• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Перехід на електронні трудові книжки

28.06.2021

10 червня був опублікований Закон ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”, яким вносяться зміни до КЗпП. Закон набирає чинності через три місяці, але деякі положення набирають чинності з дня його опублікування. Розглянемо детальніше, які зміни чекають на роботодавців та працівників.

Що зміниться при прийнятті працівника на роботу?

До введення е-трудових книжок, працівник повинен був надати роботодавцю паперову трудову книжку, згідно ст. 24 КЗпП. Але раніше не було прописано чітких дій, що робити працівнику чи роботодавцю, якщо у працівника немає трудової книжки, або якщо робітник влаштовується як сумісник, а трудова зберігається за основним місцем роботи.

Тепер, Законом № 1217 встановлено, що працівник повинен надати трудову книжку роботодавцю, якщо вона є в наявності. Також, працівник може вирішувати самостійно, надати роботодавцю трудову книжку або відомості про трудову діяльність (тепер так називається електронна трудова книжка) з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Ще одне нововведення. Якщо у майбутнього працівника немає трудової книжки, тому що це перше місце роботи, він повинен подати вимогу про оформлення трудової книжки. Що це за вимога і як її подавати, поки невідомо.

Трудові книжки тепер будуть зберігатися у працівників. При прийнятті на роботу працівник повинен буде надати трудову книжку лише для отримання інформації про попередні місця роботи, тобто паперова книжка буде лише джерелом інформації.

Що зміниться при звільненні працівника?

На сьогоднішній день, при звільненні працівника, роботодавець повинен видати належним чином заповнену трудову книжку. Новий Закон передбачає внесення запису при звільнені тільки за потребою працівника, тобто тепер не потрібно буде заповнювати трудову книжку при звільненні.

Тепер при звільненні працівника, роботодавець повинен надати робітнику копію наказу про звільнення. Причина звільнення (з ініціативи роботодавця, за власним бажанням чи за згодою сторін) значення не має.

Як вести облік трудової діяльності?

Попри те, що паперові трудові книжки будуть заводитись по бажанню робітника, та записи в них будуть вноситись лише за ініціативи працівника, облік трудової діяльності буде продовжуватись.

Тепер, усі дані про прийняття, переведення, звільнення, декретні відпустки, тощо будуть вестись в електронному вигляді. Інформація з Додатка 5, об'єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, буде переноситись в реєстр застрахованих осіб. Така інформація вже накопичувалась з початку 2000 років.

Інформація з паперових трудових книжок протягом п'яти років буде переноситись до реєсту працівниками та роботодавцями. А самі трудові книжки будуть видавати працівникам на руки під підпис.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором