• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як у книгу доходів записати оплату через LiqPay?

05.05.2020

Сьогодні, багато підприємців використовують систему LiqPay для прийняття платежів від своїх клієнтів. Але водночас, багато хто не знає як правильно показувати такі надходження в Книзі доходів і якою датою. Розбираймося.

Якою датою вносити запис до Книги обліку доходів про надходження грошей через LiqPay?

Залежно від групи єдиного податку, всі підприємці повинні вести облік доходів, а деякі та витрат:

  • 1, 2 і 3 (не є платником ПДВ) групи - зобов'язані щодня вести облік доходів і заповнювати Книгу обліку доходів;
  • 3 група платник ПДВ зобов'язана вести облік доходів і витрат у Книзі обліку доходів і витрат.

Дані про доходи ФОП повинні записувати щодня, сумарним підсумком за день в гривнях з копійками.

Датою отримання доходу у єдинників вважається дата надходження грошей на рахунок. Тобто в Книгу доходів, потрібно вносити запис в той день, коли гроші зайшли на поточний рахунок за відвантажений товар або якщо надійшла передоплата.

У нашій ситуації оплата, яка приходить через LiqPay, є безготівковою, оскільки клієнт дає вказівку своєму банку перерахувати кошти на розрахунковий рахунок підприємця за допомогою LiqPay. Таке надходження в Книзі обліку доходів потрібно вносити в той момент, коли гроші надійдуть на ваш поточний розрахунковий рахунок.

Зверніть увагу! Якщо ви отримуєте гроші за посередництва LiqPay, така операція називається розрахунковою і вимагає застосування РРО. Про це докладніше ми писали в статті "РРО у 2020 році".

Підставою для запису в Книзі обліку доходів є банківська виписка за відповідний день.

Яку суму записувати в Книгу обліку доходів при надходженні оплати через LiqPay?

Якщо ви використовуєте систему інтернет - еквайрингу LiqPay, то напевно знаєте, що з кожної суми, яка проходить через цю систему, утримується певний відсоток комісії. Тобто кошти надходять на рахунок за мінусом комісії, а в банківській виписці ви бачите чисту суму.

Оскільки підприємці, платники єдиного податку зобов'язані вести тільки облік доходів, то і в Книгу обліку доходів необхідно вносити повну суму оплати, з урахуванням комісії. В такій ситуації комісія за проведення розрахунків через LiqPay - це витрати продавця, тобто ваші. Крім цього, в товарному чеку або чеку РРО, потрібно показувати повну суму грошей, які надійшли (з урахуванням комісії).

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором