• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Ваш сервер бажає турботи і уваги!

10.11.2017

Важливо розуміти, що від сервера, як правило, залежить робота всього підприємства, а значить життєво необхідно забезпечити його стабільну і безперебійну роботу. Хочемо розповісти вам про декілька загальних правил, дотримання яких допоможе неабияк продовжити життя "серця" вашої комп'ютерної мережі.

Правило перше: Перезавантаження.

Не рідше, ніж раз на тиждень, серверний ПК слід перезавантажувати. Чим довше працює система, тим більше навантаження на оперативну пам'ять і вище ймовірність помилок, які (в гіршому випадку) можуть привести до повної втрати ваших даних. Крім того, слід пам'ятати, що більшість сервісних оновлень, важливих для безпеки, також вимагають перезавантаження.

Правило друге: Встановіть антивірусне ПЗ.

І це стосується не тільки сервера. Бажано встановити антивірус і фаєрвол на всіх комп'ютерах, теоретично схильних до зараження. І не тільки встановити, але і регулярно оновлювати його до останньої версії. Кожен день інтернет поповнюється сотнями нових різновидів шкідливого ПЗ і тільки найактуальніші версії антивірусної бази зможуть захистити вас від неприємностей. Краще подумати про безпеку заздалегідь, ніж безрезультатно намагатися відновити безнадійно "заражену" систему.

Правило третє: Думайте про безпеку.

На жаль, навіть найдосконаліше захисне ПЗ не зможе вберегти сервер від всіх загроз. Основною перешкодою між вашим сервером і загрозами, котрі чекають в мережі, повинні стати ви самі. Не використовуйте сервер для інтернет-серфінгу та електронної пошти. А вже якщо доводиться, відвідуйте лише перевірені ресурси, не відкривайте незрозумілі листи і не переходьте по сумнівним посиланням. Не варто зайвий раз перевіряти надійність вашого антивірусу.

Правило четверте: Використовуйте надійний пароль.

Методом простого перебору, за допомогою спеціального ПЗ можна підібрати більшість простих паролів. У зловмисників є списки з тисячами найрозповсюдженіших паролів. Якщо ваш пароль - це "qwerty", "тисячі двісті тридцять чотири", "2009" або щось в цьому роді, терміново поміняйте. Те, що вас при такому паролі ще не зламали, означає лише те, що просто ще не намагалися зламати. Звичайний шістнадцяти символьний пароль, що містить як літери, так і цифри, здатний значно знизити ймовірність злому. Правильним рішенням буде встановити системне обмеження на термін життя паролів і міняти їх раз у два-три місяці.

Правило п'яте: Не зберігайте паролі на ПК.

Навіть самий надійний, випадково згенерований 128-бітний пароль не має сенсу, якщо він збережений у текстовому файлі на робочому столі. Уникайте зберігання паролів на вашому комп'ютері або на листочках біля нього. Це основа безпечної системи. Якщо дуже вже хочеться тримати паролі під рукою, використовуйте спеціальне програмне забезпечення. Є кілька як платних, так і безкоштовних менеджерів паролів. Серед них: KeePass, eWallet, LastPass, 1Password, RoboForm.

Правило шосте: Робіть резервні копії важливих даних.

Будь-який антивірусний захист може підвести. Навіть найнадійніший комп'ютер може вийти з ладу. Будь-який пароль може бути зламаний. І для того, щоб максимально швидко відновити роботу після форс-мажору, як можна частіше копіюйте всю важливу інформацію на зовнішній носій. Якщо ви подумаєте про це сьогодні, можете значно спростити собі життя завтра. Читати статтю про те, як зробити архів бази даних Торгсофт®

Правило сьоме: Встановіть UPS.

UPS - це система безперебійного живлення комп'ютера, яка здатна убезпечити ваш сервер від різких перепадів напруги і відключення електроенергії. В ідеалі, UPS повинен стояти на кожному пристрої у вашій мережі, включаючи маршрутизатор. Це необхідно для того, щоб раптове відключення напруги не призвело до того, що вся ваша техніка вийшла з ладу. Але найголовніше - в цій ситуації можна втратити не тільки комп'ютери (їх, звичайно, шкода, але можна і нові купити), але і всю інформацію, накопичену за довгі дні/ місяці/ роки роботи. Якщо не хочете опинитися в такій ситуації, обов'язково робіть резервні копії даних і подбайте про те, щоб вони вам ніколи не знадобилися.

Правило восьме: Використовуйте RAID-масиви.

Ще один надійний спосіб убезпечити свої дані від випадковостей - установка RAID-масиву замість звичайних жорстких дисків. Це технологія, при якій кілька носіїв об'єднують в одну логічну систему. Дана структура має ряд переваг перед звичними способами зберігання. В першу чергу, на порядок підвищується швидкість читання з диска, що буде важливо для комфортного користування сервером. Крім того, в RAID-масивах використовується захист від збоїв, що дозволяє деякий час зберігати дані, навіть якщо сталось екстрене відключення електроенергії.

Правило дев'яте: Регулярно піклуйтеся про сервер.

Рекомендуємо виділити кілька годин на тиждень на технічне обслуговування сервера. У цей час ви повинні перевірити систему на віруси, встановити останні оновлення для свого ПЗ, зробити резервне копіювання файлів і перезавантажити систему. Якщо ви не хочете кожні пів року купувати новий сервер, поставтеся до даної процедури з усією серйозністю. Отже, економити у такому випадку не можна в жодному разі.

Якщо виникнуть якісь питання, звертайтеся до служби техпідтримки Торгсофт® - ми проконсультуємо, підкажемо і відповімо на питання!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором