• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Інструктаж з пожежної безпеки у магазині

24.07.2020

Нещодавно ми випадково натрапили на звіт МНС України за 2019 рік і наведена статистика виявилася жахливою. За 2019 рік в Україні було зареєстровано 95 915 пожеж у яких загинуло 1 902 людини. Прямі та побічні збитки склали 10 622 337 гривень.
 
Майже усі пожежі трапилися з вини людини. В розрізі причин виникнення пожеж, лише 169 було викликано несправністю виробничого обладнання, а от з причини порушень правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електрообладнання було 11 075 пожеж. І основною причиною - 70 061 пожежі було необережне поводження з вогнем (паління в недозволених місцях відноситься сюди).

Інструктаж з пожежної безпеки у магазині | Торгсофт

Задля профілактики, а краще уникнення подібних небезпечних ситуацій, на кожному підприємстві необхідно проводити Інструктаж з пожежної безпеки (далі - ПБ).

Головний документ, який регламентує організацію інструктажів з ПБ є Наказ № 1417 від 30.12.2014 року “Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні”.

Інструктаж з ПБ, так само як і Інструктаж з охорони праці за видами поділяється на:

  • вступний
  • первинний
  • повторний
  • позаплановий
  • цільовий.

Вступний інструктаж з ПБ є обов'язковим для усіх співробітників, які влаштувалися на дану роботу, а також для усіх, хто завітав на підприємство, для виконання службових обов'язків (тимчасове заміщення посадової особи, відрядження і т.д.), для навчання, стажування або на екскурсію.

Під час вступного інструктажу з ПБ відповідальна особа ознайомлює працівника з системою ПБ на підприємстві, розповідає, що робити у випадку виникнення пожежі та навчає правилам поведінки для запобігання небезпечних ситуацій. Під час навчання знайомлять з планом евакуації, системою сповіщення  та дають інструкції, як правильно користуватися вогнегасником.  

Даний інструктаж можна проводити для групи людей, або для однієї особи.

Первинний інструктаж з пожежної безпеки

Первинний інструктаж з ПБ є продовженням вступного, але проводиться вже на робочому місці, перед початком роботи. Під час такого інструктажу розповідають, що саме можна робити на робочому місці, а які дії заборонені і являються небезпечними з точки зору ПБ. Також, відповідальна особа розповідає, які дії повинен зробити співробітник на своєму місці, при виникненні пожежі.

Повторний інструктаж з пожежної безпеки

Повторний інструктаж з ПБ спрямований на поновлення та підтримку здобутих знань, після вступного і первинного інструктажів. Його мають проходити усі працівники один раз на рік.

Для проведення такого інструктажу, можна запросити спеціалістів служби МНС України. Вони проводять навчання, розповідають приклади з власного досвіду і спонукають працівників сумлінно дотримуватись вимог за ПБ.

Позаплановий інструктаж з пожежної безпеки

Позаплановий інструктаж з ПБ зазвичай проводять після виникнення пожежі на підприємстві, або якщо були грубо порушені правила ПБ, які ледь не призвели до пожежі. Обсяг та зміст такого інструктажу визначають залежно від причин та наслідків, такої ситуації.

Цільовий інструктаж з пожежної безпеки

Цільовий інструктаж з ПБ проводять перед виконанням співробітниками разових робіт, наприклад, при ліквідації аварії або стихійного лиха.

Забезпечення ПБ на підприємстві є прямим обов'язком власника або керівника такого підприємства або організації, а от відповідальність за проведення інструктажу з ПБ, зазвичай, покладається на особу, яка відповідає за охорону праці на підприємстві. Тобто такий відповідальний назначається керівником.

Відповідальну особу, призначають наказом, під розпис, а потім у кожному приміщенні розміщують табличку з ПІБ такої особи та його номером телефону. Але, потрібно зазначити, що відповідальною за ПБ може бути особа, яка пройшла відповідне навчання, тобто першого ліпшого співробітника назначити не можна.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором