• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Електронні сигарети в Україні: чи потрібна ліцензія для продажу?

28.11.2020

Ліцензія на продаж електронних сигарет в Україні

Усі знають, що для продажу алкоголю та тютюнових виробів потрібно отримувати ліцензію. А чи потрібна ліцензія для продажу електронних сигарет? Відповідь на це та інші питання, пов'язані з продажем електронних сигарет читайте у даній статті.

Що таке електронна сигарета?

Електронна сигарета, з точки зору законодавців, - це електронний пристрій, який працює на елементі живлення та нагріває спеціальну рідину (з нікотином або без).

Оскільки у складі рідини для електронних сигарет немає тютюну, то електронні сигарети не належать до тютюнових виробів.

Чи потрібна ліцензія для продажу електронних сигарет?

Хоча електронні сигарети не належать до тютюнових виробів, але з 1 січня 2021 року треба буде отримувати ліцензію для їх продажу. Варто уточнити, що ліцензуванню підлягають не самі електронні сигарети, а рідина, що використовується у них.

Вартість ліцензії становить 780 гривень за кожне місце торгівлі. Якщо у вас вже є ліцензія на продаж тютюнових виробів, то отримувати нову ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах вам не потрібно.

Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах вам необхідно подати заяву у податкову службу. У заяві слід вказати адресу місця торгівлі, перелічити РРО (ПРРО) які знаходяться у місці торгівлі. Стосовно РРО (ПРРО) необхідно вказати: модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення та дату початку обліку в податковій.

Після подання заяви, у податкової є 10 календарних днів аби видати вам ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах або відмовити у видачі ліцензії. Якщо ви отримаєте відмову, то у відповідному рішенні повинні бути зазначені причини відмови та посилання на норми законодавства.

Ліцензія на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах видається за місцем торгівлі терміном на один рік.

Про те, як отримати ліцензію на продаж алкоголю та тютюнових виробів ви можете прочитати тут.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором