• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Індивідуальна податкова консультація

24.06.2020

Індивідуальна податкова консультація | Торгсофт

Що таке індивідуальна податкова консультація?

Індивідуальна податкова консультація (далі - ІПК) - це пояснення контролюючими органами конкретних норм законодавства, для застосування на практиці. Якщо вам незрозуміла суть конкретного закону, він прописаний неясно або двозначно, ви можете звернутися за консультацією до податкової служби. Особливо важливо це робити в ситуаціях, коли неправильне застосування цього закону тягне за собою донарахування податків та штрафні санкції.

Індивідуальна консультація дає вичерпну відповідь на ці запитання, а також захищає і звільняє платників податків, у разі перевірки, від фінансової відповідальності за неправильне тлумачення податкового законодавства.

Від чого захищає індивідуальна податкова консультація?

ІПК можна використовувати як щит тільки у двох випадках:

 1. Консультації індивідуальні, вони виправдовують дії тільки тих платників податків, які подали запит на отримання роз'яснення.
 2. Застосування ІПК звільняє від фінансових санкцій, але не від сплати податків. Тобто, якщо ви діяли на підставі отриманої консультації, а в разі перевірки податкові органи не згодні з даною ІПК, вони можуть донарахувати податкові зобов'язання. Вам потрібно буде їх оплатити, але штрафи та пеня нараховані не будуть.

Як отримати індивідуальну податкову консультацію?

Ви можете отримати консультацію у двох формах: усній і письмовій. Усну ІПК можуть дати в будь-якій податковій інспекції, письмову - тільки обласні, міжрегіональні органи, а також фіскальні служби в м.Києві та ДФС України. До кого саме звертатися - вирішувати тільки вам. Будь-яка ІПК надається безплатно. Ми рекомендуємо отримувати тільки письмові консультації, оскільки, в разі судового спору, усна консультація не матиме сили.

Для отримання ІПК вам потрібно подати письмовий запит, в якому будуть такі реквізити:

 • назва організації, ПІБ, адреса, телефон і електронна пошта;
 • код організації або паспортні дані;
 • обґрунтування практичної необхідності отримання консультації. Тобто не просто написати: "Мені не зрозуміло, що це означає", а попросити пояснити, як на практиці застосовується та чи інша законодавча норма;
 • дата і підпис.

Через скільки днів після звернення, я отримаю відповідь?

Механізм розгляду звернень та надання консультацій регламентує Порядок № 293.

Процес надання ІПК можна розділити на п'ять стадій:

 1. Реєстрація звернення платником податків.
 2. Перевірка письмового звернення на відповідність встановленим вимогам.
 3. Підготовка проєкту ІПК і твердження.
 4. Реєстрація консультації в Єдиному реєстрі ІПК.
 5. Надання ІПК платнику податків.

Для відповіді на ваше звернення, у податкової є 25 календарних днів. Відлік починається з дня отримання запиту. У деяких випадках, час розгляду і відповіді на консультацію може бути збільшено на 10 календарних днів. У такому випадку, ви отримаєте письмове попередження.

Не бійтеся звертатися до податкових органів для отримання індивідуальних консультацій! Завдяки їм, вас перестануть мучити суперечливі питання на тему: "А що трапиться, якщо ...?".

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором