• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Термін дії ліцензії на алкоголь: зміни в законодавстві

13.12.2020

торгсофт ліцензія на продаж алкоголю

10 грудня набрав чинності Закон № 1017 який вносить зміни у Закон № 481 про державне регулювання виробництва та обігу алкогольних напоїв. Що саме змінюється, читайте у даній статті.

Заклади громадського харчування, які мають ліцензію на роздрібний продаж алкоголю можуть не подовжувати термін дії ліцензії. Тобто. якщо у ресторану, кафе, бару, їдальні, піцерії або іншого закладу, який займається громадським харчуванням під час дії карантину закінчився термін дії алкогольної ліцензії, вона вважається автоматично пролонгованою до кінця карантину або обмежувальних заходів. Після завершення карантину ліцензія буде вважатися чинною ще три місяці.

Штрафи за продаж алкоголю з простроченою ліцензією

Упродовж дії карантину та ще три місяці після його завершення до суб'єктів господарювання у яких закінчився термін дії ліцензії на роздрібний продаж алкоголю не будуть застосовувати норми щодо анулювання ліцензії. Також не будуть застосовуватися штрафи за продаж алкоголю з простроченою ліцензією. Ці норми розповсюджуються лише на тих підприємців, у яких термін закінчення ліцензії припадає на карантин!

Оскільки закон набрав чинності 10 грудня, поки не зрозуміло чи всіх підприємців пробачать у яких завершився термін дії ліцензії з початку карантину, чи лише тих у кого термін дії ліцензії закінчився після 10 грудня. На цю мить жодних роз'яснень немає, будемо чекати відповідь від податківців.

Зверніть увагу! Якщо алкогольна ліцензія призупинена через несплату за ліцензію, наприклад за наступний квартал, в такому випадку торгувати алкоголем не можна.

Закон № 1017 також вносить зміни у Закон № 2806 про дозвільну систему у сфері господарської діяльності. Ним передбачено, що дозвільні документи, термін дії яких закінчився під час дії карантину, також подовжується до кінця дії карантину та ще на три місяці після його завершення. Така пролонгація не розповсюджується на дозвільні документи з міжнародними зобов'язаннями або іншими обмеженнями.

Дозвіл на продаж алкоголю

До дозвільних документів відносяться дозволи, висновки, розпорядження, свідоцтва, погодження та інші. Дія закону розповсюджується на дозвільні документи в паперовій та електронній формі. Такі документи надаються відповідними органами суб'єктам господарювання для виконання певних дій або надання права на провадження певної діяльності.

Детальніше з переліком дозвільних документів можна ознайомитися в Законі № 3392 про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором