• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чому в магазинах потрібно «дарувати» акційний товар за 1 копійку?

17.07.2019

Магазин в рекламних цілях пропонує товар по акції "в подарунок". Чому треба "дарувати" товар хоча б за 1 копійку?

З точки зору закону, немає поняття "дарування". Є поняття "передача права власності", що рівнозначно продажу. А продати безоплатно не можна, тому треба встановити хоча б мінімальну ціну.

Існує договір дарування на рухоме або нерухоме майно (так звана, "дарча"), але ви ж не будете здійснювати таку процедуру з кожним покупцем.

Як відображати в обліку "подарунок за 1 копійку"?

Зараз у Книзі обліку доходів не відображається сума кожної реалізації, а записується підсумкова сума надходжень за день (ми зараз говоримо про підприємців на єдиному податку, без касового апарату). І, якщо ви "продали" подарунок за 1 гривню або навіть 1 копійку, то й цю суму треба приплюсувати до виторгу в Книзі доходів.

Якщо ви торгуєте з касовим апаратом, де кожен продаж фіксується, то тим більше вам потрібно строго вести звітність по подарунках за 1 коп.

Чи треба відображати в чеку продаж "подарованого" товару і його ціну в 1 коп.?

Так. Згідно із законом, підприємець на єдиному податку, повинен виписати товарний чек на вимогу покупця. Якщо навіть ви видаєте товарні чеки всім підряд, то продаж за 1 копійку теж треба показати. Якщо ви торгуєте з фіскальним пристроєм, то, звичайно ж, в касовому чеку буде запис про такий продаж.

Чи не буде підозр з боку перевірчих органів, якщо ми "продали" за 1 гривню дорогий товар? Наприклад, якщо ми проводимо розіграш дорогих призів?

Якщо все це в рамках розумного — то не буде. Адже при розіграші цінні призи не роздають масово. Крім того, рекомендуємо підприємцям підстрахуватися і видати внутрішній наказ про те, що в рекламних цілях, в такі-то терміни, будуть такі-то товари реалізовані за 1 гривню при таких-то умовах (або "продані" призи в рамках розіграшу).

У будь-якому випадку, роздаровуючи подарунки, необхідно пам'ятати, що ви все-таки повинні вносити якийсь дохід у звітні документи, адже заради чогось же ви влаштовуєте акції та ведете підприємницьку діяльність. Тоді не буде ніяких підозр.

Якщо ж ми, припустимо, не хочемо "заморочуватися" з урахуванням і підрахунком цих "копійчаних" продажів, чи можемо ми все-таки взяти та подарувати щось покупцеві? Промо-сувенір, товар, пакет? Це карається?

Ви, як власник свого товару (ви ж його купили у постачальників), має право розпоряджатися ним на свій розсуд. Ви можете його роздати, викинути або продавати за якою завгодно ціною. Оскільки підприємець на спрощеній системі сплачує податок не з чистого прибутку, то він не повинен вести облік своїх витрат і підтверджувати їх походження (на відміну від юридичних осіб).

Якщо ви віддаєте даром товар, і не показуєте цієї операції в касовому обліку і Книзі доходів, тоді вам не доцільно показувати це в чеку.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором