• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Порядок сплати податкових зобов'язань

11.10.2020

Ми закінчуємо цикл статей про податковий борг та в останній статті розповімо про порядок сплати податкових зобов'язань.

Порядок сплати податкових зобов'язань

Розглянемо приклад: у вас є податковий борг плюс є зобов'язання зі сплати поточних податків. Ви вирішили оплатити поточні податки, а фіскали перенаправили цю оплату в рахунок погашення податкового боргу. Чи можуть в такому випадку вам виписати штраф за несплату поточних податків?

Ситуація складається незвичайна, контролери можуть виписати штраф, а ось підстави для нього немає. Пояснимо докладніше.

У разі наявності у платника податкового боргу, порядок зарахування коштів буде інший, ніж зазвичай. Платнику заборонено перераховувати гроші на погашення грошового зобов'язання до погашення податкового боргу. Винятком з цього правила є сплата ЄСВ і виплата зарплати. Так само не має значення, що вказано в платіжному дорученні, податківці самостійно зобов'язані перенаправити такі кошти в рахунок погашення податкового боргу, враховуючи черговість його виникнення. Тобто, всі гроші, які боржник переводить (не залежно від напряму сплати) повинні перенаправлятися.

Часто ситуація ускладнюється тим, що платник податків не знає про наявність у нього податкового боргу. У такій ситуації він оплачує поточні податкові зобов'язання, (як він думає), а контролери перенаправляють ці гроші в рахунок погашення податкового боргу та таким чином, у платника виникає заборгованість вже за поточними зобов'язаннями. І "порочне коло" починається заново.

У такій ситуації, при наявності податкового боргу, з'являються підстави для нарахування штрафу за ст. 126 ПКУ. Дана стаття передбачає застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань і не враховує підстави виникнення таких боргів. Тобто фіскали зобов'язані нарахувати штраф, а його розмір буде залежати від того, скільки часу пройшло з моменту виникнення заборгованості. Розмір заборгованості в даній ситуації буде тільки збільшуватися, поки платник повністю не покриє борги.

У подібних ситуаціях суд стає на сторону контролерів. Він підтверджує, що податківці зобов'язані зараховувати кошти в рахунок погашення податкового боргу, навіть якщо платник перераховує їх для сплати поточних податкових зобов'язань. Так само контролери повинні зараховувати гроші в рахунок більш ранніх боргів.

На цьому ми закінчуємо цикл статей присвячених питанням податкового боргу. Якщо у вас залишилися питання по даній темі, задавайте їх у коментарях і ми на них відповімо.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором