• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Планування дозволить підвищити продажі!

15.12.2016

“Для того, хто не знає, в яку гавань плисти,
не буває попутного вітру”
Сенека

Давайте поговоримо про планування. Це невід'ємна частина управління бізнесом. Без нього неможливий впевнений розвиток. Планування - це об'ємне поняття, воно повинно охоплювати всі бізнес-процеси в магазині. Сьогодні ми торкнемося продажів.

Життєва історія

На створення цієї статті нас надихнула розповідь одного з користувачів Торгсофт®. Він вирішив встановити своїм співробітникам план продажів на місяць. Оголосив кінцеву суму, яку хотілося б отримати, та відсоток премії, що буде виплачена продавцям.

Співробітники взялися за справу з подвоєною енергією, та підсумки місяця дуже здивували підприємця: продажі стали більше на 100%!

Чому так? Вочевидь, до нововведення торгівля і так йшла непогано, але планування діяльності персонала додало до їх роботи змагальний ("А вам слабо?!") та мотивуючий ("Я добре працюю - отримаю більше грошей!") ефекти. Результат вийшов більш, ніж просто переконливий!

Що пропонуємо?

Плануйте свою діяльність та роботу персонала, ставте їм цілі та слідкуйте, щоб їх досягали, надаючи гідну винагороду за гарну роботу. Почніть зі складання плану продажів на найближчий місяць.

Яку суму призначити та хто повинен приймати рішення?

Існує безліч різних методів складання плану, починаючи з “пальцем в небо” та закінчуючи складними математичними обчисленнями з великою кількістю змінних.

План продажів може встановити власник на підставі попередніх результатів - цю інформацію надасть аналіз Період (меню Аналіз) в Торгсофт®. В такому випадку, він бере на себе відповідальність та ризики за невиконання. Ви також можете доручити встановити суму своїм співробітникам, але при цьому не будете застраховані від заниженого плану. Краще за все - об'єднати зусилля та визначити життєздатні цілі.

В деяких компаніях беруть суму продажів за конкретний місяць в попередньому році, додають відсоток інфляції та ще 10-15%. Хтось діє на підставі результатів попереднього місяця + 20-30%.

При складанні плану слід враховувати розширення або звуження асортиментної лінійки, сезонність, % інфляції (якщо розрахунок ведеться у національній валюті), наявність конкурентів, економічні та політичні зміни, інші фактори.

В чому допоможе Торгсофт®?

Програма для магазину дозволяє встановити план продажів на конкретний період та % премії за умови його виконання, а також % при невиконанні. Це можливо після активації додаткової опції Розрахунок зарплати продавців. Детальніше планування розглянуто у відеоуроці.

Цим можливості опції не обмежуються - оцінити весь функціонал ви зможете безплатно в демо-режимі, активувавши її на 30 днів (детальніше читайте тут).

Підсумки

Якщо ви прагнете розвивати свій бізнес, без плану продажів не обійтись. Він дозволить перевести ціли у цифри та покращити результати діяльності. Для їх досягнення необхідно належним чином мотивувати персонал - це можливо за допомогою опції Розрахунок зарплати продавців в Торгсофт.

Обирайте самостійно свою “гавань”, ставте перед собою та співробітниками цілі та йдіть до них! Попутного вітру всім вашим починанням! Smile

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором