• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Інтерв'ю з власниками взуттєвого магазину MagicLady

08.02.2014

Наталю, привіт! Розкажіть про ваш бізнес: як давно ви в ньому, з чого все починалося?
Працюю давно, 14 років тому починала з торгівлі на ринку чоловічим взуттям. Їздила за товаром до Одеси, через кілька років почала літати до Китаю. Зараз все інакше, є можливість брати товар на реалізацію, є багато вітчизняних виробників взуття та дистриб'юторів. Хоча в нас і зараз є точки на ринку, поки що не бачу сенсу відмовлятися від них.
Магазин обуви MagicLady, в котором установлена программа ТоргСофт

Як з того часу змінився ваш бізнес?

Чотири роки тому ми з Сашком відкрили свій перший магазин і перейшли переважно на жіноче взуття, додали до асортименту сумки. А зараз уже відкрили другий – у торговому центрі «Саквояж». На ринку зовсім інша специфіка роботи, інший підхід, у нас там навіть асортимент інший – більше молодіжного взуття, на підборах, модних трендів. У магазині є і класика, і «комфорт», повсякденне та ошатне взуття. Зараз дуже багато різних моделей, щосезону виробники створюють нові колекції. Тішить, що у споживачів немає яскраво виражених переваг – люди прагнуть урізноманітнити свій гардероб взуттям різних стилів.


Наскільки змінилося ваше життя після відкриття своєї справи?
Звичайно ж, побільшало роботи, ти завжди чимось зайнятий! Ми вже три роки не були у відпустці, та й у вихідні не завжди є можливість відлучитись від справ. Іноді навіть доводиться працювати ночами – у період зміни сезону чи постачання товару. Але, попри втому і велику зайнятість, ми отримуємо величезне задоволення від роботи, яке дає почуття реалізації та постійного руху, розвитку. Ми знайшли «своє місце» і це чудово!


Чому вам, як власнику магазину, доводиться приділяти найбільше часу та уваги?Владелец магазина обуви

З усього колообіг справ найбільше сил забирає облік. Облік товарів, грошей, зведення залишків... Постійно доводиться щось перераховувати, звіряти й все одно щось забудеться, або вилізе помилка. А іноді просто немає часу займатися скрупульозним обліком – виторг порахували, записали, і на цьому все. Бувало, ми місяцями не проводили переоблік. Якщо хоч тиждень пропустив, ㅡ все, завал. Мало того, що все це клопітно, іноді помилки обертаються втратами ㅡ, наприклад, якщо на складі певний товар загубився посеред безлічі інших і його помітили вже наприкінці сезону. Або того гірше – замовили цей товар ще, думаючи, що його немає, а наприкінці сезону знайшли. Звідси й збитки. Тепер, упевнені, з програмою отримаємо повну картину товарів на складі й таких помилок не буде, буде легше все контролювати.
Багато часу приділяється закупівлі, постачанню. Ну а до таких потрібних речей як реклама, якісь акції та робота з клієнтами взагалі руки не доходять. Поки що вся наша діяльність у цьому напрямі зводиться до роздачі дисконтних карток постійним покупцям. Дякуємо вашій фірмі та програмі – за те, що їх надрукували, тепер зможемо вести облік знижок.


Що вас спонукало перейти на комп'ютерний облік у магазині?
Коли вирішили відкривати другий магазин, ми зрозуміли, що не впораємося з таким обсягом робіт без програми обліку. Адже стане більше товару, а отже – більше парафій, переміщень, продажу. Маючи один магазин і точки на ринку, ми ледве справлялися з обрахунками, тому при відкритті другого магазину прийшли до того, щоб одразу поставити програму.


За якими критеріями ви обирали програму, які вимоги висували? Які програми обліку для магазину ви розглядали перед тим, як зупинити свій вибір на Торгсофт?

Продавец в обувном магазине

Ми досі не стикалися з програмами, та й взагалі з комп'ютером не дуже «дружимо». Тому жодних особливих вимог ми не мали. Головне, що нам потрібно було від програми – відстежувати переміщення товару, робити переоблік, вести склад, бачити доходи та витрати, контролювати грошові розрахунки. Тепер ми переконалися, що можливості Торгсофт набагато ширші: є і дисконтна система, і облік замовлень (а ми возимо взуття на замовлення), та аналіз. Ми до кінця ще не дізналися всі її можливості, але нам уже все подобається!
Інші програми обліку ми не розглядали, в основному пропонується 1С, але ми чесно кажучи не вдавалися ㅡ аж надто багато її різновидів. Торгсофт обрали тому, що у програмі є все, що нам потрібно, а також тому, що вас порекомендував наш знайомий. Ми зателефонували, потім зустрілися в офісі, де отримали дуже докладну та зрозумілу консультацію – що потрібно скільки коштує, що ми отримаємо. На цьому і базувався наш вибір.
Як ви вважаєте, як швидко відіб'ються витрати на впровадження програми обліку?
На це питання ми зможемо відповісти через якийсь час, коли попрацюємо довше. Проте користь від програми можна виміряти не лише грошима, ㅡ це також економія часу, сил, впевненіше володіння інформацією. Ось уже зараз у нас гарні «фірмові» цінники, цивілізоване обслуговування і все чітко.

Дисконтная карта магазина обуви MagicLady

У вас дуже красиво оформлений магазин, виражений фірмовий стиль: жіночний і водночас яскравий. Це була ваша ідея чи розробили у рекламному агентстві?
Ідея використати в оформленні магазину квіти маків виникла випадково – просто побачили у когось на комп'ютері гарну картинку. Вирішили спочатку замовити собі таку картину для прикраси інтер'єру, потім вивіска в тому ж стилі, потім пішли візитки, дисконтні картки, пакети, куточок покупця.


А як приваблюєте покупців, рекламуєте магазин?
Ви знаєте, до реклами до ладу руки ще не дійшли. Поки що обмежувалися візитками. Тепер, сподіваємося, завдяки дисконтним карткам міцніше закріпитись у пам'яті наших постійних клієнтів. Здебільшого покупці про нас дізнаються з чуток, рекомендують одне одному. Та й місце у наших магазинів досить прохідне. Сподіваємось, зростатимемо і далі!
Компанія Торгсофт від щирого серця цього бажає! Успіхів!
08.02.2014

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором