• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що робити з працівниками в період карантину

12.04.2020

Через введення карантину, багато компаній змушені були зупинити свою діяльність або перевести своїх співробітників на віддалену роботу. У такій ситуації виникає єдине питання: "Як правильно все це оформити?". Розберімося, на прикладі конкретних ситуацій.

Ситуація № 1 - простій

Простій - це призупинення роботи, викликане, зокрема, невідворотною силою або іншими обставинами.

Згідно Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 », якщо ваша діяльність потрапила під заборону, і ви змушені тимчасово зупинити свою роботу, то це вважається простоєм.

У разі простою, за працівниками зберігається їх середній заробіток.

Як оформити документально? Потрібно створити Наказ про простій. Складається він в довільній формі. У ньому вказується причина, наприклад: "У зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції та з метою перешкоджання її подальшого поширення". Потім прописуються основні пункти: період простою; перелік співробітників, які тимчасово звільняються від роботи; який розмір заробітку зберігається за працівниками.

Ситуація № 2 - з ініціативи роботодавця

Якщо ви, як роботодавець вирішили за власною ініціативою тимчасово зупинити роботу вашого бізнесу (під заборону ваша діяльність не потрапляє!), то це теж простій.

У такому випадку оплата співробітникам повинна бути не нижче ⅔ ставки (окладу).

Як оформити документально? Для оформлення простою з ініціативи роботодавця, потрібно створити Наказ про простій. Але в пункті про оплату праці, вказати: "Оплату періоду простою працівникам здійснювати виходячи з 2/3 окладу".

Ситуація № 3 - робота вдома

Найбільш вдалий варіант, як для співробітників, так і для роботодавця - робота вдома.

Не варто окремо оформляти співробітників як "надомників", оскільки вони такими не являються. Виконання роботи впродовж 3-4 тижнів, не робить їх такими, оскільки це тимчасовий захід, а не постійне виконання своїх робочих обов'язків. Про це йдеться в Конвенції № 177 про надомну працю.

Як оформити документально? Для початку, співробітник повинен в довільній формі написати заяву, з проханням дозволити йому працювати віддалено з дому. У заяві потрібно вказати дату початку і період роботи. На підставі таких заяв, потрібно створити Наказ про роботу вдома. У наказі вказати перелік співробітників, які подали відповідні заяви та період роботи.

Ситуація № 4 - різні варіанти відпусток

Якщо ваше підприємство продовжує працювати, а співробітники бояться за своє здоров'я, то вони можуть оформити щорічну оплачувану відпустку або піти на 15 днів у відпустку без збереження заробітної плати.

Також, існує навчальна відпустка. Її оформлюють, якщо співробітник проходить навчання у ВНЗ і приносить вам довідку-виклик з такого закладу, в якій зазначено, на який період цей співробітник буде відсутній. Зазвичай такі відпустки оформляються для здачі сесії.

Що ще можна зробити?

Якщо ваша компанія продовжує роботу і ваші співробітники їздять на роботу, для їх безпеки можна ввести гнучкий графік роботи або змістити години початку і закінчення робочого дня, для того, щоб ваші співробітники не добиралися на роботу в годину пік. Для цього, необхідно отримати заяви від співробітників з проханням перегляду робочого графіка і на підставі заяв, скласти Наказ.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором