• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

ПриватБанк ввів нові обмеження для клієнтів

24.03.2021

Обмеження ПриватБанку

ПриватБанк ввів обмеження для своїх клієнтів. Тепер, ФОП у яких є карта "ключ до рахунку" можуть приймати на неї оплати в розмірі не більше 30 тисяч гривень на місяць.

Що змінилося?

При відкритті розрахункового рахунку в ПриватБанку, кожному клієнту видають карту "ключ до рахунку". Вона виглядає як звичайна кредитна карта і має унікальний номер, карта призначена для зняття готівки з рахунку, однак багато підприємців використовують її для приймання оплат від своїх покупців. Оскільки карта прив'язана до рахунку, то всі оплати які на неї надходять, автоматично перекидаються на розрахунковий рахунок.

З 12 березня ПриватБанк внутрішньою постановою (не повідомивши своїх клієнтів) вніс зміни в порядок використання карти-ключа, посилаючись на вимоги фінмоніторингу. Підприємці й далі можуть використовувати карту "ключ до рахунку", але з певними обмеженнями: сума надходжень в місяць на карту обмежується 30 тисячами гривень. Дана сума може надійти разово або частинами, значення не має. Якщо, наприклад клієнт сплатить 30 001 гривню, така оплата повернеться відправнику. Якщо протягом місяця ФОП отримає три оплати по 10 тисяч, то наступна оплата вже не пройде.

Обмеження в 30 тисяч діють при отриманні оплат з інших банків. Тобто, якщо ваш покупець є клієнтом ПриватБанку й оплачує на карту "ключ до рахунку" на суму понад 30 тисяч, така оплата пройде, оскільки при створенні платежу автоматично підтягнуться реквізити вашого рахунку в форматі IBAN.

Що кажуть в ПриватБанку?

Попри те, що ПриватБанк не афішував цю інформацію, багато користувачів зіткнулися з даною проблемою і почали ставити питання співробітникам банку. У своїх відповідях, ПриватБанк посилається на вимоги фінансового моніторингу та внутрішні правила.

Представники банку заявляють, що згідно з вимогами НБУ всі платежі на користь підприємців повинні відповідати певним вимогам, а саме: в призначенні платежу має бути чітко вказано за що платить клієнт і на якій підставі. У випадку з оплатами на карту, ця вимога не дотримується.

Представники банку підкреслили, що дане обмеження не буде поширюватися на карти фізичних осіб.

Як обійти обмеження?

Представники ПриватБанку радять при оплаті на карту-ключ вказувати коректне призначення платежу: за що оплата і на якій підставі, тоді дана плата не буде враховуватися в ліміт 30 тисяч.

Також для уникнення проблем з прийманням оплат слід відправляти клієнтам реквізити розрахунково рахунки в форматі IBAN, а не 16 цифр карти. Якщо ви переживаєте, що ваші клієнти не зможуть оплатити на розрахунковий рахунок, тому що це занадто складно для них, тоді під'єднайте послугу "Платежі населення" від ПриватБанку. Сенс даної послуги в тому, що можна відправляти клієнтам посилання на оплату з уже заповненими реквізитами, клієнту потрібно ввести свої дані, написати призначення платежу і суму оплати.

Якщо для вас приймати оплати на карту критично важливо, тоді можна відкрити кілька розрахункових рахунків у ПриватБанку і до кожного рахунку отримати карту-ключ, тоді ліміт оплат в місяць збільшитися на стільки, скільки рахунків ви відкриєте. Наприклад, три рахунку дадуть можливість приймати не 30 000 гривень на місяць, а 90 000.

Ще один варіант - це змінити обслуговуючий банк.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором