• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як правильно заповнювати реквізит «форма оплати» в чеку РРО?

07.04.2021

Форма оплати в чеку РРО

Одним з обов'язкових реквізитів в чеку РРО є "Форма оплати". Багато підприємців не знають, як правильно заповнювати цей реквізит, якщо оплата проводиться не за готівку в повному обсязі, а, наприклад, коли була попередня оплата або відстрочка платежу. Проблема даного реквізиту полягає в тому, що немає чітко прописаних правил заповнення, а є тільки різні податкові консультації. Ми зібрали для вас найпоширеніші варіанти оплат і консультації податківців, як їх показувати в чеку РРО.

У нормативних документах зазначено, що при отриманні оплати за товар необхідно вказати форму оплати: готівка, карта, в кредит і т.д. Якщо оплата здійснюється різними способами, тоді рядок "Форма оплати" повторюється стільки раз, скільки форм оплат було зроблено.

Попередня оплата

Якщо покупець вносить аванс (попередню оплату) за товар або послугу, тоді в чеку РРО необхідно в полі "Форма оплати" вказати "Передоплата товарів".

Відстрочений платіж

Для того, щоб провести через РРО відстрочений платіж, необхідно заздалегідь запрограмувати форму оплати "Погашення кредиту". При внесенні готівки в рахунок погашення боргу, таку операцію потрібно проводити через РРО.

Передоплата + післяплата

Якщо ви відправляєте товар покупцеві післяплатою, при цьому ви отримали передоплату, то на думку податківців таку операцію слід проводити через РРО на повну суму покупки. На суму передоплати необхідно провести операцію з формою оплати "Передоплата товарів", а на решту суми, яку покупець заплатить після отримання товару, проводимо операцію з формою оплати - "Післяплата". У разі відправлення товару необхідно вкласти в посилку обидва чеки.

Післяплата

Якщо ви відправляєте товар післяплатою, при цьому не отримуючи жодних передплат, тоді ви повинні вкласти в посилку чек на повну вартість товару, а в графі форма оплати вказати "Кредит" або "Післяплата" або "Відстрочення платежу".

Оплата подарунковим сертифікатом, талоном тощо

Якщо покупець оплачує товар подарунковими сертифікатами, талонами, відомостями, тощо, тоді в рядку "Форма оплати" необхідно вказати "Безготівкова". Також податківці говорять про те, що чек РРО при необхідності можна доповнити іншими, необов'язковими, реквізитами. Наприклад, можна уточнити вид форми оплати: "Подарунковий сертифікат", "Талон" і т.д.

Що робити, якщо ви не знаєте, яку форму оплати слід вказати в конкретно вашій ситуації?

В першу чергу слід знати, що в разі відсутності будь-якого обов'язкового реквізиту (нехай навіть одного) в чеку РРО, такий документ не буде вважатися розрахунковим. Тобто податківці вважають, що ви взагалі не видали покупцеві розрахунковий документ. Тому якщо ви не впевнені, яку саме форму оплати вказати в чеку РРО, тоді напишіть "Готівка" або "Безготівкова" (те, що ближче до правди). Пропускати цей реквізит не варто, а форми оплати "Готівка" або "Безготівкова" найпоширеніші й фіскали за них не оштрафують.

Друга рекомендація: опишіть вашу форму розрахунків з покупцями та отримаєте індивідуальну податкову консультацію, так ви убезпечите себе в майбутньому, оскільки в разі перевірки зможете посилатися на дану ІПК.

Жанна
23-11-2021 в 20:57:38
Подскажите, если изготовление очков, клиент вносит предоплату любую, не конкретно за какой-то вид товара, а через день-два забирает готовые очки и доплачивает остаточную сумму. Как эти операции проводить через рро? Если предоплата и оплата полностью, будет ли в налоговой считаться что мы продали товар дважды?
Торгсофт
24-11-2021 в 10:12:43
Если покупатель вносит оплату за очки двумя суммами, то нужно проводить через РРО две оплаты: Предоплату и После оплату (окончательный рассчет). При проведении предоплаты в номенклатуре товара можно указать "Предоплата за изготовление очков", количество указываете не 1, а например 0,3 или 0,5, то есть количество должно быть равно пропорционально внесенной сумме. Форма оплаты - "Предоплата". При окончательном рассчете указываете форму оплаты "После оплата", в номенклатуре указываете стоимость оправы, линз и работы. Количество товара заполняется по такому же принципу, как и при предоплате. В любом случае, рекомендуем вам получить индивидуальную налоговую консультацию, чтобы обезопасить себя в будущем.
Игорь
06-01-2022 в 12:03:53

Подскажите пожалуйста, с 20222 г выбивать чек на наложенный платеж Новой Почты, при этом Фоп деньги забирается налом в кассе Новой Почты, что указывать в "типе оплаты" на чеке ПРРО?

Торгсофт
06-01-2022 в 12:10:30

Игорь, Ваш ответ тут https://www.instagram.com/tv/CYYnsX4KBx7/

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором