• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Продаж дрібного товару поштучно: як правильно реалізувати?

23.11.2016

Напевно деякі з вас стикалися з проблемою при продажу дрібного товару поштучно. Ціна за одиницю товару з урахуванням знижки містить більш як двоє знаків після коми, а під час округлення підсумкова сума виявляється більше або менше, ніж потрібно. А українським законодавством в графі "ціна" дозволено тільки два знаки після коми - це може призвести до непорозумінь.

 

Наприклад, ціна саморізів на складі становить 0,10 грн. Оскільки у клієнта знижка 3%, то роздрібна ціна в "Торгівлі з випискою рахунку" з урахуванням знижки становить 0,10 грн. - 3% = 0,097 грн. Округлимо це значення до сотих, тобто до копійок. Наприклад, в більшу сторону 0,097 = 0,10, або в менш як 0,097 = 0,09. В результаті отримуємо:

  • 0,097 грн при округленні в більшу сторону до сотих одно 0,10 грн. * 1000 шт. = 100 грн. (Мал. 1).
  • 0,097 грн при округленні в меншу сторону до 0,09 грн. * 1000 шт. = 90 грн.

Мал. 1. Оприбуткування товару в роздріб

В такому випадку, якщо вивести видаткову накладну на друк, в графі "Ціна" буде некоректно відображено вартість одиниці товару з урахуванням знижки (Мал. 2).


Мал. 2. Некоректна видаткова накладна.

Щоб уникнути таких неприємностей, ми пропонуємо вам наступні способи розв'язання даної проблеми відповідно до чинного законодавства:

1. Згідно з Інструкцією № 2 "Про затвердження Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства" від N 02 від 04.01.97 р. п. 7 в покажчиках цін для непродовольчих дрібних штучних товарів (парфумерні, галантерейні та ін.) можна вказувати вагу або місткість, ціну за штуку або одиницю паковання.
 
2. Згідно з ч.2 ст.15 п.3 Закону України "Про захист прав споживачів". Ціну товару можна вказати за одну упаковку такого товару, а якщо товар поставляється без упаковки - за одиницю вимірювання, яка звичайно застосовується до такого товару.
 
3. Порядком № 1307 передбачено, що вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми, але не визначені обмеження за кількістю знаків в кількісних показниках. Необхідною кількістю знаків після коми в кількісному показнику вважається така кількість, якого достатньо для правильного розрахунку вартісного показника. Розрахунок вартісного показника, в якому в результаті твори показників накладної виходить число, в якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо в цілях скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на "1" (одиницю). Оскільки податкова накладна складається на основі видаткової накладної, то ці правила застосовуються і до видаткової накладної.Мал. 3. Оприбуткування товару в упаковці по 100 шт.

Наприклад, упаковка саморізів в кількості 100 шт. коштує 10 грн. В такому випадку, при знижці або націнці 3% виходить, що 1 упаковка коштує 9,7 грн. Якщо це буде 10 упаковок, то вартість буде становити 97 грн. (Мал. 4).Мал. 4. Видаткова накладна на продаж товару в упаковці.

Іншим шляхом є продаж товару на вагу, в такому випадку ви можете вказати вартість товару за 1 кг або 100 г і це не буде порушувати законодавство України (Мал. 5).

Мал. 5. Оприбуткування товару на вагу.

Наприклад, 1 кілограм саморізів коштує 10 грн. В такому випадку, при знижці або націнці 3% виходить, що 1 кілограм коштує 9,7 грн. Якщо це буде 0,253 кілограма, то вартість буде становити 2,45 грн. (Мал. 5).

Якщо у вас в графі "ціна", по відкидання 3-го знака після коми, вартість товару за одиницю, при його збільшенні на загальну кількість, не збігається з сумою, ви можете вказати 3 або навіть 4 знаки після коми в графі "кількість". Це потрібно для того, щоб кількість товару, помноженого на вартість дорівнювала загальній сумі (Мал. 6).

Мал. 6. Видаткова накладна на продаж товару за вагою.

У програмі Торгсофт при використанні додаткової функції Метричні характеристики товару, є таке значення як "кількість шт. в упаковці", яке виводиться в видаткову накладну. Відповідно, можна створити колонку "розрахункова ціна за кількість шт." (Мал. 7).

Наприклад, якщо у вас 100 шт. в упаковці, то розрахункова ціна за цю ж кількість становитиме 9,7 грн.


Мал. 7. Оприбуткування товару за допомогою функції "Метричні характеристики товару".

У разі використання функції "Метричні характеристики товару" необхідно налаштувати шаблон видаткової накладної (Мал. 8).

 

Мал. 8. Налаштований шаблон видаткової накладної із застосуванням функції "Метричні характеристики товару".

Про те, як зробити налаштування шаблону видаткової накладної, ви можете подивитися в даному відеоуроці, або звернувшись допомогою в службу технічної підтримки (Контакти).

 

Інформаційний матеріал:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0004-97#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69448.html

18.11.2016

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором