• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як ФОП змінити або додати вид діяльності?

30.10.2020

ФОП на єдиному податку зобов'язаний займатися тільки тією діяльністю, яка внесена до єдиного реєстру. Але з часом, підприємець може змінити свій курс і щоб не порушувати законодавство, потрібно внести зміни до своїх реєстраційних документів. Як це зробити, читайте в статті.

Як ФОП змінити або додати вид діяльності?

Види діяльності в Єдиному державному реєстрі та в реєстрі платників єдиного податку

Перш ніж розповісти як змінити види діяльності, згадаймо основи й розглянемо як взагалі їх обрати та зареєструвати.

При виборі спрощеної системи оподаткування, кожен підприємець повинен подати реєстраційну заяву платника єдиного податку. Її можна подати двома способами:

  1. Разом із заявою про реєстрацію ФОП одразу подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.
  2. Окремо подати до податкової заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.


Саме в цій заяві (незалежно від того, яким способом вона подається), ФОП вказує види діяльності, якими буде займатися. Види господарської діяльності необхідно переписати з КВЕД-2010. Кількість КВЕДів не обмежена.

Наслідки незареєстрованої діяльності

Покарання за заняття незареєстрованою діяльністю досить суворі. Якщо ФОП займається діяльністю, яка не вказана в реєстраційних документах, він зобов'язаний з першого числа місяця наступного звітного періоду перейти на загальну систему оподаткування.

Для ФОП першої та другої групи звітний період - 1 рік. Тобто такі підприємці, в разі порушення, повинні перейти на загальну систему оподаткування з 1 січня. Для ФОП на третій групі єдиного податку звітний період - квартал. Тобто такі порушники повинні перейти на загальну систему з наступного кварталу, наступного за звітним.

Крім зміни системи оподаткування, підприємці 1 і 2 груп повинні отриманий дохід від незареєстрованої діяльності обкласти 15% податком. А ось для ФОП 3 групи таких вимог немає, їм не потрібно додатково застосовувати 15%.

Зверніть увагу: статусу платника єдиного податку можуть позбавити за здійснення діяльності не зазначеної як в реєстрі платників єдиного податку, так і в єдиному державному реєстрі.

Тобто, якщо в єдиному державному реєстрі вказані певні види діяльності, але в реєстрі платників єдиного податку вони не вказані, а ви ними займаєтеся, статусу спрощенця вас позбавлять. І навпаки.

Зміна видів діяльності

Якщо ви вирішили зайнятися новим видом діяльності, слід своєчасно внести зміни до реєстру платників єдиного податку. Якщо цього не зробити, ви ризикуєте втратити статус спрощенця.

Внесення змін до реєстру, справа досить проста. Для цього вам потрібно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (це та сама заява, яке ви подавали при реєстрації ФОП).

При заповненні заяви вам потрібно поставити "Х" у графі "Внесення змін". Далі в пункті 5.4 "внесення змін до реєстру платників єдиного податку" ставите "Х" у графі "види господарської діяльності". Потім заповнюєте пункт 8 "Обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009: 2010" вписуючи туди всі види діяльності, якими плануєте займатися.

Зверніть увагу! При заповненні пункту 8, вам потрібно переписати всі види діяльності: і ті, які залишаються (якими ви й далі будете займатися), і нові. Якщо ви не напишете якийсь КВЕД, податкова вважатиме, що ви вирішили більше не займатися такою діяльністю і видалить його з реєстру.

Які терміни подачі заяви?

Для підприємців 1 і 2 груп - не пізніше 20 числа, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни. Для підприємців 3 групи, податковий кодекс не прописав чітких термінів, однак податківці наполягають на внесенні змін не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися зміни.

Після подачі заяви, податківці вносять зміни зазвичай в той же день або на наступний (чітких термінів для внесення змін ПКУ не передбачено).

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором