• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як зміниться український бізнес у 2021 році?

14.01.2021

У 2020 році відбулося багато змін, які вплинули на бізнес в Україні. Попри те, що рік закінчився, у 2021 році бізнесу варто підготуватися до нових випробувань. Що саме чекає підприємців у цьому році, читайте в даній статті.

Карантин, локдаун і мораторій на перевірки

Карантин в Україні в черговий раз продовжили. Нині до 28 лютого включно. Крім звичних карантинних обмежень, з 8 по 25 січня ввели додаткові обмеження, так званий локдаун.

З хороших новин: все ще діє мораторій на податкові документальні перевірки (планові, позапланові та фактичні).

Позапланову перевірку можуть провести в декількох випадках:

  • якщо ФОП або юридична особа припиняє свою діяльність;
  • якщо ви самі попросите про проведення перевірки (за заявою платника податків);
  • якщо за результатами декларації потрібно провести відшкодування з бюджету ПДВ або значення податку негативне в сумі понад 100 000.

З фактичною перевіркою можуть прийти в разі порушення законодавства щодо поводження з пальним, алкоголем і тютюновими виробами.

Під карантинний мораторій потрапляють перевірки по ЄСВ, а також перевірки Держпраці. Правда якщо Держпраці прийде перевіряти, чи є неоформлені працівники на підприємстві, мораторій не допоможе.

Єдиний рахунок для податків

З 1 січня за заявою платника податків може бути відкритий один казначейський рахунок для оплати податків. Платник перераховує суми податкових відрахувань на один рахунок, а потім гроші розподіляються в певному порядку в різні бюджети.

Не можна використовувати єдиний рахунок для сплати ПДВ, паливного і спиртового акцизів.

Ви не зобов'язані відкривати єдиний рахунок, його застосування є добровільним. Однак якщо ви хочете його використовувати, потрібно подати заяву в електронному вигляді через електронний кабінет платника податків. Після того як казначейство відкриє для вас єдиний рахунок, всі суми податків і зборів перераховані на інші рахунки будуть вважатися помилковими. Відмовитися від єдиного рахунку можна буде тільки з наступного року.

Торгувати рідинами для електронних сигарет можна тільки з ліцензією

З 1 січня для виробництва і торгівлі (гуртової та роздрібної) рідиною для електронних сигарет потрібна "тютюнова" ліцензія. Ліцензію потрібно отримувати не тільки для рідини з нікотином, але і без нікотину.

Вартість тютюнової ліцензії - 780 гривень на рік на кожне місце торгівлі.

Продавати рідину для електронних сигарет з нікотином і без, з 1 січня 2021 року заборонено особам які не досягли 18 років. У разі порушення, суб'єкту господарювання анулюють ліцензію і випишуть штраф в розмірі 6800 гривень.

За торгівлю без ліцензії загрожує штраф в розмірі 200% від вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. грн. А за виробництво рідини без ліцензії штраф 200% від вартості продукції, але не менше 20 тис. грн.

Мовний закон

Мовний закон, який наробив багато шуму, з 16 січня зобов'язує надавати послуги та надавати інформацію про товар українською мовою. Дія закону поширюється не тільки на спілкування продавців з покупцями, але і на інтернет-магазини та інтернет-каталоги. Вся інформація про товари має бути українською мовою.

Зверніть увагу! Якщо клієнт попросить обслуговувати його іншою мовою і ця мова прийнятний для обох сторін, тоді можна спілкуватися з клієнтом не українською, а, наприклад, російською.

За порушення мовного закону передбачено покарання: вперше виписується попередження і дається 30 днів на виправлення, за повторне порушення - штраф від 5100 до 6800 гривень.

З 16 липня 2021 року вступлять інші зміни: 50% друкованої продукції, що випускається протягом року повинна бути українською мовою (це стосується видавництв), а також в асортименті книгарень має бути 50% продукції, що написана українською мовою. Крім цього, всі культурні та розважальні заходи повинні будуть проводитися українською. Музеї, виставки, фільми, екскурсії теж повинні будуть перейти на українську.

Новий звіт для роботодавців за підсумками 1 кварталу 2021 року

Ще одне нововведення 2021 року - об'єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору. Подавати її потрібно буде щоквартально, протягом 40 днів після закінчення звітного періоду.

Закривати 2020 рік будемо по старому: звіт по ЄСВ (Додаток 4) подаємо за грудень останній раз і здаємо 1-ДФ за 4 квартал 2020 року теж останній раз. А вже за 1 квартал 2021 року будемо подавати новий звіт.

У новому звіті потрібно буде показувати по кожному працівнику суму доходів з розбивкою помісячно, по кожному податку. Загалом, буде весело.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором