• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

ФОП змінив прізвище: що робити?

27.10.2020

Найчастіше зі зміною прізвища стикаються жінки підприємці, наприклад, коли виходять заміж. Але не залежно від того, що послужило приводом для зміни прізвища, підприємцю необхідно внести зміни в ряд документів. Що саме і де необхідно змінити, читайте у цій статті.

ФОП змінив прізвище

Вносимо зміни до Єдиного державного реєстру

Для того, щоб внести зміни до Єдиного держреєстру, необхідно подати заяву за формою № 1. Подається вона державному реєстратору разом з квитанцією про сплату адміністративного збору (у 2020 році - 210 гривень).

Подавати документи можна особисто, через довірену особу (потрібна нотаріальна довіреність) або поштою (рекомендований лист з повідомленням про вручення та описом вкладення). Варіант подачі заяви про зміну прізвища онлайн, за допомогою сервісу "Дія" поки не працює. Після подачі документів, реєстратор внесе зміни до реєстру протягом доби та передасть інформацію в податкову.

Вносимо зміни до реєстру платників єдиного податку

На внесення змін до реєстру платників єдиного податку у вас є місяць, але не варто затягувати! Для внесення змін вам необхідно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до податкової за місцем обліку. У Заяві необхідно поставити позначку "Внесення змін", а потім в пункті 5.4 ставите "П" в графі "найменування суб'єкта господарювання (юридичної особи) або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця".

Вносимо зміни до реєстру платників ПДВ

Починаючи з 23 травня 2020 року внесення змін до реєстру платників ПДВ у зв'язку зі зміною назви або прізвища повинні відбуватися автоматично на підставі даних Єдиного державного реєстру. Тут ключове слово "повинні", але це поки так не працює. У зв'язку з цим, вам потрібно буде по-старому подати до податкової заяву за формою 1-ПДВ. Якщо ви платник ПДВ, на подачу заяви у вас є 10 робочих днів з моменту зміни прізвища.

Не забуваємо про перереєстрацію РРО

Якщо ви використовуєте РРО, необхідно подати Заяву про реєстрацію РРО за формою 1-РРО з поміткою "Перереєстрація". Заяву можна подати особисто або онлайн через електронний кабінет платника податків (заява знаходиться в розділі "Заяви, запити для отримання інформації"). При заповненні заяви поруч з позначкою про перереєстрацію, потрібно вручну дописати "у зв'язку зі зміною прізвища". Для подачі заяви у вас є 5 днів, після внесення відомостей до Єдиного державного реєстру. Якщо ви використовуєте КОРО, тоді її теж потрібно перереєструвати.

Вносимо зміни в ліцензії

Якщо ваш вид діяльності передбачає отримання ліцензій, тоді після зміни прізвища вам потрібно буде внести зміни в усі ліцензії, які у вас є (замінити старе прізвище на нове).

Якщо у вас є ліцензія на алкоголь, її доведеться замінити та отримати нову. Для цього вам необхідно подати до податкової заяву в довільній формі й документ з Держреєстру, що підтверджує внесення змін. На це у вас є місяць. Після отримання заяви, податківці протягом трьох днів видадуть вам нову ліцензію (на новому бланку і з новим прізвищем).

Отримуємо новий електронний цифровий підпис

Якщо ви використовуєте ЕЦП і у вас є договір з податковою про визнання електронних документів, вам доведеться міняти ЕЦП і переукладати договір на нове прізвище. Для цього необхідно звернутися в центр, який видавав вам старий підпис.

Інформуємо банк про зміни

Після внесення змін до Єдиного державного реєстру, вам необхідно повідомити про такі зміни в обслуговуючий вас банк.

Вносимо зміни в Книгу обліку доходів (Книгу обліку доходів і витрат)

На титульному аркуші Книги обліку доходів (доходів і витрат) ви самостійно повинні написати ваше нове прізвище та поставити дату, коли відбулися зміни. Реєструвати нову книгу не потрібно. Ви продовжуєте далі вести стару книгу.

Інформуємо контрагентів

Після того як ви внесли всі зміни в реєстраційні документи, варто написати лист-повідомлення вашим контрагентам і партнерам для внесення змін до договорів.
Якщо ви - власник Ліцензій Торгсофт, повідомте нас про зміну прізвища.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором