• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт vs 1С. Яку програму обліку обрати

02.08.2021

Користувачі часто питають: чим відрізняється Торгсофт від 1с.
Перше й найважливіше, що хочеться відзначити: Торгсофт - це не 1с. Від слова зовсім.

Торгсофт vs 1c
1с - програма, яку знають багато хто. Однак Торгсофт має ряд фундаментальних відмінностей, завдяки яким підприємці обирають нашу програму.

Отже, ви вирішили придбати програмний продукт для автоматизації обліку та торгівлі.

Прочитали в інтернеті досить багато всілякої й, іноді навіть, суперечливої інформації. Згадали всіх знайомих «програмістів». Припустимо (і це добре), що вам не встановили нічого, а тим чи іншим способом уникнули ваших наполегливих «тижпрограміст - постав програму».

Згадали всіх знайомих, які вирішували для себе подібні завдання. Знайомі, як правило, порекомендували своїх «програмістів», й ви поспілкувалися з ще декількома фахівцями, знайомими ваших знайомих. На цьому етапі легко заплутатися від великої кількості вхідної інформації. Та якщо ви не вирішили для себе, що з цими «програмістами», що говорять незрозумілими словами та ставлять незрозумілі питання, немає сенсу розмовляти, то, швидше за все, вважали себе недостатньо компетентними в «комп'ютерних» справах та, махнувши рукою, сказали: «зробіть мені як у Наталі Петрівни », наприклад.

Зупинимося тут.

Найперше, що потрібно від вас для вибору програми обліку та початку розмови - це визначитися, що саме ви хочете враховувати. Парадокс цього питання у тому, що більшість для себе на це питання так і не відповіли. Відповідно, шукають якусь «чарівну машину», уявлення про яку не мають, крім як назви. Варіанти:

  • Хочу знати виторг та залишок каси по днях торгівлі
  • Хочу знати залишки товару на торговій точці
  • Хочу знати, скільки валового прибутку я отримав за період

Це найбільш поширені, але далеко не всі бажання власника бізнесу або торгової точки, не кажучи вже про їх комбінації. Візьміть аркуш паперу та на ньому напишіть ваші вимоги до системи обліку. Пишіть зрозумілою для вас мовою. Виходьте з того, що система обліку, в першу чергу, - інструмент керівника. Ви - цільовий користувач та одержувач результату автоматизації. З отриманим переліком вимог звертайтесь до одного з дистриб'юторів програми обліку.

І в Торгсофт, і в 1с є базові функції автоматизації. Але відмінності між Торгсофт та 1с - суттєві.

У чому відмінності Торгсофт від 1с?


 Торгсофт - український продукт, на ринку систем автоматизації з 2005 року. Компанія-розробник знаходиться у Харкові.
1с - російська компанія. В Україні представлена мережею незалежних один від одного дилерів.


 Готове рішення. Торгсофт - не конструктор, як 1с. Вести повноцінний облік можна одразу після установки програми. В одній програмі є все. "Армія" програмістів для підтримки не потрібна.

 У той час, як розмаїття продуктів 1с збиває з пантелику і який вид ліцензії вам потрібен - ви дізнаєтеся від дилера, або шляхом проб та помилок. Наприклад, у випадку з «1С: Роздріб» неможливо реалізувати повний облік в магазині - облік неторгових витрат, витрат діяльності, витрат на оплату праці працівників тощо.

Все, що зазвичай в 1с дописується, у Торгсофт вже є.


 Доступність інформації. Впровадити Торгсофт можна за 1 день, а навчитися роботі з програмою - самостійно. Всю необхідну інформацію про програму можна знайти на офіційному сайті, у соціальних мережах, а також на офіційному каналі в Youtube.

 Ви не потонете у морі посилань, як у випадку з 1с через розмаїття посередників та думок.

 Підтримка. Технічна підтримка Торгсофт здійснюється централізовано, без вихідних. Потрібна допомога? Контакти незмінні й вони на офіційному сайті. При установці демоверсії - 2 години технічної підтримки надаються безкоштовно. Пізніше при необхідності ви можете придбати обслуговування 10950 грн/рік або разове 660 грн/годину.
 У випадку з підтримкою 1с вам потрібно знайти дилера, який працює 7 днів на тиждень. Вартість підтримки 1с підприємство для невеликого магазина ~ 1920 грн/міс за умови укладення договору супроводу на рік (~ 23040 грн/рік). Якщо ж це просто технічний фахівець, якийсь Сергій, то власнику бізнесу доведеться відчути сумніви, чи коректно "турбувати" його у вихідний день. Не рідко надання допомоги та вартість послуг від Сергія залежатиме від його настрою та попиту.

 Комунікація з компанією. Використовуючи Торгсофт ви працюєте безпосередньо з розробником, минаючи посередника.

 З 1с вам буде необхідно знайти дилера та на власному досвіді переконатися в його надійності та компетентності.

 Робота з обладнанням. Торгсофт підтримує найпоширеніші та доступні моделі торгового обладнання. Перелік обладнання заявлено у нас в інтернет-магазині. Під будь-який вид малого та середнього бізнесу можна підібрати необхідний комплект та під'єднати його самостійно.
 В 1с заявлений ширший перелік обладнання. Але частина зазначеного обладнання працює з бібліотеками від розробника самого обладнання, й 1с підключає лише поширені. У разі відсутності у 1с необхідної бібліотеки, вам доведеться купувати та підключати її самостійно.

 Установка програми. Встановити Торгсофт можна за принципом "Далі-далі-далі". Якщо ви недосвідчений користувач ПК і ставили у своєму житті лише скайп, то уважно читаючи інструкцію по установці, зможете поставити й Торгсофт. Навіть якщо вам знадобиться допомога - вам не буде потрібно шукати фахівця саме по Торгсофт.
 Що стосується 1с, процес складається з установки платформи, шаблонів конфігурації та створення баз даних - чистої та демонстраційної. Щоб не вдаватися в технічні подробиці скажімо: пересічному користувачеві складно розуміти відмінності між перерахованими етапами, а відповідно, установка 1с швидше вимагатиме залучення фахівця 1с. Якщо ви не озвучили цей пункт спочатку переговорів щодо покупки продукту, візит фахівця виявиться платним.

 Демоверсія програми. Що істотно відрізняє Торгсофт від будь-якого продукту 1с - ви можете встановити продукт Торгсофт для ознайомлення та тестування без обмеження функціонала. Не купуючи програму, можна перевірити можливості Торгсофт та застосувати до своїх задач протягом 30 днів. Після 30-денного періоду починати облік заново не потрібно, за бажанням дані у програмі можуть залишитися після активації придбаної ліцензії. Активація Ліцензії відбувається віддалено та безкоштовно 7 днів на тиждень.
 1с для своїх продуктів не надає можливості повноцінно протягом 30 днів перевірити функції програми у демоверсії. Для демонстрації можливостей вам потрібно їхати до фахівців, як виняток демоверсію вам можуть надати на 8 - 10 днів. Після завершення експериментальної експлуатації 1с та придбання ліцензії, база буде активована у робочий режим, і ви можете продовжити ведення бази.

 Індивідуальне налаштування шаблонів. У користувачів часто виникає необхідність зміни друкованих форм чеків, товарних вимог або деяких інших документів, що виводяться на друк. У Торгсофт можна обрати етикетки з розмаїття готових шаблонів, та редагувати готові шаблони звичайному користувачу. Передивившись відео та попрактикувавшись, через 40-60 хвилин ви зможете самостійно розробляти власні форми документів, якщо не знайдете відповідний макет в шаблонах Торгсофт.
 Аби реалізувати ці зміни в 1с, ви будете змушені вдатися до послуг стороннього фахівця або фахівця компанії, що поставила вам продукт 1с. Ціна розв'язання питання у такому випадку буде базуватися на тарифній сітці конкретно взятого фахівця або компанії.

 Вартість. Вартість автоматизації Торгсофт можна порахувати одразу з урахуванням обладнання та всього, що вам необхідно. Вона буде остаточною і не змінюється "від складності завдання".

 Користувачі, що перейшли з 1с на Торгсофт, відзначають, що у випадку з 1с відносно невисока вартість ліцензії - це лише видима незначна частина айсберга. Компанії-посередники заробляють шляхом підтримки, налаштування конфігурації 1с та підписки (в середньому від 23000 грн/рік). І вартість обслуговування куди вище тікета у Торгсофт.

 Обов'язкові платежі. У Торгсофт їх немає. Немає щорічної обов'язкової передплати. Ліцензія не обмежена за часом. Оновлення безплатні.

 Термінологія. Торгсофт розроблено за побажаннями підприємців. У програмі реалізовано десятки тисяч нюансів. І при цьому ми не використовуємо специфічні терміни, завдяки чому програма простіша для розуміння та легша у використанні.

 Навчання. Торгсофт не потребує від користувача бухгалтерських знань, а отже тонн літератури та годин платних освітніх семінарів. Вся інформація про роботу з програмою у відкритому доступі на сайті, форумі й в YouTube.

 Доопрацювання. Торгсофт не вимагає доопрацювань, а відповідно, доплат за них. Розвиток продукту базується на побажаннях клієнтів та змінах у законодавстві.
 В ході експлуатації 1с виникає потреба в тій чи іншій функції. Наприклад, ABC-XYZ аналіз, звіт по знижках, можливість швидко робити комбінації знижок/акцій/винятків, швидке завантаження товару через Excel, кольоровий яскравий перегляд товару.

Для цього потрібно звертатися до програміста 1с, просити доопрацювати функціонал, а отже, оплатити його послуги.

 Безпека. У Торгсофт дуже гнучке налаштування ролей. Ви можете обмежити або надати доступ працівнику до будь-якої кнопки або колонці у програмі. Налаштувати ролі користувача може тільки власник програми.
 За відгуком клієнта, який перейшов на Торгсофт з версії 1с роздріб, "інтерфейси (ролі) користувачів в 1с часто злітають, шанси на це збільшуються при наявності мережі. Навіть якщо інтерфейси користувачів не злітають, дуже легко змінити свої права".

Порівнювати всі нюанси Торгсофт та 1с можна ще не одну публікацію. У суті відмінностей лежить філософія розвитку продукту. А вибір залишається за користувачем.


Матеріал базується на інтерв'ю Торгсофт з сертифікованим розробником 1с Сергієм Герасиним.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором