• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Що робити якщо ФОП змінив прописку

14.11.2020

Підприємці, як багато інших людей, можуть переїжджати, змінювати житло, але на відміну від інших, у ФОП крім змін у паспорті, потрібно внести зміни до реєстраційних документів. Як це зробити, куди потім платити податки та подавати звіти, читайте у цій статті.

Вносимо зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань

Після того як вам в паспорті поставили штамп з новою пропискою (або внесли зміни в ID-карту) ви можете приступати до внесення змін у ваші документи підприємця. Заздалегідь внести зміни не вийде.

Насамперед потрібно внести зміни до Єдиного державного реєстру. Для цього потрібно звернутися до державного реєстратора, в центр адміністративних послуг або до нотаріуса. На цей час змінити місце реєстрації можна тільки офлайн, але стежте за змінами, можливо незабаром "Дія" реалізує таку можливість.

З листопада 2019 року подавати документи для внесення змін можна будь-якому реєстратору в межах України (без прив'язки до місця прописки).

Для внесення змін потрібно подати такі документи:

 • Заява (форма 1);
 • паспорт підприємця (якщо документи подає особисто підприємець);
 • квитанція про сплату адміністративного збору (у 2020 році - 210 гривень);
 • нотаріально завірена копія довіреності (якщо документи подає не підприємець);
 • паспорт довіреної особи (якщо документи подає не підприємець).

Протягом 24-х годин реєстратор внесе зміни до Єдиного реєстру, після подачі документів. Якщо внести зміни потрібно терміново, то за додаткову плату можна прискорити процедуру:

 • внесення змін за 6 годин - подвійна ставка адміністративного збору (у 2020 році - 420 гривень);
 • внесення змін за 2 години - п'ятикратний розмір адміністративного збору (у 2020 році - 1050 гривень).

Після того як реєстратор внесе зміни у ваші дані, на наступний день він передасть інформацію в податкову. І почнеться процес переміщення ФОП зі старої податкової в нову.

Куди платити податки та здавати звіти?

Після зміни місця реєстрації, підприємець до кінця поточного бюджетного року оплачує податки та збори у стару податкову.

Якщо ФОП змінює прописку й у зв'язку з цим змінюється його місце обліку, наприклад змінюється район міста або взагалі підприємець переїжджає в інше місто, він:

 • Оплачує податки та збори, а також подає звіти в стару податкову до кінця року.
 • ЄСВ за себе і за співробітників потрібно сплачувати в нову податкову і здавати звіт, теж в нову. Зверніть увагу! Сплата ЄСВ та подання звіту в нову податкову починається з місяця, в якому відбулися зміни, а не з наступного.
 • Єдиний податок до кінця року потрібно платити в стару податкову і декларацію подавати в стару податкову. З нового року оплачувати ЄП і подавати декларацію потрібно вже в нову податкову, тобто сплата ЄП за 4 квартал вже буде в нову податкову, як і подача декларації.

Що робити з Книгою обліку доходів?

Податківці наполягають на тому, що з нового бюджетного року підприємцям потрібно зареєструвати нову Книгу обліку доходів (прибутків і витрат) в новій податковій, стару Книгу заповнювати до кінця поточного року.

Зареєструвати нову книгу потрібно до того, як ви отримаєте доходи вже за новим місцем обліку.

Вносимо зміни до Реєстру платників єдиного податку

Після того як будуть внесені зміни до Єдиного державного реєстру, інформація буде передана в податкову, проте змін на підставі цієї інформації до Реєстру платників єдиного податку вносити ніхто не буде. По суті, після отримання інформації від державного реєстратора про зміну прописки, податківці передадуть ваша справа в іншу податкову і більше нічого робити не будуть.

Для внесення змін, потрібно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування і поставити "Х" у графі "Внесення змін". Далі в пункті 5.4. вибрати відповідні пункти, за якими вносяться зміни. Також у пунктах 4 і 6 потрібно записати нову адресу реєстрації.

Подати заяву на внесення змін потрібно:

 • для ФОП 1-2 груп - до 20 числа наступного місяця, після місяця, в якому відбулися зміни;
 • для ФОП 3 групи - разом з квартальною декларацією.

Внесення змін до свідоцтва ПДВ

Підприємці платники ПДВ повинні внести зміни до свідоцтва ПДВ шляхом подачі заяви 1-ПДВ. Подати її потрібно протягом 10 робочих днів, після того, як внесені зміни до Єдиного державного реєстру.

Чи потрібно перереєструвати РРО та КОРО?

Попри те, що РРО реєструється за місцем прописки підприємця, у разі зміни місця проживання (прописки), РРО перереєструвати не потрібно.

Якщо в результаті зміни прописки у вас змінюється територіальна податкова, стара податкова проводить перереєстрацію РРО самостійно протягом 2 робочих днів.

КОРО також не потрібно перереєструвати, цей процес відбувається автоматично.

Зміна ліцензій

Залежно від виду ліцензії, є певні терміни для внесення змін. У будь-якому випадку, якщо у вас є ліцензія, необхідно за допомогою відповідної заяви повідомити про зміну вашої прописки органи ліцензування.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором