• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як ФОП отримати допомогу на дитину за час карантину?

17.05.2020

З моменту введення карантину, держава намагається допомагати підприємцям (ну у всякому разі, вони так вважають). Крім зменшення податкового навантаження на бізнес, вони запропонували ФОП у яких є діти, оформити матеріальну допомогу. Як саме це зробити та хто може таку допомогу отримати, читайте у цій статті.

Допомога на дитину для ФОП | Торгсофт

Які підприємці можуть оформити допомогу на дитину?

Матеріальну допомогу на дітей можуть оформити ФОП тільки 1 і 2 групи єдиного податку. Виплата нараховується на кожну дитину віком до 10 років включно. Гроші можна отримати тільки за два місяці: травень і червень (якщо не продовжать карантин).

Допомогу можна отримати, якщо виконані наступні умови:

 1. ФОП повинен бути зареєстрований у 2019 році або раніше. На момент звернення, ФОП повинен знаходитися в 1 або 2 групі єдиного податку. Не має значення, в якій групі підприємець працював раніше. ФОП на загальній системі або підприємці, які працюють на 3 групі єдиного податку не можуть претендувати на допомогу.
 2. У ФОП не повинно бути боргів зі сплати ЄСВ «за себе», мають бути сплачені всі місяці 2019 року. Так само не зовсім зрозуміло, як бути підприємцям з інвалідністю, оскільки вони звільнені від сплати ЄСВ «за себе». Можливо їм буде відмовлено у виплаті, оскільки пункт про оплату даного податку є обов'язковим.
 3. Вік дитини на момент звернення не повинен бути понад 10 років. Якщо дитині на момент подачі заявки виповнюється 10 років, наприклад у травні, то допомога буде виплачена тільки за травень, за червень виплати вже не буде. А якщо день народження в червні, то допомога буде виплачена і за травень і за червень. Якщо ж дитині виповнилося 10 років, наприклад в лютому або квітні, то допомогу вам вже не дадуть.
 4. Якщо ФОП скористався послугою "Муніципальна няня", то виплату на дитину вже не дадуть. Інші види соціальної допомоги або субсидія не впливають на отримання виплати.

Якщо обоє батьків оформлені як ФОП, допомогу отримають обидва?

На жаль ні. В Порядку № 329 вказано, що допомога призначається одному з батьків або опікуну. Кількість ФОП в сім'ї не має ніякого значення.

У ФОП є наймані співробітники, належить йому виплата на дитину?

Хороша новина, не має значення чи є у ФОП наймані співробітники чи ні, допомога на дитину йому все одно передбачена.

ФОП отримував дохід в період карантину, відмовлять у виплаті?

Наявність або відсутність доходу у ФОП в період карантину не впливають на виплату матеріальної допомоги. Ви все одно можете її оформляти, якщо виконали умови, про які ми писали вище.

Який розмір допомоги покладено на дитину?

Розмір допомоги залежить від віку дитини:

 • на дитину до 5 років - 1779 грн / міс.;
 • на дитину з 6 до 10 років (включно) - 2218 грн / міс.


Коли дитині виповниться 6 років, суму допомоги перерахують з наступного місяця. Допомогу виплачуватимуть щомісяця за повний місяць. Така допомога не обкладається ЄСВ, ПДФО або військовим збором.

За який період дадуть допомогу?

За словами уряду, допомога буде виплачена за весь період карантину. Однак, Постанова № 329 була опублікована в травні, вона передбачає нарахування виплат за місяці карантину плюс один місяць після. Значить за березень і квітень ніхто нічого не отримає, тому матеріальну допомогу ФОП зможуть отримати тільки за травень і червень, адже заднім числом ніхто виплат здійснювати не буде.

Які потрібні документи ФОП для оформлення допомоги на дитину і куди їх подавати?

Для отримання матеріальної допомоги на дитину, ФОП повинен звернутися до органів соціального захисту населення або за місцем прописки, або за місцем фактичного проживання. У другому випадку органи соцзахисту самостійно перевірять, чи не отримує ФОП допомогу за місцем реєстрації. Для тих ФОП, які живуть в селах, необхідно звертатися до сільрад.


Для отримання виплат на дитину в період карантину, ФОП повинен зібрати й подати наступні документи:

 1. Заява про призначення допомоги (форма заяви наведена в додатку до Порядку № 329). У Заяві необхідно вказати номер розрахункового рахунку, на який буде перераховано допомогу
 2. Копію свідоцтва про народження дитини.
 3. Довідка за формою ОК-7 про оплату ЄСВ. Її можна оформити самостійно, на сайті ПФУ.
 4. Якщо ви є опікуном, необхідно додати копію рішення про опіку.


Документи можна подати не тільки в паперовому вигляді, а й в електронному, за умови, що у вас є електронний підпис. Подавати потрібно через сайт dopomoga2fop.ioc.gov.ua

Рішення про призначення допомоги, органи соцзахисту приймають протягом 3 днів. Про призначення або відмову у виплаті вас повинні повідомити письмово або в електронному вигляді. У разі позитивного результату, гроші перекажуть вам на рахунок, вказаний в Заяві.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором