• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Карантинні перевірки

21.07.2020

Практично всі карантинні обмеження зняті й майже всі заклади в Україні відкрилися. Днями знову відновили роботу кінотеатри, а заклади громадського харчування знову зможуть приймати відвідувачів всередині приміщення, а не тільки на літніх майданчиках. Однак, закінчення жорсткого карантину тягне за собою перевірки перевіряючих органів. Хто і кого буде перевіряти найближчим часом, читайте в даній статті.
Карантинні перевірки бізнесу | Торгсофт
Під час карантину діяла заборона на проведення планових перевірок (до 30 червня). Хоча карантин і не закінчився, обмежень для проведення перевірок більше немає. В мережі з'являється все більше інформації про те, що в кафе і ресторани приходять з перевірками поліція і Держпродспоживнагляд, для встановлення фактів порушення карантинних обмежень.

Що робити, якщо в ваш заклад прийшли з перевіркою?

Залежно від того, яка служба прийшла з перевіркою буде залежати: які документи потрібно показувати, куди пускати перевіряючих і т.д. Незалежно від того, хто саме прийшов вас перевіряти, слід дотримуватися 10 рекомендацій:

 1. Встановіть охорону і відеоспостереження в приміщенні.
 2. Дайте чіткі інструкції персоналу (що можна говорити, чого не можна і т.д.).
 3. Перевірте документи у контролерів.
 4. Вивчіть уважно документи перевіряючих (направлення на перевірку, із зазначенням причини та підстав для її проведення, підписи уповноважених осіб і т.д.)
 5. Дайте перевіряючим на підпис Журнал перевірок і простежте, щоб вони в ньому розписалися.
 6. Визначте місце, де ви будете спілкуватися з перевіряючими та не дозволяйте їм самостійно пересуватися в вашому приміщенні.
 7. Якщо перевіряючі дають якісь вказівки вашим співробітникам, ви маєте право наполягти на тому, щоб вони цього не робили.
 8. Обмежте кількість співробітників, які будуть спілкуватися з перевіряючими.
 9. Ви можете проводити відеозйомку процесу перевірки.
 10. Запросіть юриста.

Що перевірятимуть контролери?

Контролюючі органи можуть здійснювати планові та позапланові перевірки. У зв'язку з введенням адаптивного карантину найчастіше проводяться позапланові перевірки на предмет дотримання карантинних обмежень.

Якщо до вас прийшли з "карантинною" перевіркою, то перевірятимуть: чи дотримується обмеження за кількістю людей на квадратний метр площі в приміщенні, чи витримується соціальна дистанція, чи є в достатній кількості дезінфікуючі засоби, чи дотримуються відвідувачі та співробітники масочного режиму.

Якщо перевіряючі виявлять порушення, вам загрожує штраф: від 17 до 34 тисяч для фізосіб, і від 34 до 170 тисяч для посадових осіб.

Хто в зоні ризику?

У разі перевірки на предмет дотримання карантинних заходів, в першу чергу будуть перевіряти ті заклади й сфери діяльності, яким було заборонено працювати під час карантину, і які досі мають дотримуватися суворих вимог.

До таких місць відносяться:

 • ринки;
 • торгово-розважальні центри;
 • кафе і ресторани;
 • освітні заклади;
 • спортивні заклади;
 • нічні клуби тощо.

За що можуть оштрафувати відвідувача?

Для звичайних відвідувачів передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Його можуть виписати перевіряючі органи або поліція за порушення карантинних заходів. За фактом правопорушення можуть виписати адміністративний протокол. У ньому або буде вказана сума штрафу або просто виписано попередження. У будь-якому випадку такий протокол можна оскаржити в суді.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором