• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Єдиний рахунок для сплати податків

11.10.2020

Кабінет Міністрів України Постановою № 321 затвердив механізм функціонування єдиного рахунку для оплати податків. Як це буде працювати, які податки можна буде оплачувати та що підприємець повинен зробити для відкриття такого рахунку читайте в даній статті.

Що таке єдиний рахунок?

Що таке єдиний рахунок?

Єдиний рахунок - це рахунок, який підприємець може відкрити самостійно в казначействі та переводити туди кошти для оплати податків, грошових зобов'язань, а також оплачувати з його допомогою податковий борг.

Які податки можна буде оплачувати на єдиний рахунок?

На єдиний рахунок можна оплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ), податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), військовий збір (ВС), єдиний податок (ЄП) та інші платежі, контроль за якими покладено на податкові органи.

Які податки не можна буде оплачувати на єдиний рахунок?

Не можна буде оплачувати на єдиний рахунок податок на додану вартість (ПДВ) та акцизний податок з реалізації палива та алкоголю. Також державні й комунальні підприємства та їх об'єднання не зможуть використовувати єдиний рахунок для оплати частини чистого прибутку.

Як відкрити єдиний рахунок для сплати податків?

Відкриття єдиного рахунку - справа виключно добровільна. Якщо ви не хочете оплачувати податки на різні рахунки, вам потрібно буде самостійно подати до податкової повідомлення про застосування єдиного рахунку через електронний кабінет платника податків. Вже на наступний день, після подачі повідомлення, ви можете перераховувати кошти на такий рахунок.

Зверніть увагу! Якщо ви передумали використовувати єдиний рахунок і вирішили подати повідомлення про це в податкову, ви все одно зобов'язані будете оплачувати всі платежі на єдиний рахунок до кінця року і тільки з 1 січня наступного року ви зможете оплачувати платежі на різні казначейські рахунки.

Важливо! Після відкриття єдиного рахунку, ви зобов'язані всі податкові зобов'язання (за винятком ПДВ, акцизного податку та інших, перелічених вище) перераховувати на єдиний рахунок. Якщо ви сплатите будь-який податок на старий рахунок, така сплата буде вважатися помилковою, тобто вам її не зарахують.

Як будуть списуватися кошти з єдиного рахунку?

Існує чітка послідовність списання коштів з єдиного рахунку. Тобто, якщо ви сплатили певну суму і вказали в коментарі за що платили, податкова проігнорує ваш коментар і спише кошти відповідно до встановленої черговості:

 • в першу чергу - недоїмка по ЄСВ;
 • в другу чергу - податковий борг, списувати кошти будуть в порядку його виникнення, тобто спочатку старіші борги;
 • в третю чергу - борги за податковими повідомленнями-рішення, також будуть списувати в хронологічному порядку, тобто спочатку більш ранні;
 • в четверту чергу - податкові зобов'язання визначені платником податків по загальнодержавним податкам та зборам, місцевим податкам та ЄСВ в порядку виникнення таких зобов'язань;
 • в п'яту чергу - зобов'язання по загальнодержавним податкам та зборам, на підставі поданих декларацій;
 • в шосту чергу - зобов'язання за місцевими податками, на підставі поданих декларацій;
 • і в останню чергу - інші платежі, відповідно до тих коментарів, які будуть вказані в платіжних документах.

Чи можна буде повернути помилково або надміру сплачені кошти з єдиного рахунку?

Так, можна буде. Платник матиме право повернути помилково сплачені кошти або перенаправити їх на оплату інших зобов'язань або пені.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором