• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як і де отримати електронний підпис?

30.03.2021

Як отримати електронний підпис

Кожен підприємець в Україні знає, що для відкриття ФОП, здачі звітності, підписання документів і так далі, потрібен електронний цифровий підпис (ЕЦП). Він видається на два роки та суттєво полегшує життя підприємцям. Про те як його отримати та продовжити після двох років читайте в даній статті.

Де отримати ЕЦП?

Оформленням та видачею ЕЦП займаються кваліфіковані постачальники електронних довірчих послуг, ще вони називаються акредитованими центрами сертифікації ключів. Деякі надають свої послуги безкоштовно, інші платно.

Безкоштовно ЕЦП можна отримати в податковій. Такий підпис буде діяти два роки і його приймають на всіх сайтах держпослуг. Істотним недоліком є ​​те, що дану послугу можна отримати не у всіх податкових, а тільки в обласних ДПС та в податкових великих міст.

Також безкоштовно ЕЦП можна отримати на сайті "ПриватБанку". В цьому випадку вам не потрібно буде збирати документи, йти особисто отримувати ЕЦП, як у випадку з податковою. Оформлення займе близько п'яти хвилин і все це онлайн.

На платній основі ЕЦП видає АЦСК "Центр сертифікації ключів України". Підпис можна отримати особисто або за дорученням.

Повний список АЦСК можна подивитися тут.

Як отримати ЕЦП в податковій?

Для отримання ЕЦП від податкової, вам потрібно підготувати й заповнити наступні документи:

 • заяву на отримання ЕЦП у двох примірниках українською мовою;
 • ксерокопія паспорта (1-6 сторінки + прописка) завірена вашим підписом;
 • ксерокопія ІПН завірена вашим підписом;
 • оригінал паспорта та коду ІПН;
 • флешка (на неї запишуть ЕЦП).

Після того як ви заповните заяву і підготуєте документи, вам потрібно записатися на прийом до податкової. Ви можете обрати будь-яку податкову, без прив'язки до прописки.

ЕЦП вам видадуть у той же день, коли ви подасте документи і він буде діяти два роки.

За кілька днів до закінчення терміну дії ЕЦП ви можете продовжити їх ще на два роки. Зробити це можна онлайн. Обов'язковою умовою для продовження ЕЦП є:

 • термін дії ЕЦП ще не закінчився (залишився хоча б день);
 • дані ФОП не змінилися (ПІБ, адреса реєстрації та ідентифікаційного коду).

Для продовження терміну дії ЕЦП потрібно зайти на сайт податкової, обрати старий ключ, потім підписати договір і згенерувати новий ключ. Процедура заміни ЕЦП займе не більше п'яти хвилин.

Як отримати ЕЦП в ПриватБанку?

Якщо ви являєтеся клієнтом ПриватБанку, тоді ви можете отримати ЕЦП безкоштовно протягом п'яти хвилин. При цьому нікуди ходити не потрібно, все можна зробити онлайн.

Заходимо в особистий кабінет "Приват24" (з комп'ютера!). Вибираємо розділ "Всі послуги" → "Бізнес", праворуч вибираємо "Завантажити сертифікат". Далі вам запропонують встановити розширення для браузера BankID CryptoPlugin. Встановіть його, слідуючи підказкам.

Після встановлення розширення з'явиться форма з вашими даними. Її необхідно перевірити і якщо все вказано правильно, натискаємо кнопку "Дані вірні". Потім потрібно придумати пароль і вказати місце на комп'ютері, де буде зберігатися ЕЦП.

Останній етап: ввести пароль з смс-повідомлення і погодиться з умовами обробки інформації.

Як отримати ЕЦП в АЦСК на платній основі?

Процедура отримання ЕЦП в акредитованих центрах сертифікації ключів нічим не відрізняється від отримання ЕЦП в податковій. Підпис так само видається на два роки. Пакет документів стандартний: заява на отримання ЕЦП, паспорт та ідентифікаційний код, ксерокопія паспорта та коду, флешка.

Для отримання ЕЦП в АЦСК ви можете подати пакет документів самостійно або за вас можуть оформити підпис за довіреністю (нотаріальною або складеною в довільній формі, залежить від центру, в який ви звертаєтеся).

Вартість оформлення ЕЦП в АЦСК різна, залежно від того, яка інформація буде міститися і для яких цілей вам потрібна ЕЦП.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором