• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

10 нових функцій програмного РРО в версії Торгсофт 2020.8.0

Версія Торгсофт 2020.8.0. Глобально доопрацьовано режим Програмний РРО:

 • повернення товару офлайн,
 • видалення записів про проведені фіскальні чеки та видалення офлайн чеків,
 • перевірка наявності типу оплат та податку,
 • друк паперової копії чека зі списку витрат та оприбуткувань,
 • показ Х-звіту в реалізації,
 • надсилання смс з посиланням на чек пРРО, номером фіскального реєстратора, фіскальним номером чека, локальним номером чека в Торгсофт та центр обліку даної операції,
 • відмова від паперових чеків при надсиланні електронного чека пРРО за допомогою Viber та смс.

Префікс «Передплата»

Для друкованих чеків програмного РРО за передоплатою рахунку додано напис перед кожним товаром «Передоплата за».

Початковий номер чека, операції з чеками та примусовий перехід в онлайн-режим

У меню Налаштування — Програмний РРО — вкладка Налаштування програмного РРО ми додали дії:

 • «Ввести номер чека за даними з сервера» та колонку «Початковий номер чека»,
 • «Операції з чеками»: відкрити зміну, закрити зміну, Z-звіт, X-звіт, внесення та вилучення готівки, що дозволяє адмініструвати пРРО віддалено.
 • «Перейти в онлайн» для ручного переходу в онлайн-режим,
 • «Встановити формальну ознаку», щоб примусово перевести пРРО в онлайн без відправки офлайн-чеків на сервер.

Повернення товару офлайн

Реалізована можливість проводити повернення товару в офлайн режимі, оскільки це тепер дозволено податковою.

Видалення записів про фіскальні чеки

В Налаштування — Програмний РРО — вкладка Аналітика з програмного РРО додано:

 • в таблицю «Чек» дію «Видалити» для видалення записів про проведені фіскальні чеки. Це може знадобитися, наприклад, коли документ в податкову не відправили, але в Торгсофт він створився. У таких випадках треба видалити чек та провести продаж повторно.
 • в таблицю «Офлайн сесія» дію «Видалити чеки офлайн сесії» для видалення всіх чеків, проведених в рамках даної офлайн сесії. Це потрібно робити тоді, коли податкова не приймає пакет офлайн сесії.

Самотестування

До моменту відправки чека на сервер податкової або формування офлайн чека, програма перевіряє в пРРО наявність відповідного типу оплати та податку, за якими продається товар. Це виключає можливу помилку, коли, наприклад, в офлайн продавали товар безготівко, а цей тип оплат не визначився в програмному РРО. У такій ситуації вивантажити дані чеків на сервер при переході пРРО з офлайн режиму в онлайн було неможливо.

Копія фіскального чека

Тепер можна надрукувати паперову копію фіскального чека пРРО зі списку витрат та оприбуткувань: Друк чека та Друк накладної — Чек, та в Торгівлі з випискою рахунку — Надрукувати товарний чек та Друк повернення — Чек.
Для видаткової накладної в Торгівлі з випискою рахунку заборонено повторно друкувати фіскальний чек по одній і тій же накладній.

Захист від помилок при передачі офлайн-документів

Якщо при відправці пакета офлайн-документів відбувається помилка, не пов'язана зі з'єднанням сервера, то робота з пРРО блокується.
Більше не буде спроб за таймером перейти в онлайн. А при будь-яких спробах надрукувати фіскальний чек виникне повідомлення: «Раніше сталася критична помилка при переході програмного РРО в онлайн. Зверніться до системного адміністратора для виведення програмного РРО в онлайн-режим».
 
Щоб продовжити роботу з пРРО, треба вручну перевести програмний РРО зі стану помилки після невдалого переходу в онлайн в стан Готовий: меню Налаштування — Програмний РРО — вкладка Налаштування програмного РРО — група дій «Встановити формальну ознаку» — дія «Встановити стан Готовий».

Коротка назва фіскального товару

У меню Налаштування — Параметри — Чек — вкладка Фіскальний принтер додано налаштування «Використовувати коротку назву для фіскального чека». В такому випадку на фіскальних чеках для товарів, у яких вибрано «Коротку назву товару» та не визначено «Назву для фіскальної служби» назвою товару буде показуватися «Коротка назва товару».

X-звіт на екрані

Щоб продавець перевірив роботу пРРО, ми додали показ Х-звіту в реалізації на екрані.

Надсилання е-чеків через смс і Viber

Покупцям можна надсилати посилання на електронний чек пРРО через смс та вайбер. Друк паперової копії чека можна відключити, якщо електронний чек відправлено: меню Налаштування — Параметри — Додаткові функції — Програмний РРО — «Не друкувати паперовий чек при електронній відправці».
 
Для відправки інформації про електронний чек, в повідомлення масової розсилки додано новий тип шаблону «По чеку програмного РРО» зі змінними:

 • <фіскальний номер чека пРРО>
 • <фіскальний номер пРРО>
 • <посилання на чек пРРО>
 • <номер чека в Торгсофт>
 • <центр обліку продажі>

 
Цей вид шаблону не можна надіслати електронною поштою.
 
Щоб масова розсилка працювала, в меню Налаштування — Параметри — Додаткові функції — Програмний РРО потрібно обов'язково вибрати Шаблон повідомлення та Сервіс доставки.
Для Viber розсилки радимо в поле URL вставити змінну <посилання на чек пРРО>.
 
Якщо функція масової розсилки налаштована, то при оплаті товару в реалізації та друку фіскального чека в Торгівлі з випискою рахунку, продавець може ввести номер телефону покупця, щоб відправити посилання на чек.
 
У меню Налаштування — Параметри — Чек — вкладка Фіскальний принтер — дія Встановити/Налаштувати — форма редагування «Налаштування робочого місця — Фіскальний реєстратор» для програмних РРО додано налаштування «Автоматично відправляти копію чека». Якщо вона активована і в картці клієнта вказано телефон, то на цей телефон автоматично буде відправлено повідомлення з посиланням на е-чек.
 
Статус доставки повідомлення можна перевірити в меню Маркетинг — Масове розсилання — вкладка Масові розсилки — таблиця Повідомлення масової розсилки.


Читайте також: