• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Облік боргів покупців

09.04.2020

Ця особлива категорія покупців є практично в кожному магазині. Як правило, ці люди є постійними покупцями, які особисто знають господаря магазину. Їм дозволено брати товар без оплати або з частковою передоплатою, у борг або для примірки вдома. Також для таких покупців створюються спеціальні умови покупки, ціни або відсотки знижок. У термінології облікової програми Торгсофт ці покупці називаються VIP-клієнтами.

Облік боргів | Торгсофт

Програма Торгсофт дозволить вам автоматично вести облік боргу VIP-клієнтів. В результаті ви будете точно знати:

 • який товар, коли, і на яку суму був узятий;
 • скільки грошей було виплачено за цей товар;
 • терміни, на які товар дається в борг;
 • за бажанням покупця, залишати здачу в касі - для оплати нею товарів наступного разу;
 • враховувати аванс або задаток за товар

У програмі Торгсофт є 3 режими роботи з VIP-клієнтами:

 1. Товарно-грошовий баланс. Тоді ви будете бачити лише суму грошового боргу.
 2. Зв'язування оплати з реалізацією дозволить більш жорстко контролювати оплати клієнтів. У разі боргу клієнта ви будете знати, коли були проведені реалізації без оплати, скільки клієнт повинен по кожній такій реалізації, крайні терміни оплати за цими реалізацій. При недотриманні термінів оплати програма запропонує знизити знижку для цієї покупки.
 3. Оплата з розшифровкою по товару. Його перевага в тому, що він дає інформацію про оплату кожного товару в реалізації. Тобто ви будете знати не лише суму, яку клієнт повинен магазину в загальному, але й за кожен товар в чеку зокрема.

Ви можете обрати будь-який з трьох режимів роботи з VIP-клієнтами, виходячи з власних уподобань або особливостей торгівлі. Для цього треба зайти в меню "Налаштування" - "Параметри ..." - вкладка "VIP-клієнти". У вікні Оплати від VIP-клієнтів потрібний режим.

Як продавець проводить продаж VIP-покупцеві?

При продажу продавець сканує карту VIP-клієнта. У таких покупців обов'язково повинна бути заздалегідь заведена карта - це важливий момент безпеки. Кнопка "Розрахувати" показує суму боргу клієнта. Скануємо товари для покупки. І програма пропонує нам 3 дії:

 • Прийняти гроші - на випадок, якщо клієнт захоче сплатити частину поточного боргу;
 • Погасити борг - щоб повністю погасити борг;
 • Повернути гроші - якщо клієнт переплатив раніше за будь-які покупки та хоче повернути свої гроші;

Де подивитися всі борги покупців?

Борги всіх клієнтів зображаються на формі Оплата - Баланс з партнерами. Можна побачити на яку суму було видано товар клієнту (Баланс по товару), скільки грошей було сплачено за товар (Баланс по оплаті), який загальний борг за період. Якщо число від'ємне - отже, клієнт винен гроші магазину, якщо додатне число - отже магазин винен клієнту.

Є ще спеціальний Звіт по неоплачених товарах VIP-клієнтів. Зрозуміти, за який конкретно товар висить борг дуже просто: до назви товару додано його штрихкод, за яким легко ідентифікувати товар.

У режимі Зв'язування оплати з реалізацією програма при скануванні карти показує список всіх неоплачених раніше реалізацій. Можна задати Максимальний термін затримки оплати товарного кредиту (у днях). Тоді при простроченій оплаті програма проінформує вас про це, щоб можна було, наприклад, подзвонити або надіслати смс клієнтові та нагадати про оплату.

Які магазини успішно використовують такий метод роботи?

Дитячі магазини. Діти часто вередують в магазині при примірці. А іноді батьки не хочуть або не можуть взяти з собою малюка в магазин. За допомогою режиму VIP-клієнт програми Торгсофт покупець може взяти товари, що сподобалися та приміряти вдома.

Продуктові магазини "біля дому", бутіки, магазини білизни, одягу, взуття, будівельні магазини - всюди, де біля магазину зав'язуються тісні довірчі відносини з покупцями.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором