• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

ФОП призупинив діяльність в Україні

18.12.2020

ФОП зупинив діяльність в Україні

Новий рік в Україні для багатьох підприємців почнеться не дуже вдало, оскільки з 8 по 24 січня буде введений жорсткий карантин. У зв'язку з цим, багато ФОП будуть змушені призупинити свою діяльність. Попри те, що у підприємця може не бути доходів, податки він платити зобов'язаний. У цій статті розповімо, які податки потрібно заплатити в будь-якому випадку, а де можна заощадити.

Які податки зобов'язаний сплачувати ФОП на єдиному податку?

ФОП в залежності від групи єдиного податку сплачує різний розмір єдиного податку. Для підприємців на 1 і 2 групі, ставка єдиного податку фіксована і не прив'язана до доходів підприємця, це означає, що якщо ФОП не отримував доходів в поточному місяці, він все одно повинен заплатити єдиний податок.

Для 1 групи - до 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року. Для 2 групи - до 20% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

Для 3 групи розмір єдиного податку прив'язаний до доходу підприємців. Якщо ФОП на 3 групі є платником ПДВ він сплачує 3% від доходів, якщо не є платником ПДВ - 5% від доходу.

Крім єдиного податку, ФОП повинні сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) в розмірі 22% від мінімальної зарплати. Якщо протягом року розмір мінімальної зарплати змінюється, то і сума ЄСВ змінюється, тут немає прив'язки до суми мінімалки на початок року.

З 1 січня 2021 року ФОП 1 групи потрібно буде заплатити єдиний податок в розмірі 227 гривень та ЄСВ в розмірі 1320 гривень (всього 1547 гривень за місяць). Хороша новина! Для ФОП 1 групи встановлені податкові канікули з грудня 2020 по травень 2021 вони звільнені від сплати єдиного податку та ЄСВ.

ФОП 2 групи потрібно буде заплатити єдиний податок в розмірі 1200 гривень та ЄСВ в розмірі 1320 гривень (всього 2520 гривень за місяць). Для ФОП 2 групи податкові канікули не передбачені.

ФОП 3 групи повинні будуть заплатити ЄСВ в розмірі 1320 гривень і зможуть заощадити на єдиному податку, якщо в цьому місяці не буде доходів.

Які податки зобов'язаний сплачувати ФОП на загальній системі оподаткування?

ФОП на загальній системі оподаткування, так само як і ФОП на єдиному податку, повинен сплачувати ЄСВ в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати. Важливий момент! ФОП загальносистемники оплачують всі податки з прибутку і якщо в грудні 2020 року в них немає доходів, тоді ЄСВ за грудень можна не платити. А з 1 січня 2021 року приберуть і мінімальний розмір ЄСВ (22% від мінімалки), тобто з січня при відсутності доходів теж не потрібно платити єдиний соціальний внесок.

До суми чистого доходу у ФОП на загальній системі прив'язані ПДФО (18%) і ВС (1,5%). Якщо в поточному звітному періоді не було доходу, то і податки платити не потрібно.

Як ФОП може зменшити податкове навантаження?

Якщо ФОП не отримує доходів, то податки все одно потрібно платити. Це стосується ФОП 2 групи та частково 3 групи. Якщо ви хочете заощадити на податках, оскільки ваша діяльність припинена, ви можете перейти на загальну систему оподаткування. Немає доходу - немає податків.

Для переходу з єдиного податку на загальну систему у вас залишилося мало часу. Для того, щоб з січня 2021 року бути на загальній системі вам потрібно встигнути подати заяву в податкову до 21.12.2020 року, тобто за 10 календарних днів до початку нового кварталу. Якщо ви не встигнете подати заяву до 21.12.2020 року, а подасте її пізніше, тоді на загальну систему ви зможете перейти вже з другого кварталу 2021 року.

Якщо ви перейдете на загальну систему з 1 кварталу 2021 року і протягом року захочете повернутися на єдиний податок, ви зможете зробити це без проблем. Якщо ви перейдете на загальну систему з другого кварталу 2021 року, а потім захочете повернутися на єдиний податок, вам можуть відмовити в такому переході. Податківці вважають, що в такій ситуації ви вже скористалися своїм правом на спрощену систему (в 1 кварталі).

Для ФОП 2 групи є ще один спосіб трохи заощадити на податках - піти у відпустку. Якщо у підприємця немає найманих працівників, тоді можна оформити відпустку, правда тільки на місяць і заощадити на єдиному податку. Правом на відпустку можна скористатися один раз на рік і тільки з першого числа і до останнього дня в місяці. А ось ЄСВ потрібно заплатити в будь-якому випадку.

Останній і найбільш радикальний варіант для тих, хто хоче заощадити на податках - знятися з державної реєстрації як ФОП. Такий варіант підійде для ФОП 2 і 3 групи єдиного податку. Якщо ви точно знаєте, що на початку року ви не будете працювати й відповідно отримувати дохід, ви можете до кінця року подати заяву про припинення діяльності. Протягом доби інформацію про такий ФОП додадуть до держреєстру. А після того, як всі заборони на роботу будуть зняті ви можете знову зареєструватися як ФОП.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором