• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як ФОП отримати допомогу по частковому безробіттю на себе

20.06.2020

Нещодавно, законодавці затвердили Порядок № 453 від 03.06.2020 року в якому передбачили можливість оформлення та отримання допомоги по частковому безробіттю для ФОПа.

Допомога по частковому безробіттю ФОП | Торгсофт

Хто може отримати допомогу по частковому безробіттю?

Центр зайнятості стверджує, що для отримання матеріальної допомоги, підприємці повинні відповідати таким критеріям:

 • ФОП не пенсіонер;
 • тимчасово припинив або скоротив діяльність через карантин і у зв'язку з цим втратив частину або весь дохід;
 • сплатив ЄСВ за себе за 6 місяців до такого скорочення або тимчасового зупинення діяльності (до ФОП з інвалідністю ця умова не відноситься).

З приводу наявності найманих працівників, позиція центру зайнятості суперечить Порядку. Центр зайнятості наполягає, на відсутності найманих працівників, а ось Порядок передбачає матеріальну допомогу всім ФОП, не залежно від наявності або відсутності працівників.

На отримання допомоги у ФОП є 90 календарних днів з дня припинення або призупинення діяльності.

Який розмір матеріальної допомоги передбачений?

Розмір допомоги по частковому безробіттю для ФОП становитиме ⅔ бази нарахування ЄСВ. База нарахування ЄСВ дорівнює середньому розміру місячної бази нарахування ЄСВ за 2019 рік відповідно до Звіту по ЄСВ за формою № Д5.

Якщо ви у 2019 році сплачували ЄСВ за себе з мінімальної зарплати, то отримаєте 2782 гривні (4173 * ⅔). Якщо ви платили ЄСВ з більшої суми, ніж мінімалка, тоді є шанс отримати допомогу більшого розміру, але не більше мінімальної зарплати у 2020 році, тобто більше, ніж 4723 гривні, ви не отримаєте. Загалом, ви можете претендувати на допомогу від 2782 до 4723 гривень.

Окремо варто виділити ФОП з інвалідністю, оскільки вони звільнені від сплати ЄСВ за себе. Їм передбачена допомога в розмірі ⅔ від мінімальної зарплати, проте не встановлено за який рік, тому за логікою, беремо мінімалку за 2019 рік, і отримуємо допомогу в розмірі 2782 грн.

Чи може отримати допомогу ФОП, який зупинив діяльність на час карантину, але отримував дохід за раніше виставленими рахунками? Так, може, адже прямої заборони ні в Порядку, ні в Законі про зайнятість немає.

Які документи потрібні для отримання допомоги?

Для надання допомоги по частковому безробіттю ФОП потрібно подати такі документи:

 1. Заява. Складається в довільній формі на ім'я директора центру зайнятості. Текст заяви може бути таким: "Прошу надати допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу, у зв'язку з зупинкою (припиненням) діяльності. Наступним повідомляю, що я є застрахованою особою і платником єдиного соціального внеску."
 2. Копія наказу про зупинення (скорочення діяльності) із зазначенням дати початку.
 3. Заповнений Додаток 2 Порядку № 453. У ньому потрібно вказати дані підприємця і реквізити рахунку (можна підприємницького 2600 або особистого). У графі кількість годин нормальної тривалості робочого часу, необхідно вказати норми робочого часу як для співробітників, тобто з розрахунку 40 годин на тиждень і двох вихідних. Для квітня - 167 годин, для травня -151 година. У графі кількість годин часткового безробіття розраховуєте кількість днів у місяці, коли не працювали з урахуванням 5-ти денного робочого тижня і помножуєте на 8 годин.
 4. Довідка про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, що передують даті скорочення або припинення діяльності. Таку довідку потрібно зробити самостійно. У ній вказувати дату, суму та реквізити платіжного доручення, коли були здійснені оплати. Якщо ви не платили ЄСВ за березень і квітень, оскільки скористалися звільненням, то просто ставите прочерк. ФОП з інвалідністю таку довідку не подають, оскільки вони звільнені від сплати ЄСВ за себе.

Допомога по частковому безробіттю не обкладається ПДФО і військовим збором.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором