• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як звільнитися в односторонньому порядку?

25.07.2022

Останнім часом у працівників та роботодавців виникає все більше питань стосовно трудового законодавства. Одним з таких питань є: «Чи можна звільнитися в односторонньому порядку, якщо підприємство не працює й нема зв’язку між працівником та роботодавцем?». Одразу скажемо, що так, розірвати трудові відносини можна, але це не просто й не всі працівники можуть це зробити.
З 7 травня 2022 року набрали чинності зміни до Закону № 1706 від 20.10.2014 року.

Звільнитися можна за допомогою центру зайнятості

Для звільнення дистанційно через центр зайнятості потрібно дотримуватись наступних умов:

1. Звільнитися через центр зайнятості має право внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не має можливості розірвати трудовий договір самостійно через неможливість продовжувати роботу за попереднім місцем проживання.
Для отримання статусу ВПО необхідно звернутися до:

  • ЦНАПу,
  • міської або районної адміністрації,
  • органів соціального захисту населення,
  • до міської, селищної ради.

2. Звільнення відбувається через надання особі статусу безробітного, отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг.
3. Звільнитися можна лише на підставі:

  • п.1 ч. 1 ст. 36 КЗпП, за згодою сторін,
  • ст. 38 КЗпП, звільнення за власним бажанням,
  • ст. 39 КЗпП, розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника.

Для того, щоб звільнитися в односторонньому порядку, працівник повинен подати до центру зайнятості за місцем своєї реєстрації (як ВПО) заяву про звільнення на ім’я роботодавця.
Заяву про звільнення складають на ім’я роботодавця за звичайною формою. Датою звільнення в такому випадку буде наступний день після подання заяви.
Центр зайнятості, до якого була подана заява про звільнення у день припинення трудового договору повідомляє:

  • роботодавця (спосіб повідомлення може бути будь-який: телефонний дзвінок, електронний лист),
  • територіальний орган ПФУ,
  • територіальний орган ДПС.

Що робити роботодавцю?

Для роботодавців, після отримання інформації про звільнення працівника в односторонньому порядку, особливих умов не передбачено. Тобто необхідно виконувати загальні норми трудового законодавства:

  • видати працівнику копію наказу про звільнення,
  • провести з працівником остаточний розрахунок,
  • внести запис до трудової книжки та видати її працівнику, якщо вона зберігається на підприємстві.

Наказ про звільнення краще створювати датою, коли ви дізнались про звільнення працівника, а не «заднім» числом. А от датою звільнення необхідно зазначити ту дату, яку вказав центр зайнятості. Якщо зв’язку з працівником немає, то копію наказу про звільнення можна не надсилати, це не буде порушенням законодавства.
Щодо виплати остаточного розрахунку, то його необхідно провести в той день, коли ви дізналися про звільнення працівника від центру зайнятості. Якщо через проведення бойових дій немає можливості провести розрахунок, то зробити це можна після відновлення діяльності підприємства.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором