• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як вести облік покупок, зроблених через подарунковий сертифікат

01.09.2016

Купівля подарунка - для багатьох настільки болісний процес, що все частіше ми вважаємо за краще надати вибір подарунка самому винуватцеві урочистого свята. Можна, звичайно, подарувати гроші. Але набагато цікавіше - подарувати шопінг!

Як вести облік покупок, зроблених через подарунковий сертифікат

Для цього в програмі Торгсофт є спеціальний режим роботи: Маркетинг--> Подарункові сертифікати (додаткова опція). У ньому можна створити (випустити) партію сертифікатів, зафіксувати покупку сертифіката та обмін його на товар, а внизу форми зображається історія застосування даного сертифіката.

Учет покупок через подарочные сертификаты
 
З цієї форми можна відразу роздрукувати сертифікат на папері - його зовнішній вигляд можна налаштувати. Однак, найчастіше сертифікати роблять пластиковими - вони довговічніші, пристойно виглядають і довго зберігають гідний вигляд. До того ж, пластикові подарункові сертифікати складніше підробити, ніж паперові.
    
Зазвичай на подарункових сертифікатах поміщають наступну інформацію: номінал, призначення сертифіката, назва та адреса магазина, термін дії, штрихкод.
    
При продажу або пред'явленні подарункового сертифіката штрих-код зчитується сканером. Програмою чітко відстежується - які подарункові сертифікати були випущені, які продані, а які вже використані. Це додатковий захист від шахрайства (з боку продавців або покупців) - неможливо розплатитися ще не проданим сертифікатом або вже використаним.
     
Уже "використані" сертифікати можна продати повторно - для цього їх потрібно перевипустити в програмі (кнопка "перевипустити").
 
Для продавців на формі реалізації в режимі оплати з'явилася кнопка "Оплатити подарунковим сертифікатом":
 

Оплата за товар подарочным сертификатом

Як працює подарунковий сертифікат

Для ПОКУПЦЯ сертифіката:

 • При покупці сертифікату знижка клієнта НЕ діє;
 • Зате вартість (номінал) подарункового сертифіката зараховується йому в накопичення.

Постійним покупцям вигідно купувати подарункові сертифікати саме у вас і приводити вам інших покупців. Роблячи подарунки іншим, клієнт заробляє сам - оскільки кожна покупка наближає його до наступного порогу знижки.

Для ПРЕД'ЯВНИКА сертифіката:

Знижка за дисконтною карткою при переведенні в готівку сертифіката діє;

 • Товарні знижки, знижки Дня народження та інші акційні знижки - теж діють;
 • Але вартість придбаних за сертифікат товарів НЕ йде в накопичення на картку;
 • Якщо вартість обраного товару перевищує номінал сертифіката - пред'явник може доплатити готівкою;
 • Якщо вартість обраних товарів менше номіналу сертифіката, то залишок грошей на сертифікаті "згорає". Як правило, людям шкода грошей, тому товару намагаються взяти більше, а відсутню частину доплачують готівкою.

Як за допомогою подарункового сертифіката залучити покупців

І наостанок, кілька рекомендацій.

Подарункові сертифікати - відмінна можливість залучити покупців і збільшити середній чек в магазині. Для цього досить пояснити покупцям переваги такого подарунка:

 • питання «що подарувати» вирішується сам собою;
 • економиться час на пошук подарунків, особливо коли не знаєш що подарувати;
 • власникові подарункового сертифіката надається свобода вибору;
 • немає ризику подарувати або щось не непотрібне або те, що вже є.

До того ж, для вашого магазину за допомогою подарункових сертифікатів дуже просто вирішується проблема універсальних призів для рекламно-маркетингових акцій.

Питання, в якій формі піднести подарунковий сертифікат має безліч варіацій. Крім «класичного» варіанту - пластикової карти, можна просто роздрукувати штрих-код сертифіката і нанести його на вітальну листівку, буклет, подарунковий вкладиш, купон або навіть наклеїти на акційний товар-сюрприз.
 
Продавайте із захопленням!
 
Детальніше ознайомитися з реалізацією функції Подарункові сертифікати ви можете у
відеоуроці.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором