• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Що розмістити на ціннику?

15.11.2019

У даній статті ми поговоримо про цінники на товар. Що на них повинно бути зазначено? Чи скрізь вони повинні бути? Хто перевіряє їх наявність? І багато іншого.

 Як оформити цінник на товар в магазині?

Кому потрібен цінник?

Всім, хто зайнятий у роздрібній торгівлі (офлайн) і діяльності в сфері ресторанного господарства. Якщо ж ви займаєтеся оптовою торгівлею, тоді ціни будуть прописані в договорі поставки. Дані вимоги закріплені в Законі про РРО і в Законі про захист прав споживачів.

 

Як правильно оформити цінник?

 1. Ціна зазначається у гривнях.

 2. Повинна бути вказана ціна однієї одиниці продукції (товару, роботи, послуги).

 3. Ціна повинна включати в себе всі податки (ПДВ, акциз і т.п.).

 4. Якщо за одну ціну можна придбати декілька товарів (наприклад, акційний набір) або при купівлі одного товару виникає право на придбання іншого товару за нижчою ціною, на ціннику необхідно додати наступну інформацію:

- зміст і вартість кожного товару окремо;

- умови прийняття пропозиції: термін дії, обмеження і т.д.

 1. Під час проведення розпродажів і знижок зазначається стара ціна (до розпродажу/ знижки) і нова. А також термін проведення.

 2. Якщо товар переоцінений або знижений у ціні, необхідно закреслити стару ціну і написати нову і завірити підписом відповідальної особи. Якщо закреслити стару ціну неможливо, тоді поверх старої ціни клеїться нова, з новими даними. Якщо товар уцінюється в зв'язку з втратою деяких якостей, тоді на товарі або упаковці ставлять букву "П". У залі необхідно розмістити оголошення про переоцінку і зняти його можна тільки після остаточного продажу таких товарів.

 3. Замість цінника можна розмістити покажчик цін на групу товарів. Наприклад прейскурант або меню в ресторані. Але в даному випадку необхідно вказувати ціни на товари однієї категорії.

 

Що писати на ціннику?

Для продовольчих товарів на ціннику обов'язково вказують:

 • для вагових товарів: назва, сорт, ціну за 1 кг або за 100 гр;

 • для розливних товарів: назва, сорт, ціну за одиницю об'єму або одиницю ваги;

 • для штучних товарів та напоїв в пляшках: назва, вага або місткість, сорт, ціну за штуку;

 • для товарів, що розфасовані: назва, сорт, ціну за 1 кг або за 100 гр, вага одиниці розфасовки, ціну за одиницю розфасовки.

 • для товарів, ціни на які залежать від сорту: назва, сорт, ціну за 1 м, кг, шт. або одиницю розфасовки;

 • для товарів, ціни на які не залежать від сорту: назва, ціну за 1 м, кг, шт. або одиницю розфасовки;

 • дрібні штучні товари: назва, вага або об'єм, ціну за штуку або одиницю упаковки.

 

Крім усього перерахованого вище, на ціннику повинна стояти дата встановлення ціни і підпис уповноваженої особи. А ось печатку на цінниках уже ставити не обов'язково.

З цього правила є виняток: якщо ціна наклеєна етикетпістолетом або товар продається по штрих-коду, а інформація про нього зберігатися в пам'яті РРО або комп'ютері, тоді цю інформацію можна не вказувати. (На продаж алкогольних напоїв цей виняток не поширюється).

 

Де розміщувати цінники?

Цінники необхідно готувати до того, як товар розмістять в торговому залі, при цьому старі потрібно вилучити. Для товару, якого вже немає в наявності потрібно вилучити цінники з торгового залу.

Цінник повинен знаходитися біля товару (на полиці, стелажі, можна розмістити на самому товарі) та необхідно стежити, щоб товари та цінники збігалися і не були переплутані.

Зверніть увагу: заборонено писати ціну олівцем!

При продажу друкованої продукції (наприклад, газети, журнали) ціни вказуються безпосередньо на самому товарі.

 

А якщо …

Якщо ви забули, не побачили, не знали як правильно оформити цінник і т.д. можна нарватися на штраф в розмірі 30% отриманої для продажу партії продукції на яку не було цінника, але не менше 85 грн.

Крім цього, відсутність цінника є порушенням правил роздрібної торгівлі і тягне за собою другий адмінштраф від 17 до 170 грн.

 

Хто може перевірити?

Штраф має право накладати: голова Держпродспоживслужби, його заступники, начальники територіальних органів Держпродспоживслужби і їх заступники за результатами перевірок. 

Порушення можуть фіксувати органи внутрішніх справ або адміністративні комісії.

Як налаштувати шаблон етикетки для цінника?

А на чому надрукувати цінник ми писали у цій статті

 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором