• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Змінили юридичну адресу. Куди платити податки та здавати звіти?

05.10.2021

Після внесення змін до реєстраційних документів, виникає питання: куди подавати звіти та сплачувати податки. Розбираймося.

Для того, щоб визначити, куди здавати звітність, потрібно відкрити Порядок № 1588. У ньому сказано: надання податкової декларації та сплата податків здійснюються:

  • за попереднім (не основним) місцем обліку до кінця поточного бюджетного року;
  • за основним (новим) місцем обліку з 1 січня наступного року.

Це правило застосовується лише до податку на прибуток і ПДВ.

Єдиний податок

Юридичні особи платники єдиного податку повинні сплачувати та звітувати за єдиним податком з місяця, наступного за місяцем переїзду в нову податкову. Однак, самі податківці цю вимогу ігнорують і наполягають на тому, що до кінця бюджетного року потрібно звітувати та сплачувати єдиний податок в стару податкову.

Податок на майно

Плата за землю або податок на нерухомість прив'язані до місцеперебування об'єкта оподаткування, тобто зміна місцеперебування юрособи ніяк не впливає на те, до якої податкової платити майновий податок і здавати звітність.

Якщо юридична особа продає нерухомість, землю або розриває договір оренди землі й купує нове майно чи землю за новим місцеперебування, тоді за останній місяць використання такого об'єкта оподаткування повинен сплатити податки й збори в стару податкову і туди ж подати уточнюючу декларацію. А за новим місцеперебування потрібно оплачувати та звітувати відповідно до нової податкової, з місяця покупки або оренди об'єкта оподаткування.

Об'єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

Об'єднаний звіт по ЄСВ, ПДФО та ВЗ необхідно подавати за основним (новим) місцем обліку. Подавати звітність потрібно з того місяця, в якому були внесені зміни до ЄДР.

Оплачувати ЄСВ також потрібно в нову податкову з моменту внесення змін до ЄДР. А ось оплачувати ПДФО і ВЗ потрібно до кінця бюджетного року в стару податкову. З 1 січня наступного року, оплачувати ЄСВ, ПДФО та ВЗ, а також звітувати потрібно буде в нову податкову.

Єдиний рахунок

Якщо юридична особа вирішила відкрити єдиний рахунок і оплачувати податки й збори на нього, то після зміни місцеперебування нічого не змінюється. Тобто такому платнику податку не потрібно відкривати новий єдиний рахунок у новій податковій, оскільки рахунок не прив'язаний до конкретної податкової.

Суми, що зайшли на єдиний рахунок, ДПСУ розподіляє самостійно на потрібні казначейські рахунки на підставі поданих декларацій, тобто це вже головний біль податківців, а не юридичної особи.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором