• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як ФОП перейти із загальної системи на єдиний податок?

08.05.2021

Часто підприємці стикаються з необхідністю переходу із загальної системи оподаткування на єдиний податок. Особливо це актуально для ФОП, у яких невеликі витрати, оскільки податок на доходи потрібно оплачувати від чистого прибутку. Про те, як і коли можна змінити систему оподаткування, читайте у цій статті.

Умови для переходу на єдиний податок

Для того, щоб перейти із загальної системи оподаткування на сплату єдиного податку, підприємець повинен протягом року (перед переходом на єдиний податок) відповідати вимогам ст. 291.4 ПКУ.

Перш ніж подати заяву про застосування спрощеної системи, потрібно визначитися, чи відповідаєте ви вимогам, встановленим для конкретної групи єдиного податку. Потрібно оцінити:

  • кількість найманих працівників;
  • річний обсяг доходу;
  • види діяльності, якими займаєтеся або плануєте зайнятися в майбутньому;
  • статус контрагентів (населення, інші ФОП або юридичні особи).

Однак головною умовою для переходу на єдиний податок вважається обсяг річного доходу. Його необхідно буде вказати в заяві про застосування спрощеної системи.

Анулювання реєстрації платника ПДВ

Якщо ФОП на загальній системі оподаткування, був зареєстрований платником ПДВ, тоді при переході на єдиний податок (1, 2 групи та 3 група за ставкою 5%) не потрібно подавати заяву для анулювання статусу платника ПДВ. У разі вибору групи єдиного податку, яка не передбачає сплату ПДВ, статус платника ПДВ буде анульований автоматично.

Підставою для анулювання статусу платника ПДВ вважається заява про застосування спрощеної системи єдиного податку. Заяву потрібно подати за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Реєстрація платником ПДВ

Якщо ФОП вирішив стати платником ПДВ після переходу на єдиний податок, при цьому раніше він не був зареєстрований як платник ПДВ, тоді для реєстрації потрібно подати заяву за формою 1-ПДВ. Заяву можна подати особисто в податкову або відправити в електронному вигляді через електронний кабінет платника податків.

Заяву потрібно подати за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

В яких випадках можуть відмовити в реєстрації платником єдиного податку?

Податкова може відмовити ФОП в реєстрації платником єдиного податку з наступних причин:

  • Якщо ФОП не відповідає вимогам ст. 291 ПКУ. Однією з причин відмови є наявність у ФОП податкового боргу на дату подачі заяви.
  • ФОП - нерезиденти не можуть бути платниками єдиного податку.

Як перейти на єдиний податок?

Перейти на єдиний податок можна один раз протягом календарного року. Для цього потрібно подати Заяву про перехід не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу.

Якщо останній день подання заяви припадає на вихідний або святковий день, тоді термін подачі не продовжується.

Разом із заявою необхідно подати Розрахунок доходу за попередній рік. Даний розрахунок повинен підтвердити, що ваш обсяг річного доходу буде відповідати лімітам обраної вами групи єдиного податку.

Після отримання заяви, податкова протягом двох днів або зареєструє ФОП платником єдиного податку, або надасть мотивовану відмову.

З якого моменту подавати звітність?

Починати платити податки та здавати звіти за єдиним податком ФОП повинен з першого дня кварталу, в якому відбувся перехід на спрощену систему.

ФОП на єдиному податку першої та другої групи повинні подавати декларацію єдинника раз на рік, протягом 60 календарних днів після закінчення звітного періоду.

ФОП на єдиному податку третьої групи здають декларацію платника єдиного податку один раз у квартал протягом 40 календарних днів після закінчення звітного періоду.

Якщо ФОП переходить із загальної системи оподаткування на спрощену в середині року, тоді підприємець повинен здати Податкову декларацію про майновий стан і доходи за період перебування на загальній системі оподаткування.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором