• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Новорічні подарунки дітям працівників: як оформити та сплатити податки

13.12.2020

Новорічні подарунки дітям співробітників

Напередодні Нового року, багато роботодавців закуповують подарунки для дітей співробітників. Але купити подарунки - це лише половина справи, їх ще потрібно правильно відобразити в обліку та сплатити податки. Про те як це зробити читайте в даній статті.

Документальне оформлення подарунків від роботодавця

Перед тим як купувати подарунки, потрібно видати Наказ про видачу дитячих подарунків. У цьому наказі потрібно вказати, хто буде отримувати подарунки: батько дитини (ваш співробітник) або дитина особисто. Залежно від одержувача формулювання в наказі може бути наступним:

  • "Вручити співробітникам, які мають дітей, дитячі новорічні подарунки" - в такому випадку у відомості видачі подарунків потрібно буде вказувати ПІБ співробітника. Такий варіант більш зручний і простий, тому що при відображенні подарунків у звітності у вас вже є вся інформація про співробітників (їх ІПН).
  • "Вручити дітям співробітників новорічні подарунки" - в такому випадку у відомості видачі подарунків потрібно буде вказувати ПІБ дітей. Такий варіант трохи ускладнить вам підготовку звітності, оскільки потрібно буде зібрати ІПН дітей.

У наказі необхідно вказати граничний вік дитини, якій ви будете видавати подарунки. Найчастіше це 18 років, оскільки з точки зору законодавства, люди після 18 років вже не вважаються дітьми.

Після того як ви складете наказ необхідно підрахувати кількість дітей і скласти кошторис на закупівлю подарунків.

Наступний крок - це закупівля подарунків і їх видача. Видавати подарунки потрібно під підпис. Для цього в довільній формі потрібно скласти відомість видачі подарунків і вказати ПІБ всіх одержувачів.

Після того як подарунки роздали, потрібно скласти Акт списання дитячих подарунків.

Оподаткування подарунків від роботодавця

Якщо вартість подарунка не перевищує 25% від мінімальної зарплати (враховується мінімальна заробітна плата станом на 1 січня поточного року) тоді ПДФО і військовий збір не нараховуються і не сплачуються.

У 2020 році роботодавець може не обкладати ПДФО і ВС нематеріальні подарунки вартістю до 1180,75 гривень.

Зверніть увагу! Якщо у співробітника двоє і більше дітей або роботодавець вручає подарунок дитині співробітника і самому співробітнику, тоді вартість подарунків отримана одним співробітником підсумовується. Тобто якщо роботодавець вручає подарунки вартістю, наприклад 600 гривень, а у співробітника двоє дітей, то загальна вартість подарунків буде 1200 гривень. В цьому випадку загальна вартість подарунків отримана одним співробітником від роботодавця перевищує мінімально неоподатковувану суму 1180,75 гривень. Все, що понад цієї суми буде обкладатися ПДФО (18%) і ВС (1,5%).

Після того як ви роздасте подарунки, їх потрібно буде показати в 1 розділі звіту 1-ДФ. Для подарунків вартістю до 1180,75 гривень ознака доходу "160". Для суми, що перевищує 1180,75 гривень ознака доходу "126". У розділі 2, показують повну вартість подарунків.

Якщо ви будете вручати подарунки дітям до 18 років (не має значення хто, отримає подарунок - сама дитина або батько) ЄСВ нараховувати та утримувати не потрібно. Якщо ви випадково або спеціально видасте подарунок дитині старше 18 років, тоді на повну вартість такого подарунка потрібно буде нарахувати та утримати ЄСВ.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором