• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Вирішили організувати акцію в магазині? Торгсофт допоможе

29.05.2019

Акція - один зі способів привернути увагу до свого магазину, підвищити лояльність клієнтів та збільшити продажі. Люди, за своєю природою, дуже люблять отримувати подарунки та знижки, незалежно від статі, віку, расової та соціальної приналежності.

Якщо спробувати одразу пригадати, яку акцію можна провести в магазині, в голову прийде від двох до п'яти варіантів. Насправді їх набагато більше, і практично все можна організувати за допомогою програми для обліку товарів Торгсофт. Нижче Ви знайдете приклади акцій, які можна втілити в життя, - деякі з них можливі завдяки режиму Акції в меню Маркетинг, деякі здійсненні за допомогою інших опцій.

Види акцій

Знижка на всі товари та послуги.

Як виглядає: Це знижка у відсотках або на конкретну суму на будь-який товар / послугу з вашого асортименту.

Чим корисна: Сприяє залученню покупців і підвищення продажів.

Знижка від суми покупки.

Як виглядає: При покупці на певну суму клієнту надається знижка.

Чим корисна: Стимулює купити більше і, в результаті, забезпечить збільшення середнього чека.

Знижка від кількості товарів в чеку.

Як виглядає: Тут можливі варіації: "Придбайте 2 речі - знижка 20%", "Придбайте  3 речі - знижка 30%", "Три товари за ціною двох", "На перший товар в чеку - 10%, на другий - 20%, на третій - 30% та інше.

Чим корисна: Дозволяє збільшити середній чек.

Акція на певні види товарів або поодинокі товари.

Як виглядає: Знижка, яка поширюється на конкретний товар або вид. Наприклад, "20% знижка на кросівки Adidas Ultra Boost".

Чим корисна: Стимулює продаж неліквідних товарів, старих колекцій, продукції не в сезон та ін.

Акція: Подарунок при покупці певного товару / групи товарів.

Як виглядає: Подарунок може бути як з вашого асортименту, так і спеціально куплений. Наприклад, стандартну пропозицію: при покупці джинсів - ремінь в подарунок (майка /шарф або ін.). Крім того, подарунком можуть бути: безкоштовна подарункова упаковка, доставка та інші послуги; шампанське, цукерки, новорічні прикраси (куля, гірлянда, свічки, підвіски), символіка року, календарі. До речі, в законодавстві чітко прописано, як дарувати подарунки покупцям - читайте консультацію юристів з цього приводу.

Чим корисна: Дозволяє підняти інтерес і збільшити продажі основного товару, і, попутно, "злити" неходову продукцію.

Акція на товари певного виробника.

Як виглядає: Наприклад, знижка 15% на всі товари ТМ "ЕССО". Такі акції добре проводити спільно з постачальниками: їм - додаткова реклама та продаж, Вам - приплив покупців і низькі витрати на проведення акції (або їх відсутність).

Чим корисна: Підвищує рівень лояльності до конкретного бренду та обсяг його продажів.

Акції за кількістю певного товару.

Як виглядає: Це пропозиції, на кшталт "3 за ціною 2" або "2 товари + 1 зі знижкою" і тому подібні поєднання.

Чим корисна: Таким чином можна швидше і з меншими зусиллями продати не особливо популярні товари і збільшити дохід.

Подарункові набори (комплекти).

Як виглядає: Формується комплект з декількох товарів і продається за меншою вартістю, ніж всі окремо. При цьому, серед них повинна і бути ходова продукція, і незатребувана.

Чим корисна: Дозволяє продати непопулярний товар коштом лідируючого.

Знижка на найдешевший товар в чеку.

Як виглядає: При покупці декількох товарів надається знижка на найдешевший товар зі списку.

Чим корисна: Збільшує середній чек і обсяг продажів.

Акції по днях тижня або часу доби.

Як виглядає: Знижка на товари діє, наприклад, тільки щовівторка або з 22:00 до 06:00. Успішно діють flash-акції (короткочасні). Вони вимагають великого оповіщення і точного розголосу дати. Ви можете в рекламі вказати час проведення і розмір знижки, а можете "щасливу годину" тримати в таємниці, сповістивши тільки про день. Крім того, покупці можуть не знати, на який товар сьогодні знижка (вона повинна бути значною). Це вигідно, якщо магазин знаходиться в непрохідному, "невигідному", з точки зору продажів, місці, в години "простою" (ранок понеділка, вихідні дні).

Чим корисна: Дозволяє сформувати більш-менш рівномірний потік покупців протягом тижня (дня). Наприклад, в будні зазвичай "провисають" ранкові та денні години, коли більшість людей знаходиться на роботі. Встановивши знижку в ці дні та години, Ви зможете підняти продажі коштом тих категорій осіб, які не працюють. Крім того, вона допоможе залучити покупців в магазини, що знаходяться в не дуже вигідному для продажів місці.

Акція для конкретних покупців або категорії покупців.

Як виглядає: Встановлюється знижка, наприклад, для тих, хто є VIP-клієнтом, або гуртовиків, власників дисконтних карток і т.п.

Чим корисна: Дозволяє "розбуркати" певну групу цільової аудиторії.

Знижка кожному n-му покупцеві.

Як виглядає: В акції бере участь кожна п'ята, десята, сота реалізація в день / місяць, в залежності від налаштувань. Це можливо реалізувати за допомогою режиму Знижка ювілейному клієнту. Слід врахувати, що термін її дії та інші умови (крім % знижки та № реалізації), на відміну від інших видів, не регулюється автоматично, - її можна скасувати тільки вручну.

Чим корисна: Збільшить потік покупців, кількість реалізацій і, відповідно, обсяг продажів.

Акція партнерська (перехресна).

Як виглядає: Необхідно знайти магазин або іншу компанію - не конкурент - і організувати спільну акцію. Наприклад, у вашому магазині продається жіночий одяг, а в магазинчику навпроти (на сусідній вулиці) - сумки та аксесуари. Ви домовляєтеся з його власником, і, при покупці сумки, на касі клієнту видається флаєр з промо-кодом з вашого магазину. У таких заходах можуть брати участь не тільки магазини, а й салони краси, кафе, для зоомагазину - грумінг-салони, автомагазину - СТО. Поміркуйте, де ще буває Ваша цільова аудиторія, чим цікавиться, і знайти таких партнерів буде досить просто. Як сформувати промо-код, читайте в цій статті.

Чим корисна: Формує певний рівень довіри до Вашого магазину у покупців партнерів, дозволяє залучити додаткових клієнтів.

Розіграш / Лотерея.

Як виглядає: У заході можуть брати участь всі покупці або ті, хто зробив покупку на певну суму або товару певної ТМ (якщо акція проводиться спільно з постачальником). В якості призу виступає суттєва знижка або подарунок як на Вашу продукцію, так і на продукцію / послуги партнерів (квитки або хороші знижки на атракціони, в аквапарк, боулінг, кіно, професійну фотосесію, візит в кафе або салон краси та інше). Наприклад, в одному з взуттєвих магазинів Харкова на касі покупцям пропонувалося витягнути з вазочки будь-яку записку, на якій могла бути знижка від 5 до 50%.

Чим корисна: Підвищує лояльність цільової аудиторії, формує дружню атмосферу, вносить елемент гри, підігріває інтерес та привертає людей у магазин.

Описані вище акції - далеко не всі можливі варіанти. Якщо у вас виникне ідея реалізувати якусь складну, нестандартну спецпропозицію - звертайтеся в службу техпідтримки, хлопці із задоволенням допоможуть!

Як організувати акцію

Для початку Вам необхідно визначитися, чи дійсно потрібна акція вашому магазину і для чого? Яке посилання Ви хочете зробити цільовій аудиторії? Після - обрати сценарій, врахувавши всі тонкощі (хто з клієнтів бере участь, знижка або подарунок, на який товар поширюється, терміни проведення та інші умови).

Якщо це, наприклад, ціле свято, варто витратити час на те, щоб розписати аж до хвилин сценарій (текст, детальний опис конкурсів, виступів), бажано розбавити його жартами, цікавими випадками з життя магазину. Якщо плануються хореографічні та вокальні номери, зовсім необов'язково наймати професіоналів - студенти профільних вишів і шкіл зможуть урізноманітнити ваше свято за набагато менші гроші й нітрохи не гірше.

Після того, як визначилися з організаційними моментами, вам необхідно налаштувати все у програмі для торгівлі Торгсофт. Зробити це можна самостійно, і тоді вам у пригоді стане Керівництво користувача, відеоурок і запис вебінару. Крім цього, Ви завжди зможете звернутися з цим і будь-яким іншим питанням за програмою в службу техпідтримки - все зробимо на вищому рівні!

Тепер завдання № 1 - оповістити існуючих та потенційних покупців. З інформуванням тих, хто вже є вашим клієнтом і є у базі, успішно впорається додаткова опція Масова розсилка sms і e-mail. Крім того, вам в цій справі допоможуть:

 • Ваш сайт.
 • Сторінки та групи вашого магазину в соцмережах, а також сторінки і групи подібних тематик (які не конкурують з Вашими), де теж "тусується" Ваша аудиторія.
 • Сайти-візитки вашого магазину, на кшталт Prom.ua.
 • Ресурси типу Grupon, Pokupon, ModnaKasta.
 • Реклама у ЗМІ (преса, ТБ, радіо).
 • Зовнішня реклама: білборди, штендери (виносні вивіски), банери, прапорці, наліпки на вітрину зовні (зі звичайної та світлопропускаючої (транспортної) плівки), брендмобіль (особливого виду автомобіль з рекламними площинами та "озвучкою") та інші.
 • Роздача листівок промоутерами та своїми силами в прохідних місцях неподалік від магазину, розповсюдження листівок у поштових ящиках прилеглих домів.
 • Внутрішня реклама: яскраві таблички, що сповіщають про акцію, цінники, наклейки, прапорці.
 • Продавці та касири, ознайомлені з умовами акції, можуть промовляти їх покупцям в ненав'язливій формі.

Насправді варіантів оповіщення може бути дуже багато - все питання в бюджеті, цільовій аудиторії і окупності. Важливо прорахувати, скільки грошей ви готові витратити і яку суму хочете заробити (в тому випадку, якщо мета - збільшення продажів, а не підвищення впізнаваності і лояльності).

Ну і, природно, після проведення акції потрібно обов'язково проаналізувати її результати, відзначити, що було добре і що слід виправити. В цьому Вам допоможе режим Аналіз використання знижок в Торгсофт. З нього ви можете дізнатися: які товари були найбільш популярні в період акції, скільки Ви заробили і скільки втратили на знижки; яка акція виявилася найбільш популярною (якщо в магазині одночасно діє кілька акцій), обсяг продажів кожного співробітника в період акції.

Нюанси

Залежно від умов акції, ви можете дозволити або заборонити підсумовування знижок і накопичення цих сум на дисконтній картці, а також визначити, чи має акція пріоритет над обмеженням знижок для певних товарів, вказати, в якому центрі обліку діє акція і протягом якого терміну (за винятком Знижки n-му покупцеві).

Бажано, щоб такі акції створювали та підтримували імідж магазину. Досить популярні були акції з "оголенням": прийди в білизні і вибери собі джинси. Однак підходять вони для молодіжних магазинів. Якщо Ви продаєте дорогі, брендові речі, і вашої ЦА є солідна аудиторія, від такої акції мало пуття і виглядати вона буде досить безглуздо. Тому на етапі планування потрібно тричі подумати, як Ви будете виглядати в очах клієнтів.

Крім того, варто визначити, наскільки людям цікаво взяти участь в акції, наскільки істотна для них винагорода. Пляшкою лимонаду в подарунок тим, хто купив Мерседес, з горезвісного анекдоту нікого не здивуєш і, вже тим більше не притягнеш.

І, на завершення...

Акції зазвичай присвячені до якоїсь події (Новий рік, 8 березня, яке інше свято, відкриття нового магазину або його День Народження, модна нині Black Friday, поява нової колекції або початок сезону та інше) - не залишайте свою без приводу - люди краще її сприймуть.

Якщо у Вас виникла думка організувати акцію:

 • Вирішіть для себе, чи потрібно це вашому магазину і яку мету з її допомогою хочете досягти.
 • Ретельно продумайте всі умови її проведення.
 • Складіть бюджет і прорахуйте її ефективність.
 • Сплануйте її в програмі для обліку товарів Торгсофт.
 • Проінструктуйте персонал і повідомте свою цільову аудиторію.
 • Втілюйте акцію в життя.
 • Проаналізуйте результати за допомогою Торгсофт.

Насправді все досить просто - головне, все гарненько спланувати, і тоді акція пройде чудово! А, якщо Вам буде потрібно підказка чи допомога фахівця, - звертайтеся до нас - обов'язково допоможемо!

Відділ техпідтримки Торгсофт:

+38 (057) 755-14-50

+38 (098) 122-85-44

+38 (095) 008-50-30

+38 (063) 064-65-98 (Viber)

+38 (093) 299-97-93 (WhatsApp)

service@torgsoft.uaТоргсофт бажає Вам успішних акцій, лояльних і задоволених клієнтів, досягнення цілей! Вірте в свої сили, і все у Вас вийде!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором