• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

ФОП йде у відпустку або Як не платити єдиний податок

27.04.2020

У зв'язку з введенням карантину в Україні, багато ФОП тимчасово припинили свою діяльність. Законодавці, для підтримки малого бізнесу на період березень - квітень дозволили не платити ЄСВ за себе, а ось про єдиний податок (далі - ЄП) забули. І якщо для ФОП на третій групі єдиного податку без доходу не потрібно платити ЄП, то для ФОП першої та другої груп оплачувати прийдеться, оскільки у них ставка податку фіксована. Але, з цієї ситуації є вихід - піти у відпустку. Як? Читайте в даній статті.

Відпустка для ФОП | Торгсофт

За яких умов ФОП може піти у відпустку?

ФОП на загальній системі оподаткування і ФОП на третій групі ЄП варіант з відпусткою можуть не розглядати, оскільки він для них ніякої вигоди не несе. Чому? Тому що їх розмір податку залежить безпосередньо від отриманого доходу за період. Немає доходу - немає ЄП. А ось для ФОП першої і другої груп розмір єдиного податку фіксований і дорівнює: 10% від прожиткового мінімуму для 1 групи і 20% від мінімальної зарплати для 2 групи.

Однак, податковий кодекс України передбачає звільнення від сплати єдиного податку для 1 і 2 груп ФОП на період відпустки, але при одночасному виконанні ряду умов:

1. Відсутність найманих співробітників

З першою групою ФОП все зрозуміло, вони в принципі не можуть використовувати найману працю.

А ось ФОП на другій групі може використовувати найману працю. Але, для оформлення відпустки, потрібно щоб він не використовував найману працю з місяця, що передує місяцю виходу у відпустку. Це означає, що на момент подачі заяви про надання відпустки, у ФОП не повинно бути співробітників.

Єдиний виняток становлять працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною або мобілізовані. Наявність таких співробітників не завадить піти у відпустку.

2. Тривалість відпустки

ФОП може піти у відпустку один раз на рік на один календарний місяць. Піти у відпустку на три місяці і не платити ЄП не вийде. Можна заощадити тільки на одному місяці.

Зверніть увагу: податковий кодекс не передбачає можливості поділу відпустки. Не можна піти на два тижні зараз і на два тижні, наприклад, влітку. Для того, щоб заощадити на ЄП, у відпустку потрібно йти з першого числа місяця і до останнього дня календарного місяця. Тобто не можна оформити відпустку, наприклад з 27 квітня і до 27 травня.

3. Частота відпустки

Як ми писали вище, у відпустку можна йти тільки один раз в рік. Якщо ви раніше вже використали своє право на відпустку, тоді вам і далі доведеться оплачувати ЄП.

Чи потрібно ФОП писати заяву на відпустку?

Так потрібно. ФОП 1 і 2 груп повинні повідомити податкову за місцем обліку про намір піти у відпустку. Для цього необхідно подати заяву про щорічну відпустку в довільній формі. Конкретних термінів щодо подання такої заяви немає, проте зробити це потрібно до початку відпустки.

Оскільки податковим кодексом передбачена відпустка розміром в календарний місяць, то і в заяві потрібно вказувати повний місяць.

Якщо ви оплатили ЄП авансом наперед, тоді таку переплату врахують в рахунок майбутніх місяців, проте в заяві на відпустку потрібно це вказати.

Приклад заяви на відпустку для ФОП:

Подати заяву можна через електронний кабінет платника податків. У розділі "листування з ДПС".

Дохід під час відпустки

Протягом календарного місяця, на який припадає відпустка, ФОП не повинен здійснювати господарську діяльність Якщо під час відпустки ви отримаєте дохід, тоді доведеться заплатити і єдиний податок.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором