• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Не можу увійти в Торгсофт. Що робити?

"Не можу увійти в програму" - одне з найпоширеніших питань до техпідтримки Торгсофт. Найчастіше запит вирішується протягом 1 хвилини.

У даній статті ми розглянемо поширені випадки та розв'язання даної проблеми. Причини, за якими не виходить увійти в програму.

1. Забули пароль від демоверсії Торгсофт

Це найпоширеніший випадок. Часто користувачі встановлюють програму Торгсофт на свій комп'ютер не дивлячись на інформаційні повідомлення
інсталятора, за принципом “Далі-далі-далі”. 

За замовчуванням логін - sa, пароль - 2009. Після успішного входу в програму не забудьте змінити пароль на більш складний та який ви запам'ятаєте.

2. Невірні дані для входу в програму

Необхідно перевірити ім'я та пароль. На комп'ютері може бути натиснута клавіша CAPS LOCK, може включена інша розкладка клавіатури або мова введення. Переконатися в правильності введення можна створивши новий текстовий документ, ввести туди логін і пароль, після чого скопіювати його у вікно при вході в програму.

Деякі люди помилково вважають, що для їх користувача немає жодного пароля, бо вони його не вводять. Це помилкова думка, пароль для користувача є завжди. У цьому випадку пароль «вшитий» у властивості ярлика, через який запускається програма. Таким чином, якщо змінити пароль для користувача, колишній ярлик працювати вже не буде і користувач в програму не потрапить. Необхідно після зміни пароля заново створити ярлик для підключення та винести його на робочий стіл.

 

3. Не запущено службу SQL Server

Запущена системна служба «SQL Server» є НЕОБХІДНОЮ умовою роботи програми та вашої бази даних. Перевірити роботу служби можна, наприклад, запустивши в пошуку або в командному рядку команду «services.msc» або Пуск - пошук - Служби. У вікні, потрібно знайти службу з ім'ям SQL Server і переконатися, що вона має стан «Працює». Якщо в поле «Стан» порожньо, необхідно натиснути на службу правою кнопкою миші та натиснути «Запустити». Причин зупинки служби може бути багато, тому ми рекомендуємо робити регулярне перезавантаження комп'ютера, на якому встановлена ​​програма, два - три рази на тиждень. Перезавантаження можна робити як вручну, так і налаштувати автоматичне завдання на той час, коли в програмі ніхто не працює.

 

4. Причина, характерна для кількох програм, що працюють у локальній мережі

Найбільш поширена причина - зміна роботи або налаштувань мережевого обладнання. Оскільки при даному типі ліцензії база даних або вся програма знаходиться на одному комп'ютері (сервері), втрата зв'язку з ним призводить до того, що програму неможливо запустити або під'єднатися до бази даних на клієнтських комп'ютерах. Часто при такій проблемі ярлик програми замість звичного вигляду стає білим. Характерний приклад такої проблеми - ноутбук приєднався до іншої бездротової мережі та чужий роутер видав абсолютно інші мережеві налаштування, які не підходять для роботи у вашій локальній мережі.

Для вирішення цього типу проблем необхідно перевірити, що комп'ютери знаходяться в одній підмережі та бачать один одного. Для цього потрібно переконатися, що IPv4-адреси мережевих адаптерів мають однакові перші три числа, наприклад, 192.168.0.100 і 192.168.0.101. Подивитися присвоєну комп'ютеру IP-адресу можна командою ipconfig, яку потрібно ввести в командному рядку. Також потрібно переконатися в тому, що зв'язок між комп'ютерами не заблоковано. Блокувати підключення клієнтського комп'ютера до сервера може вбудований брандмауер операційної системи або брандмауер (FireWall) вашого антивіруса. Брандмауер це спеціальна програма або модуль, який може обмежувати мережеві з'єднання відповідно до обраних користувачем налаштувань. На час пошуку проблеми брандмауер краще відключити.

 

5. Не вдалося під'єднатися до віддаленого робочого столу

При підключенні до термінального сервера іноді виникає помилка. У тексті помилки перераховані найбільш ймовірні причини її появи. Перш за все потрібно переконатися, що сервер терміналів увімкнений та у нього є інтернет. У разі, якщо сервер знаходиться не на власному комп'ютері, а у «хмарі», потрібно перевірити доступ до сервера через особистий кабінет. Можливо постачальник послуг відключив сервер через відсутність оплати.

 

6. Не працює програма після відключення світла

Якщо в процесі роботи з базою даних відбувається відключення електроживлення комп'ютера, може бути пошкоджена база даних або пошкоджено сам SQL Server. Перевірити стан бази можна за допомогою SQL Management Studio, але через те, що подібна перевірка вимагає спеціальних знань, рекомендуємо звернутися в техпідтримку. Щоб уникнути подібних проблем, рекомендуємо використовувати джерело безперебійного живлення, яке потрібно налаштувати для коректного завершення роботи операційної системи. Окремо відзначимо, що акумулятор джерела безперебійного живлення потребує періодичного обслуговування, оскільки в результаті бездіяльності він швидко втрачає свої властивості.

І остання, найголовніша рекомендація: зберігайте паролі в парольних менеджерах, обов'язково робіть архіви бази даних та зберігайте їх на зовнішні носії. Час, витрачений на відновлення інформації з нуля в результаті пошкодження диска, вкраденого комп'ютера або дій вірусу обходиться набагато дорожче часу, витраченого на архівування та резервування вашої безцінної інформації.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud