• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Фіскальні реєстратори. Час автоматизуватися!

15.06.2015

Торгсофт їздить у відрядження по всій Україні. І, якщо ще пару місяців тому багато підприємців і знати не знали про майбутню фіскалізацію, то зараз власники бізнесів активізувалися. При цьому, всіх цікавлять одні й ті ж питання.

Навіщо мені це треба?

Вже зовсім не за горами 1 липня 2015 року, після якого всі власники магазинів, що знаходяться на 3 групі оподаткування, будуть зобов'язані застосовувати у своїй діяльності РРО (реєстратори розрахункових операцій: касові апарати, фіскальні реєстратори, що дозволяють зафіксувати приймання і повернення грошей і видати фіскальний чек). 1 січня 2016 року це нововведення торкнеться і ФОП, які перебувають на 2 групі. Виняток становлять магазини, річний оборот яких не перевищує 1 млн грн. Є й інші щасливчики, яких загальна фіскалізація поки не торкнеться: до них відносяться власники торгових точок на ринку і пересувної торгівлі. Також можна розслабитися тим, хто веде взаєморозрахунки безготівкою.

Ці умови підтверджені ЗУ «Про Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Як бути власникам інтернет-магазинів? 

За деяким винятком, при продажі товарів і послуг через інтернет також необхідно буде використовувати РРО. На думку деяких бухгалтерів, фіскалізація бізнесу не потрібна, якщо:

  • Оплата товарів / послуг здійснюється покупцем заздалегідь і самостійно через інтернет, за допомогою банківської карти. В цьому випадку не збігається момент замовлення, оплати та отримання продукції, складно визначити також місце розрахунків.

  • Відбувається продаж послуг / нематеріальних активів (ПО, інформаційні послуги та ін.), Які надаються за допомогою засобів зв'язку і без контакту з покупцем.

Як відбувається фіскалізація?

З повним пакетом документів вам потрібно прийти в податкову за місцем обліку ФОП. Для реєстрації РРО вам необхідно мати при собі:

  • Заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО.

  • Копію документа, що підтверджує право власності або використання реєстратора.

  • Копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення магазину, в якому ви будете використовувати РРО.

  • Копію договору з Центром сервісного обслуговування (ЦСО) про технічне обслуговування і ремонт реєстратора.

Якщо все в порядку, і немає підстав для відмови, не пізніше 2 робочих днів уповноважена особа податкової служби приймає рішення про можливість реєстрації РРО, резервує фіскальний номер і видає вам довідку про резервування номера (вона дійсна протягом 5 робочих днів після видачі).

Протягом цих 5 днів підприємцю необхідно перевести реєстратор у фіскальний режим роботи, занести фіскальний номер до фіскальної пам'яті опломбування РРО в Центрі сервісного обслуговування. При введенні в експлуатацію реєстратора та опломбування складається акт введення в експлуатацію та довідка про опломбування. Один примірник довідки зберігається у вас, інший - в ЦСО. В даному документі вказується, що конструкція і ПО реєстратора відповідають модифікації, включеній до Державного реєстру РРО, і що РРО працює у фіскальному режимі роботи.

Ви можете обрати будь-який Центр сервісного обслуговування, однак зверніть увагу на те, що видавати довідку про опломбування має право тільки ЦСО, у якого є чинний договір з виробником обладнання про техобслуговування і ремонт.

Копія довідки про опломбування та акт введення в експлуатацію РРО надаються в податкову. Якщо дані документи не надаються або надаються з порушенням п'ятиденного терміну, довідка про резервування фіскального номера вважається недійсною - процедуру доведеться пройти заново.

Протягом наступного робочого дня після подачі довідки та акту вам надається реєстраційне посвідчення РРО. Тепер можна працювати з реєстратором!

Які бувають РРО та де їх купити?

При виборі реєстратора розрахункових операцій підприємець повинен визначитися з тими завданнями, які він ставить перед обладнанням. Ви можете обрати як касовий пристрій, так і фіскальний реєстратор. І у того, і в іншого варіанта, є свої переваги та недоліки.

Обираючи РРО, ви можете скористатися держреєстром дозволеного до використання обладнання. 

Касові апарати самодостатні, їм не потрібно постійне підключення до ПК, вони можуть працювати від автономного джерела живлення без підключення до мережі. Такі апарати часто мають невеликі розміри, що добре підійде для магазинів з обмеженим робочим простором.

Фіскальні реєстратори являють собою принтер чеків, підключений безпосередньо до ПК. Головною перевагою є те, що його не потрібно додатково програмувати та вносити в нього всю номенклатуру товарів, на відміну від касового апарату. Вся ваша номенклатура вже міститься в програмі обліку товарів. По суті, використання фіскального реєстратора не вимагає від вас будь-яких ручних маніпуляцій - всі продажі йдуть за допомогою сканеру штрих-кодів, - і вам не потрібно буде забивати код товару на клавіатурі апарату. 

Реєстратор має невеликі габарити та, найчастіше, менше розміром, ніж потужні касові апарати. Також, великим плюсом є те, що ви можете оперативно змінювати склад реалізації в програмі, виходячи з бажання клієнта, що з касовим апаратом зробити вкрай проблематично. Мінусом реєстратора є його ціна, яка зазвичай вище середньостатистичного касового апарату, але варто враховувати той факт, що апарат з гідним об'ємом пам'яті буде коштувати набагато дорожче бюджетного фіскальника, а кількість цієї пам'яті все одно буде обмежено.

З чим допоможе Торгсофт?

З вибором і покупкою фіскального реєстратора, а також з підключенням його до програми для торгівлі.

Для можливості роботи реєстратора з Торгсофт вам необхідно придбати додаткову опцію Підключення фіскального реєстратора. Після активації цієї функції ви зможете проводити через реєстратор реалізацію товару, його повернення, внесення і вилучення готівки з каси, друкувати денні X- і Z-звіти. Програма складського обліку Торгсофт дозволяє самому обирати, друкувати фіскальний чек або нефіскальний, використовуючи змішаний режим роботи, що дозволяє гнучко регулювати вашу звітність перед перевірчими органами.

В яку суму мені це обійдеться?

Користувачі програми обліку товарів часто питають про вартість впровадження РРО для їхнього бізнесу. Постараємося описати все докладніше.

Сам фіскальний реєстратор коштує в середньому від 9 000 грн. Хороший же апарат з великим ресурсом друкуючих елементів обійдеться десь в 12 - 14 000 грн. Тут варто двічі подумати про те, чи варто економити на обладнанні, яке може прослужити вам не один рік, не приносячи неприємних сюрпризів.

Опція підключення реєстратора коштує 1 790 грн і купується для кожного РРО окремо. Також, для більшості реєстраторів необхідно купити універсальний драйвер від компанії «АртСофт», який дозволяє повноцінно під'єднати апарат до ПК. Він коштує 1200 грн, які ви оплачуєте нам, а ми вже зв'язуємося з «АртСофт» і видобуваємо для вас цю утиліту. Якщо ж ви придбаєте реєстратор Марія 304 або будь-який з лінійки Екселліо, то даний драйвер вам не потрібен - наші доблесні співробітники відділу програмування розробили спосіб зв'язку даних фіскальників з комп'ютером безпосередньо, «без реєстрації та СМС».

А якщо «Баба-Яга проти»?

У тому випадку, якщо підприємець вчасно не справив всі описані вище маніпуляції, на нього можуть бути накладені санкції:

- в перший раз вас «пробачать» і змусять заплатити всього 1 грн,

- в другий - доведеться пожертвувати на благо держави 100% суми виторгу за всі товари, продані з порушеннями,

- якщо і це не злякало, то за кожне наступне порушення контролер вправі оштрафувати магазин на суму, рівну п'ятикратній вартості товарів / послуг, проданих з порушенням.

 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором