• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що робити, якщо перейменували вулицю?

26.04.2021

Що робити, якщо перейменовали вулицю?

В Україні вже кілька років поспіль перейменовують вулиці, райони та міста. Попри це, багато підприємців не знають, коли потрібно вносити зміни у свої реєстраційні документи та чи потрібно це робити взагалі? Давайте розбиратися.

Законодавчо не встановлено термін, протягом якого фізичні або юридичні особи повинні внести зміни до своїх реєстраційних документів у зв'язку з перейменуванням вулиці, району, селища, міста і т.д. Тобто це можна зробити тоді, коли виникає така необхідність, наприклад при зміні видів діяльності або при реєстрації ФОП.

Реєстрація ФОП і старі дані в паспорті

Багатьом громадянам не потрібно вносити зміни в прописку, поки вони не зіткнутися з отриманням державних послуг, наприклад продажем нерухомості або реєстрацією ФОП.

Якщо хтось вирішив зареєструватися, як підприємець, йому потрібно подати заяву реєстратору і вказати адресу прописки, при цьому вулиця, район або місто повинні бути вже перейменовані.

У разі подання документів особисто реєстратору, він буде звіряти дані в заяві з даними в паспорті, тому перш ніж приступати до реєстрації ФОП, потрібно внести зміни в паспорт. Якщо заява на реєстрацію ФОП подається онлайн на сайті Дія, тоді в заяві потрібно вказувати перейменовану назву вулиці, навіть якщо в паспорт не вносили зміни.

Для того, щоб актуалізувати дані про прописку в паспорті, потрібно звернутися в ЦНАП. У паспорті старого зразка (книжечці) напишуть нову назву вулиці чи міста, а в новий паспорт (ID-карту) внесуть зміни в чіп, після цього можна отримати нову довідку про реєстрацію місця проживання. Зміни вносяться безкоштовно.

Після внесення зміни до паспорта, потрібно подати повідомлення в податкову за місцем прописки, подавши Заяву за формою 5-ДР протягом місяця.

Як внести зміни в реєстраційні документи ФОП?

Якщо ФОП зареєстрований давно і його вулицю або місто перейменували, він може внести зміни до своїх реєстраційних даних в будь-який момент. Для цього потрібно звернутися в будь-який ЦНАП в межах України або до нотаріуса.

Для внесення змін ФОП подає Заяву за формою 1, юрособи - Заяву за формою 2.
Юридичні особи при заповненні заяви зобов'язані вказати інформацію в графі "Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника". Якщо кінцевий бенефіціар не змінюється, ставимо позначку "в актуальному стані". Також потрібно перевірити яка адреса вказана в статуті. Якщо адреса стара, потрібно подати із заявою статут з новою адресою і протокол зборів учасників.

Заяву може подати особисто підприємець, директор або довірена особа. Якщо документи подає довірена особа, потрібно буде надати нотаріальне доручення.

Після подачі заяви, реєстратор внесе зміни протягом доби та самостійно повідомить податкову. За зміни платити не потрібно.

Чи потрібно перереєструвати РРО у зв'язку з перейменуванням вулиці?

Якщо перейменували вулицю і ви внесли зміни до своїх реєстраційних документів, тоді потрібно перереєструвати РРО або ПРРО.

Для актуалізації інформації, потрібно подати до податкової заяву за формою 1-РРО (або 1-ПРРО) з відміткою "Перереєстрація", новою адресою і старим реєстраційним свідоцтвом. Після цього податкова видасть нове реєстраційне свідоцтво.

Також не забудьте подати й форму № 20-ОПП з новою адресою. Форму потрібно подати одночасно із заявою 1-РРО.

Чи потрібно проводити перереєстрацію платнику ПДВ?

Ні не потрібно. Дані вимоги виключені з ПКУ, тому подавати заяву за формою 1-ПДВ не потрібно.

Чи потрібно вносити зміни до реєстру платників єдиного податку?

Якщо ФОП актуалізував дані та вніс зміни в реєстраційні документи, йому потрібно оновити інформацію в Реєстрі платників єдиного податку. Для цього потрібно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відміткою "Внесення змін".

Для ФОП 1 і 2 груп єдиного податку термін подачі Заяви - до 20 числа місяця, в якому відбулася зміна, для 3 групи - до останнього дня кварталу, в якому відбулася зміна.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором