• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Штрафи за порушення карантину у магазині

27.11.2021

Останнім часом збільшилась кількість випадків, коли за порушення карантинних норм правоохоронці почали штрафувати підприємців. Штрафують не лише за відсутність масок, а й за менш поширені правопорушення.

Штрафують за відсутність розмітки на підлозі

У жовтні правоохоронці склали протокол про порушення карантинних вимог підприємцем, який не наніс на підлогу маркування, яким встановлюється відстань між покупцями півтора метра. У якості доказів, правоохоронці додали запис відеознімання з магазину. Суд визнав підприємця винним та наклав на нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 17 000 гривень.

Карантинні вимоги 2021-2022 для підприємців

Нагадуємо, Постановою №1236 від 09.12.2020 року встановлено наступні вимоги, до суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів:

  • у приміщенні повинно бути нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між покупцями не менше 1,5 метрів;
  • працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту (масками або респіраторами) та належним чином їх використовувати;
  • обслуговувати покупців можна лише у захисних масках, які прикривають рот та ніс;
  • у приміщенні повинні бути встановлені контейнери для збору використаних засобів індивідуального захисту.

За порушення одного з цих пунктів на підприємця може бути складений протокол про адміністративне правопорушення, що тягне за собою накладання штрафу від 17 000 до 34 000 гривень.

Перевірка ковід-сертифікатів у магазині

Окрім перелічених вимог, до Постанови № 1236 були внесені зміни щодо Covid-сертифікатів та їх перевірки. Тепер термін дії жовтого сертифіката (він свідчить про проведення першого щеплення) становить 30 днів, замість 120 днів.

Для роботи у жовтій, помаранчевій та червоній зонах карантину підприємці та їх працівники повинні перевіряти Covid-сертифікати у відвідувачів. Просто поглянути на такий сертифікат не достатньо. Працівник повинен за допомогою додатку «Дія» встановленого на власний телефон зчитати QR-код Covid-сертифіката відвідувача та переконатися, що сертифікат справжній.

Навіщо потрібна перевірка сертифіката за допомогою «Дії»?

Якщо працівник переконається у наявності Covid-сертифіката у відвідувача, але не перевірить його за допомогою «Дії», то такий сертифікат вважається не наданим та не перевіреним. За допуск покупця у приміщення без перевірки Covid-сертифікату підприємцю загрожує штраф від 34 000 до 170 000 гривень.

Юрий
09-12-2021 в 18:08:28

Добрый день.Вы можете пожалуйста написать, насколько эти требования законны насчет проверки ковид сертефикатов и имею ли я право проверятьих у клиетов с точки зрения именно законна, а не постанов КМУ.Насколько я понимаю что все что КМУ написал в постанове все это не совсем законно и не отвечает Конституции Украины потому как у нас нет военого и черезвычайного положения. Буду благодарен обратной связи и разьяснить это положение.

Торгсофт
10-12-2021 в 13:10:31

Постанова КМУ — це такий нормативно-правовий акт, що затверджується відповідно до Конституції України, законів і кодексів, і не може їм суперечити, тому має виконуватися всіма громадянами України. В​становити, чи порушує той чи інший нормативно-правовий акт норми Конституції, має Конституційний суд. Так, наприклад сталося із карантинною постановою №392, положення якої були визнані такими, що не відповідають Конституції. На сьогоднішній день Постанова Кабміну № 1236 на відповідність Конституції не переглядалася, вона діє та обов’язкова для виконання. Щодо перевірки сертифікатів, то пред’явити (або не пред’явити) ковід-сертифікат, негативний тест або довідку про одужання відвідувач вирішує самостійно. Підприємець може лише висловити прохання пред’явити такі документи. У разі відмови споживача пред’являти вказані документи, заклад не має можливості його приймати відповідно до вимог постанови Кабміну №1236 від 09 грудня 2020 року. В такому разі заклад громадського харчування має право запропонувати споживачу замовити товар на виніс чи з доставкою, а заклад торгівлі — лише з доставкою. У розважального закладу не буде права приймати відвідувача без ковід-сертифікату, а тому він змушений буде не допустити його на свою територію.

Олена
14-12-2021 в 17:08:52

Добрий день! Прошу надати консультацію з такого питання. Людина (мій знайомий) торгував на ринку товаром, який є непродовольчим. Але торгував він без ковід-сертифікату, тому ще не має жодного щеплення. Через це на нього складено протокол, незабаром відбудеться суд. Чи є в нього можливість уникнути штрафу або зменшити його до мінімума, тому що людина не зможе при усьому бажанні його сплатити... Дякую за відповідь.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором