• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Біжутерія: тонкощі торгівлі та обліку

18.08.2015

Труднощі обліку і торгівлі біжутерією


Багато торговців біжутерією вже робили спроби налагодити облік біжутерії, і упорядкувати товар. Одні, наприклад, вводять власне маркування, привласнюючи літерні та цифрові позначення товару. Інші «прив'язують» до артикулу ціну товару в у.о. Треті ведуть базу товару в Excel ...
Всі ці методи хороші в окремому випадку, але не дозволяють охопити весь процес торгівлі та обліку біжутерії «від і до»: від замовлення товару у постачальника до аналізу підсумків торгівлі минулих періодів.

Більшість підприємців відзначили, що для зручності торгівлі біжутерією і повноцінного обліку товару необхідно:

  • автоматично друкувати цінники на товар
  • налаштовувати дизайн цінників
  • прикріплювати в базі товару до кожної позиції фотографію виробу
  • відстежувати ходові позиції, щоб вчасно сформувати замовлення постачальнику
  • відстежувати, які вироби є в наявності по кожній торговельній точці та контролювати переміщення товару серед кількох магазинів.

Торгсофт для магазинів біжутерії

1. Детальна класифікація товару

Для початку, всі прикраси класифікуються за групами (брошки, сережки, комплекти, кільця, дармовис, окуляри тощо). Цей список можна розширювати або скорочувати - у міру зміни асортименту вашої торгової точки.

Дуже зручно, що кожна група товару може ділитися на підгрупи. Наприклад, в нашому прикладі шийні прикраси поділяються на кулони, підвіски, намиста, кольє:

Классификация товара в магазине бижутерии

Кожній прикрасі можна привласнити виробника, постачальника, бренд, колекцію, сезон. Адже зимовий асортимент біжутерії відрізняється від літнього, а колекція 2015 - від колекції 2016. А є і «класика» - весільні прикраси, аксесуари для чоловіків, подарункове пакування та ін. Надалі ця класифікація дозволить зробити вибірку та аналіз товару по будь-якому з цих параметрів. Також корисно доповнити опис товару такими характеристиками, як: колір, розмір, матеріал, дата випуску, артикул.

Ось як виглядає форма, в яку вносяться характеристики виробу (в термінах складського обліку її ще називають "карткою товару"):

 Приход товара Бижутерия

2. Фото товару, штрихкод і артикул

Тут навіть обговорювати нічого. Біжутерія - такий товар, який складно піддається опису: виходить або дуже довго, або незрозуміло. А деякі моделі ще і дуже схожі одна на одну. Тут кращими ідентифікаторами товару служать фотографія виробу, штрихкод і артикул.

Фото - завантажується елементарно. Хоч самі фотографуєте, хоч візьміть картинку з каталогу постачальника. Одним кліком фотографія збільшується, щоб розглянути деталі виробу.

Штрих код. Можна використовувати штрихкод виробника (скануючи занести його в базу). Якщо ж штрихкоду на товарі немає, або він з якихось причин не підходить - програма сама згенерує штрихкод і роздрукує його на ціннику.

Артикул. Ви можете скласти код самі, автоматично сформувати в програмі, або використовувати артикул постачальника (виробника) - це може стати в пригоді при повторному замовленні. Якщо артикули для вас не принципові, то просто залиште це поле порожнім.

Ірина, власниця кількох магазинів біжутерії (м.Одеса): "Я взагалі люблю все класифікувати та структурувати. Вважаю, що тільки так можна мати порядок і не загрузнути в недолугій роботі. Програма Торгсофт якраз дає можливість упорядкувати величезну кількість товару, проаналізувати асортимент та торгівлю, і в підсумку - підвищити ПРИБУТОК, - що головне! "

 

3. Швидко оприбуткувати товар і підготувати його до продажу

Щоб кожен раз не повторюватися, вносячи одні й ті ж ознаки товару, можна налаштувати форму приходу товару так, щоб вносити лише 1 відмінну ознаку товару.

Можна назвати це «конвеєрною» схемою приймання товару. Наприклад, до нас надійшло 5 пар сережок, що відрізняються лише кольором. Або 3 однакових кільця різних розмірів - 16, 17,5 і 18. Внісши всі повторювані параметри товару один раз, ми ставимо галочку навпроти графи «розмір» (в нашому прикладі), і для наступного кільця нам залишиться внести лише розмір. Виглядає це так:

Как быстро приходовать товар в Торгсофт

 

4. Автоматично роздрукувати цінники

Ось так виглядає товар в магазині, де цінники формуються вручну. Ледь помітна ціна і більше ніякої інформації, яка могла б допомогти продавцю зафіксувати продаж саме цієї пари сережок.

 

Бижутерия ценник

Автоматично формується цінник - це не тільки зручність для покупця і єдиний стиль оформлення в магазині. Це колосальна економія часу при прийманні та маркуванні біжутерії. Етикетку в програмі Торгсофт можна налаштувати так, як того вимагають обставини: змінити розмір цінника, пристосовуючи його для мініатюрних виробів, поміщати інформацію про товар, логотип магазину і т.п. Етикетка, сформована в програмі Торгсофт, відповідає вимогам закону про захист прав споживачів.  

Автоматическая печать ценников на бижутерию

Штрихкод, надрукований на спеціальному принтері етикеток, легко зчитується лазерним сканером штрихкоду навіть на дуже маленькому ціннику.

Часто продавці біжутерії стикаються з несумлінними покупцями, які купують дорогу біжутерію "на вихід", а на наступний день під "слушним" приводом намагаються повернути річ у магазин. У таких випадках рекомендуємо вішати бирку на саме видне місце прикраси, щоб в такому вигляді носити виріб було неможливо. І в товарному чеку обов'язково попереджайте, що повернення можливе тільки при наявності цілісної бирки та чека.

5. Замовити товар у постачальника

Ще на етапі оприбуткування біжутерії, ми можемо позначити в програмі мінімальну кількість вироби, при якій пора робити нове замовлення. На цій формі якраз показано, як можна відстежити закінчуються (або відсутні) позиції на всіх наших торгових точках. Вибираємо конкретного постачальника (торгову марку, сезон, виробника) і сортуємо товар за ознакою "весь товар", "з нульовою кількістю", "товар, який потрібно замовити", "товар, який замовлений".

Проаналізувавши, скільки чого потрібно, формуємо файл із замовленням і відправляємо різним постачальникам. Дуже зручно, що на цій формі є фотографії товару (які, до речі, можна збільшити).

Форма отслеживания проданного товара для заказа бижутерии у поставщика

 

6. Розподілити асортимент по торгових точках

Після того, як нова партія біжутерії закуплена, ми розподіляємо асортимент по торгових точках. Для цього існує спеціальна наочна форма.

Розподіливши товар по точках, роздруковуємо накладну і разом з водієм відправляємо товар у магазини. В даному прикладі показана накладна із зазначенням тільки кількості одиниць товару і роздрібними цінами. Можна, звичайно, роздрукувати і накладну із закупівельними цінами, але зазвичай продавцям це знати необов'язково.

Накладная внутреннего перемещения

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором