• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

25 нових функцій, які зробили Торгсофт краще: огляд версії 2020.8

Оновлення Торгсофт 2020.8.0

Хороший продукт складається з продуманих дрібниць: поєднання функціональності, нюансів та безумовної користі для клієнта.
 
У липні вийшло оновлення Торгсофт 2020.8. Зміни торкнулися режимів синхронізації з інтернет-магазином, prom.ua, Rozetka та Нова Пошта, підключення банківського термінала, зважування, імпорт та розподіл товару, масова розсилка, торгівля з випискою рахунку, подарункові сертифікати, програмний РРО, архівація та робота системи в цілому.

Синхронізація з інтернет-магазином

Склад -> Синхронізація з інтернет-магазином

Довжина, ширина, висота та дата випуску в картці товару

Щоб передати в інтернет-магазин необмежену кількість характеристик товару, наприклад, потужність, обхват, діаметр — в Торгсофт використовуються динамічні характеристики.
 
У версії 2020.8.0 часто використовувані параметри товару «Довжина», «Висота», «Ширина» та «Дата випуску» тепер додані в картку товару, щоб зручніше та швидше її заповнювати.
Тепер не потрібно дублювати ці параметри в динамічних характеристиках.
 
Щоб використовувати «Довжину», «Висоту», «Ширину» в картці товару, треба активувати додаткову опцію «Метричні характеристики товару».

Синхронізація фотографій з каталогу на комп'ютері

Раніше для синхронізації з маркетплейсами Розетка та Пром, фотографії треба було завантажувати у свій ftp-каталог — відкриту теку в інтернеті. А це означало, що треба купити хостинг, попросити системного адміністратора все налаштувати та щорічно цей хостинг оплачувати.
 
Тепер ви можете використовувати свій комп'ютер, щоб надати відкритий доступ через інтернет до файлів фотографій в каталозі.
 
У Торгсофт ми зробили, щоб фотографії можна було зберігати на комп'ютері та синхронізувати їх з маркетплейсами. Для цього необхідно підняти свій вебсервер за допомогою вбудованої служби Windows — IIS.

Технічна інформація:

Можливість включити поля зі списком назв та посилань фотографій в файл товарів значно спрощує алгоритми синхронізації, які виконуються на стороні інтернет-магазину.
 
У Торгсофт — Склад — Синхронізація з інтернет-магазином для всіх видів синхронізації ми додали новий спосіб вивантаження фотографій — «Свій Web-сервер», який доступний коли фотографії товарів зберігаються в каталозі. Місце зберігання фотографій можна налаштувати в Торгсофт — Налаштування — Параметри — Товар — Фотографія — Місце зберігання фотографій.
 
В поля файлу синхронізації ми додали два нові типи даних «Фотографія товару»: список файлів через кому та посилання на файл через кому, що дозволяє вивантажувати в файл синхронізації рядки зі списком назв та посилань на фотографії товару.
 
Важливий нюанс: назви фотографій не повинні містити кириличні символи, оскільки, наприклад, Розетка забороняє використовувати кирилицю в назві файлів. Відповідно, фотографії не будуть синхронізуватися з маркетплейсом.

Безперервне завантаження замовлень

У версії 2020.8.0 ми поліпшили відмовостійкість програми при завантаженні замовлень з інтернет-магазину: тепер процес обробки замовлень не перерветься, якщо з якоїсь причини не вдасться обробити файл замовлення.
 
Раніше при завантаженні файлу з помилкою з'являлося повідомлення «List index out of bounds (0)» і завантаження наступних коректних файлів замовлень припинялося.
Тепер обробка замовлень не буде перервана, навіть якщо при завантаженні замовлень з якої-небудь причини не вдається обробити файл.

Відправники та одержувачі за замовчуванням

Сполучення з Новою поштою
 
Клієнт оформив замовлення в інтернет-магазині, заповнив поля місто доставлення та відділення Нової Пошти. При імпорті файлу замовлення інформація про одержувача та його адресу також завантажиться в замовлення віддаленого клієнта — цю інформацію не потрібно вносити вручну в картку клієнта.
 
Також для клієнта можна зафіксувати адресу за замовчуванням: в картку клієнта, вкладка «Параметри доставки», для адреси додано налаштування «Використовувати за замовчуванням».
 
Якщо це новий клієнт і в базі Торгсофт його немає, то він буде автоматично створений, заповнені поля одержувач та адреса доставляння Нової Пошти.
 
Якщо у вас декілька центрів обліку, з яких йде регулярна відправка товарів, і треба закріпити відправника Нової пошти до центру обліку, то в меню Налаштування — Параметри — Додаткові функції — Сполучення з Новою поштою додано параметр «Відправник Нової пошти Центру обліку», щоб встановити відправника за замовчуванням.
 
При роботі з Новою поштою дані заповнюйте українською мовою.

Контроль помилок синхронізації

Склад -> Синхронізація з інтернет-магазином
 
Якщо з якихось причин синхронізація з інтернет-магазином не відбулася, то на вкладці «Журнал синхронізації» можна побачити перелік подій: підключення до FTP, завантаження та обробка замовлень, вивантаження файлів, фотографій та помилки, які виникли в процесі.
 
Ця доробка зафіксує проблему на будь-якому етапі синхронізації, дозволить швидко виявити та виправити помилку.

Зміна послідовності синхронізації

Склад -> Синхронізація з інтернет-магазином
 
Доопрацювання для розробників інтернет-магазину.
 
Для способу синхронізації «через файл» ми змінили послідовність етапів синхронізації:

 1. Відправка TSGoods.trs
 2. Відправка TSClients.trs
 3. Відправка фото
 4. Відправка POST запиту

POST запит буде останнім, щоб сполучення на стороні сайту почалося в момент, коли всі фотографії будуть передані на сайт.

Унікальний ідентифікатор клієнта

Склад -> Синхронізація з інтернет-магазином -> змінити Об'єкт синхронізації -> вкладка Клієнти
 
У Торгсофт найменування клієнта було унікальним ідентифікатором. Два однакових ПІБ не можна було ввести, а номер телефону — навпаки, можна.
 
Тепер в Торгсофт можна створювати клієнтів з однаковим найменуванням — повних тезок, але з різними номерами телефонів. Унікальність номерів телефонів контролюється з урахуванням конвертації номера в міжнародний формат, згідно з налаштуваннями системи: «Не контролювати», «Попереджати про збіг», «Заборонити збіги».
 
За замовчуванням Торгсофт буде «Попереджати про збіг».
При редагуванні інформації в картці клієнта, програма перевіряє, чи є в інших клієнтів такий самий номер телефону, показує перелік цих клієнтів, й відповідно до налаштування, попереджає або забороняє запис.
 
Також в списку клієнтів ми додали зручний пошук за прізвищем та номером телефону.

Prom.ua: трактування помилок

Склад -> Синхронізація з інтернет-магазином -> Сполучення з Prom.ua
 
Ті, хто синхронізував Торгсофт з Prom.ua, стикалися з помилками HTTP/1.1 401 Unauthorized і HTTP/1.1 429 To Many Requests. По суті це не помилки, а попередження. Але без пояснень складно розібратися, що вони означають.
 
У Сполучення з Prom.ua для помилок, які виникали в процесі синхронізації, ми додали додаткові пояснення:

 • «HTTP/1.1 401 Unauthorized. Перевірте валідність API-ключа ». Тобто вам потрібно переконатися, що API ключ скопійовано та вставлено в налаштуваннях синхронізації правильно. Якщо помилка все ще повторюється, потрібно написати в підтримку prom.ua, щоб вам видали робочий API ключ.
 • «HTTP/1.1 429 To Many Requests. Перевищено максимальну кількість запитів. Будь ласка, спробуйте пізніше ». Це попередження говорить про те, що кнопку «Синхронізувати» в Торгсофт натискали занадто часто. Пром, щоб попередити надмірну кількість звернень до своєї бази, попереджає понад дві спроби синхронізації в короткий термін. Проведіть синхронізацію пізніше, через 15-30 хвилин.

Нова Пошта: синхронізація з повним пакетом додаткових послуг

З версії 2020.8.0 в Торгсофт можна працювати з усім пакетом додаткових послуг в ТТН Нової пошти, які доступні в липні 2021 року.
 
Ця доробка прискорить оформлення посилань Новою Поштою в Торгсофт.
 
Ми змінили форму редагування «Створити ТТН Нової пошти»: праворуч додали закладки «Параметри відправлення» і «Додаткові послуги».
У «Параметрах відправлення» треба вказати основні параметри. У другій вкладці — додаткові послуги, які доступні для роботи через API Нової пошти:

 • «Забрати довіреність»
 • «Суботнє доставлення»
 • «Локал Експрес»
 • «Бажана дата доставляння»
 • «Доставляння в часові інтервали»
 • «Супровідні документи»
 • «Додаткова інформація про посилання»
 • «Підйом на поверх»
 • «Доставлення особисто в руки»
 • «Контроль поштучної передачі» (експедування)
 • «Red Box»
 • «Авіадоставка»

Елементи «Додати до реєстру відправлень (діалог)» та «Відправлення без коробки» доопрацьовані та перенесені в праву сторону форми.

Торгівля з випискою рахунку

Розподіл невпізнаних оплат

Документ -> Торгівля з випискою рахунку -> вкладка Оплати клієнтів -> вкладка Оплати -> дія Зв'язати оплату з рахунком
 
При прив'язці непізнаної оплати до рахунку створюється передоплата за рахунком. Якщо є неоплачені видаткові накладні за рахунком, то оплата розподіляється на ці накладні, починаючи з самої ранньої за датою створення.
 
Якщо прив'язати невідому оплату до рахунку, то на видаткові накладні розподіляється тільки ця оплата, навіть якщо є інші нерозподілені передоплати за рахунком.
 
При прив'язці непізнаної оплати до рахунку вона може бути розподілена на закриті видаткові накладні.
 
Якщо видалити такі оплати з видаткових накладних, то передоплату за рахунком не буде видалено.

Розшифровка оплат видаткової накладної

Документ -> Торгівля з випискою рахунку -> вкладка Видаткова накладна
 
Додали в шаблон друку видаткової накладної набір даних — «Розшифровка оплат накладної», яка містить список оплат за накладною.
 
У друкованій формі видно усі оплати за видатковою накладною: гуртові клієнти побачать попередні оплати, що значно полегшить процес звірки та обліку грошових операцій за різними рахунками.

Банківський термінал

Робота з декількома ФОПами

Налаштування -> Параметри -> Додаткові функції -> Банківський термінал -> таблиця Мерчант (операція) банківського термінала -> дія Додати
 
Доопрацювання сумісності Торгсофт з банківськими терміналами по протоколу PosApi, які підтримують роботу з кількома профілями — можна обрати потрібний ФОП або рахунок.

Технічні нюанси:

Для номера мерчанта «Ідентифікатор термінала» додали можливість введення нецифрових символів у терміналах по протоколу PosApi.
У терміналах, які працюють по протоколу JSON (WebSocket) поле номер мерчанта можна залишити порожнім.

Сліп-чек: друк інформації з банківського термінала на товарному або фіскальному чеку

Документ -> Реалізація -> Оплатити (F6)
 
Сліп-чек — це фіскальний документ, який підтверджує факт оплати банківською картою. Друкувати його треба обов'язково: інформація на сліп-чеку фіксує карту покупця та точку списання грошей.
 
У Торгсофт реалізований друк сліп-чека з банківського термінала на товарному або фіскальному чеках.
 
Є банківські термінали, які не друкують чеки взагалі, наприклад, Ingenico IPP350.
Торгсофт надрукує інформацію сліп-чека на звичайний принтер чеків або фіскальний принтер.
 
Для всіх банківських терміналів реалізована можливість не друкувати сліп-чеки. Інформація, яка повинна бути надрукована — буде надрукована нефіскальному або фіскальному принтерах, в залежності вибору принтера в програмі Торгсофт.

Технічні нюанси:

 • У шаблон друку товарного чека додано перемінну «Сліп-чек банківського термінала», яка зобразить вміст сліп-чека банківського термінала.
 • Для фіскального чека програмного РРО в шаблон чека оплати і повернення за замовчуванням додано інформацію сліп-чека банківського термінала.
 • У налаштування робочого місця фіскального реєстратора ми додали перемикач «Друкувати сліп-чек банківського термінала в фіскальному чеку». Якщо перемикач включений, то інформація сліп-чека буде виводитися на фіскальний чек. Ця функція доступна для фіскальних реєстраторів пРРО, тих, що використовують драйвер ArtSoft, Екселліо FPU-260.
 • Щоб сліп-чек виводився на друк в складі товарного або фіскального чека, банківський термінал повинен бути налаштований так, щоб інформація чека поверталася терміналом на касу. Термінали деяких банків, зокрема Альфа-банк, за замовчуванням не повертають інформацію сліп-чека на касу. Це питання вирішується в кожному конкретному випадку з банком, який обслуговує термінал.

Масове розсилання

Маркетинг -> Масова розсилка

Реквізити рахунку в шаблоні повідомлення

Пром та Розетка використовують довгий номер замовлення в шаблоні смс-інформування для оплати, наприклад,
Замовлення №156936364, сума *** грн ПриватБанк № **************** ФОП Ярмоленко Н.К.
 
Вручну прописувати номер замовлення незручно.
 
У шаблон масової розсилки для рахунку, видаткової накладної та оплати рахунку ми додали змінну «Номер замовлення», яка заповнюється значенням з колонки «№ замовлення» з Торгівлі з випискою рахунку.
 
Ця доробка дозволить клієнтові за номером ідентифікувати замовлення, яке оформлено в інтернет-магазині або маркетплейсі.

Ефективність вайбер розсилки

Функція дозволяє аналізувати доцільність вайбер розсилок, відстежувати конверсію — кількість прочитаних повідомлень і переходів за посиланням.
 
В меню Маркетинг — Масове розсилання — вкладка Масові розсилки — таблиця Повідомлення масової розсилки додані:

 • статистика переходів, процентне співвідношення по статусах повідомлень «Доставлено», «Прочитано» та «Перехід за посиланням» від загального числа повідомлень масової розсилки,
 • статуси «Відправлено», «Доставлено», «Прочитано» та «Перехід за посиланням», а також фільтр «Статус Viber повідомлення», щоб зручно сортувати повідомлення по статусу доставлення,
 • дію «Оновити статус виділених повідомлень», що прискорить аналіз і перевірку доставлення повідомлень.

Верифікація дисконтної картки клієнта за допомогою вайбер

Вайбер можна використовувати для верифікації дисконтної карти по смс:

 • для поля URL використовувати змінні,
 • для кожного повідомлення верифікації створюється одна розсилка цього дня, в рамках якої надсилаються всі повідомлення верифікації.

Подарункові сертифікати

Маркетинг -> Подарункові сертифікати
 
У нефіскальному чеку раніше не можна було побачити, що клієнт оплатив покупку за допомогою подарункового сертифіката. Якщо не перевірити реалізацію та спосіб оплати, то продавець міг повернути всю суму при поверненні товару. Тепер так зробити не можна.
 
На нефіскальний чек та фіскальний чек пРРО додано інформацію «Оплачено подарунковими сертифікатами», в якій зображається сума подарункових сертифікатів при оплаті за товар.

Розподіл товару

Документ -> Розподіл товару
 
Методів розподілу товару безліч і не всім підходить автоматичний розподіл товару. Це доопрацювання зроблено, щоб внести свої корективи в формулу розподілу:
 

 • «Замовлення за розподілом» коректно працює з SQL-Server 2005.
 • Поле «Формула розрахунку» можна редагувати: додано контекстне меню, яке дозволяє встановити формулу за замовчуванням, додавати колонки в формулу. Це означає, що підприємець може використовувати колонки таблиці для формули розрахунку кількості товару, який повинен надійти в магазин.
 • Якщо колонка використовується у формулі, але не активна, то дія «Виконати розрахунок» запропонує показати колонки, які використовуються у формулі.
 • Заблокована можливість перенесення колонок за межі своїх груп — таблиця розбита на групи, всередині цих груп є свої колонки. Це означає що колонку з групи A не можна помістити в групу Б, оскільки вона не буде мати ніякого сенсу.

Виходячи зі специфіки роботи магазину, у кожного підприємця може бути своя формула розрахунку. Наприклад, у двох підприємців магазини взуття.
У одного — потік клієнтів та продажі вище, у другого — нижче.
Відповідно, якщо підприємці будуть використовувати автоматичний розподіл, то у першого буде формула, яка розрахує велике надходження товару в магазин, а у другого — мінімальна кількість товару для підтримки асортименту.

Зважування товару: робота з вагами Vagar

Налаштування -> Параметри -> Вага


Синхронізували ваги Vagar, які можна використовувати з програмою Торгсофт для зважування товару при продажі.
 
Для підключення ваг, в налаштуваннях робочого місця потрібно обрати Тип ваг — ДНЕПРОВЕС (ВТД-РС), Vagar, ICS NT, Mettler Toledo.
 
Зверніть увагу, що кабель від інших ваг не підійде — потрібен саме той, що йде в комплекті з вагами Vagar.

Імпорт товарів від постачальника без закупівельної ціни

Документ -> Прихід товару -> Імпорт
 
До оновлення 2020.8 наші клієнти не могли імпортувати прайс-листи постачальників без закупівельних цін — якщо при імпорті й вказати закупівельну ціну, то в Торгсофт поле «Ціна закупівлі» обнулялася.
 
В імпорті ми додали налаштування «При відсутності закупівельної ціни брати останню закупівельну ціну постачальника» — в картці товару буде проставлена ​​попередня закупівельна ціна від відповідного постачальника.
 
За замовчуванням налаштування вимкнено. При імпорті буде встановлена ​​остання закупівельна ціна товару для даного постачальника, якщо:

 • в налаштуваннях імпорту включити параметр «За відсутності закупівельної ціни брати останню закупівельну ціну постачальника»,
 • в налаштуваннях імпорту не було вказано поле для імпорту закупівельної ціни,
 • у файлі імпорту вказано закупівельну ціну.

Архівування фотографій товару на Google Drive

Налаштування -> Завдання за розкладом -> Архівування в хмарне сховище
 
Тепер можна синхронізувати архів фото з каталогу програми.
 
На форму редагування «Створення архіву в хмару» додано нове завдання «Синхронізація фото». В хмарі створюється тека «TORGSOFT_CLOUD_SYNC», в яку будуть переміщені фото з каталогу.
 
Якщо фотографії змінювалися або додавалися в Торгсофт, то старий файл в хмарному сховищі буде видалено або переміщено в кошик (в залежності від налаштування).
 
Вся інформація про відправку, кількість файлів для обробки та видалення записується.

Прискорена робота програми

Нам вдалося встановити, що значна частина часу йшла на промальовування зображення прогресу операції.
 
Ми оптимізували роботу форми: оновлення даних на формі тепер відбувається рідше, що істотно прискорює роботу програми.

Довідка

Допомога -> Довідка
 
Починаючи з версії 2020.8 в українській версії програми довідка відкривається українською мовою, в російській версії програми — російською.

Програмний РРО

10 нових функцій програмного РРО в версії Торгсофт 2020.8.0

Мобільний додаток

Оновлено мобільний додаток Торгсофт: інтерфейс та оптимізація роботи з Android 11