, і якщо виникає ситуація, коли клієнт хоче пару, якої немає в конкретному магазині – ми доставляємо йому потрібну пару нашою внутрішньою логістикою. 

Які б Ви виділили особливості обліку взуття?

При роботі з взуттям необхідна деталізація характеристик товару: та сама модель може бути в декількох кольорах, виготовлена ​​із застосуванням різних матеріалів, та ще й відрізнятися розмірами. І це важлива інформація, оскільки вона формує набір споживчих властивостей. Без такої деталізації дуже складно провести аналітику та визначити правильну стратегію підбору асортименту.

Наскільки складно було запровадити облік у магазині?

Облік – це важлива складова бізнесу, а його автоматизація значно полегшує роботу персоналу і дає розуміння результатів ведення діяльності. Коли це розуміє вся команда, то опору немає. Інше питання, що необхідно було приділити час навчанню співробітників, показати їм можливості та розробити чіткі інструкції роботи.

Система обліку для магазину взуття

Чи є у вашому магазині дисконтна система?

У магазинах ми використовуємо накопичувальну дисконтну систему, коли відсоток знижки залежить від загальної суми покупок. Така система насамперед спрямована на посилення зв'язку з покупцями та дозволяє правильно аналізувати ситуацію. Не можна розглядати таку систему тільки як знижку для клієнта. Це ще й маркер задоволеності асортиментом, сервісом, умовами. Чим більше покупців стають постійними, тим легше проводити такий аналіз.

Продаж у карантин, що змінилося?

Карантин вплинув на всі сфери бізнесу і наш бізнес не виняток. До цього ми навіть не припускали, що може виникнути ситуація, коли вся робота буде паралізована. У такі періоди потрібно мобілізуватися та шукати нові рішення. До цього моменту ми використовували інтернет як додатковий канал збуту і не розглядали його як самостійний. Карантин змусив нас переглянути своє ставлення до інтернет-продажів та стимулював розвиток цього напряму. Зараз, окрім роздрібних магазинів, ми маємо досить розвинений канал інтернет-продажів.

Як змінилися продажі у співвідношенні онлайн та офлайн?

У кожному каналі є свої покупці. В інтернет люди йдуть за економією часу – не треба підв'язуватися до роботи магазину, не треба кудись їхати або йти, за 10 хвилин можна «побувати» в декількох магазинах. Це дуже зручно і тому інтернет-покупців стає з кожним роком дедалі більше, особливо це стосується молоді. Проте є й ті, хто цінує живе спілкування, кому важливий тактильний контакт із товаром, для кого похід у магазин це свого роду «релакс». Для них інтернет не підходить. Ми цінуємо і любимо всіх наших покупців, і намагаємось задовольнити всі їхні потреби. 

Робота з поверненнями: які найпоширеніші причини та як з ними бути?

Своїм клієнтам ми намагаємося допомогти максимально правильно підібрати саме свою пару взуття. Взуття має бути комфортним, і на цю якість ми робимо акцент. Якщо клієнт зазнає навіть незначного дискомфорту, ми пропонуємо йому обмін або повернення. Звичайно, для такого повернення обов'язково, щоб взуття не було в носінні.

Чи ловили Ви своїх співробітників на махінаціях?

У своїх співробітниках ми бачимо частину команди, тому підходимо до підбору персоналу дуже серйозно. Як наслідок, колектив стабільний, а більшість працівників працює з нами вже не один рік. Ми залучаємо співробітників до процесу прийняття рішень, реагуємо на їхні запити та намагаємося створити умови, в яких їм не потрібно опускатися до махінацій. Поки що у нас виходить.

Як часто проводите акції, чи є серед них улюблені?

Усі акції улюблені. Це як дарувати подарунок, радість приносить обом сторонам. Акції проводимо не часто – 1-2 рази на сезон. Якщо проводити частіше, це стане звичайним, і зникне відчуття свята.

А як ще приваблюєте покупців у магазин?

Як ми вже говорили, ми наголошуємо на комфорті. І це комфорт не тільки від взуття, а й від перебування у наших магазинах, спілкування з нашими співробітниками. І клієнти це цінують, це їх приваблює.

Магазин до та після автоматизації: які істотні плюси з'явилися після впровадження програми обліку?

Коли бізнес масштабується, автоматизація неминуча. Це значно економить час, дозволяє швидко отримати необхідні дані, мінімізує помилки та систематизує дані. Торгсофт виявився простим у спілкуванні, легко освоюється співробітниками та інтуїтивно зрозумілий. Звичайно, у процесі роботи виникають питання, але найчастіше їх просто вирішити за допомогою фахівців служби підтримки.

Які функції програми Ви використовуєте найчастіше?

Ми намагаємось використати весь потенціал, який надає Торгсофт. З якимись функціями просто почати роботу, для якихось потрібен час. З останнього, що ми запровадили:

Які Ваші найближчі плани? Чи думаєте про розширення? Що нового хотілося б впровадити?

Є бажання розвиватись, тому планів багато. Наразі плануємо розширення торгової мережі, оптимізацію процесів. До того ж обов'язкове впровадження РРО – це новий для нас етап, ми активно до нього готувалися. Якщо говорити про те, чого нам хотілося б впровадити в Торгсофт – то це розширення фінансових звітів.

Про роботу з постачальниками: як знайти хороших, що врахувати у взаєминах із ними?

Ми співпрацюємо безпосередньо з представництвами відомих брендів. Усі вони працюють концептуально, тобто. продумано все – від дизайну магазину до вимог сервісу, і ці вимоги однакові для всіх магазинів у країні. Це зручно тому, що всі правила взаємодії зрозумілі та прозорі. Наші партнерські відносини складаються вдало, насамперед тому, що ми поділяємо цінності та цілі наших партнерів, з повагою ставимося до їхньої історії та прагнемо стати її частиною.

Чому Ви обираєте Торгсофт?

По-перше, ми вибрали Торгсофт тому, що програма проста і не вимагає багато часу на її освоєння. Усі питання легко вирішуються через службу підтримки.
По-друге, зручно отримати комплексну програму, де вже продумані та закладені всі основні функції та звіти. Постійні оновлення та доопрацювання формуються на підставі запитів та потреб бізнесу.
По-третє, ми ростемо та розвиваємося, і команда Торгсофт розвивається разом з нами. Програма змінюється з урахуванням нових вимог ринку та враховує специфіку кожного бізнесу.