• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Продавець захворів на коронавірус: що робити?

11.09.2020

Про те, як захиститися від коронавірусу і як убезпечити робочий простір продавця ми вже писали в статті "Як захистити продавців від коронавірусу". Тепер поговорімо про те, що робити власнику магазину, якщо запобіжні заходи не допомогли й ваш продавець все-таки захворів Covid-19.

Що робити, якщо продавець захворів на COVID-19 | Торгсофт

Що робити в першу чергу?

Законодавство України зобов'язує роботодавця, в разі виявлення хворого співробітника, зробити наступне:

 • якщо є підстави вважати, що співробітник заразився коронавірусом на роботі, необхідно повідомити про це в компетентні державні органи (тільки в тому випадку, якщо є лабораторно підтверджений діагноз і продавцеві виданий листок непрацездатності);
 • організувати робоче розслідування, для виявлення передумов і обставин захворювання.

Якщо продавець захворів на коронавірус на роботі, тоді таке захворювання буде віднесено до гострих професійних захворювань.

Куди повинен повідомити роботодавець, якщо продавець (або будь-який інший співробітник) захворів на коронавірус?

Якщо продавець захворів на коронавірус і у нього є лабораторно підтверджений діагноз, тоді медичний заклад в якому проводився аналіз зобов'язаний буде повідомити про такий випадок:

 • підприємство, де працює такий співробітник;
 • територіальні органи Держпраці;
 • Фонд соціального страхування за місцем роботи такого співробітника.

Якщо роботодавець дізнався про те, що його співробітник захворів на коронавірус він повинен протягом двох годин повідомити:

 • територіальні органи Держпраці;
 • Фонд соціального страхування;
 • якщо приміщення, в якому працює хворий співробітник орендується, тоді необхідно повідомити орендодавця.

Якщо співробітник, який захворів на коронавірус помер, роботодавець повинен додатково повідомити:

 • місцеву держадміністрацію;
 • територіальні профоб'єднання;
 • поліцію.

Якщо продавець (або будь-який інший співробітник) захворів на коронавірус і легко переніс захворювання, тоді роботодавець повинен організувати комісію з інших працівників, яка протягом п'яти робочих днів буде з'ясовувати за яких обставин цей продавець захворів і що могло стати причиною зараження.

Якщо перебіг хвороби призвів до тяжких наслідків або смертельного результату, тоді розслідування буде проводити Держпраці.

Нові карантинні правила для бізнесу | Торгсофт

Що робити, якщо продавець захворів, але діагноз "коронавірус" ще не підтверджений?

Якщо продавець прийшов на роботу й у нього є підозри, що він захворів, необхідно одразу ж відправити його додому на самоізоляцію. Він зобов'язаний буде звернутися в медичний заклад або зв'язатися зі своїм лікарем. На час карантину, порядок отримання лікарняного спрощений, зараз лікар може відкрити його віддалено, досить зв'язатися з лікарем через телефон.

Якщо ж продавцеві стало погано протягом робочого дня й у нього з'явилися симптоми захворювання, його необхідно відправити до лікаря, а якщо стан співробітника погіршується стрімко, потрібно викликати швидку. Поки продавець чекає швидку, його необхідно ізолювати від інших співробітників, і видати йому захисну маску і рукавички.

Після того, як продавець піде додому або в поліклініку, необхідно продезінфікувати та провітрити приміщення, провести вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів, обробити антисептиком всі поверхні, до яких міг доторкатися продавець.

Наступний крок: роботодавець повинен визначити коло осіб, з якими контактував продавець. Ця інформація стане в пригоді, якщо до вас звернеться медична установа, в разі підтвердження діагнозу коронавірус.

Всім співробітникам, які контактували з хворим продавцем протягом двох наступних тижнів необхідно стежити за власним здоров'ям і самопочуттям. У разі погіршення здоров'я, потрібно звернутися до лікаря. Якщо ж якісь продавці особливо близько спілкувалися з хворим співробітником, їх бажано відправити на карантин, якщо можливо.

Закривати або не закривати магазин, якщо продавець захворів? | Торгсофт

Як ви вже зрозуміли, нема потреби закривати повністю магазин, якщо хтось із продавців захворів. Потрібно посилити заходи профілактики захворюваності та стежити за самопочуттям інших співробітників.

Важливий момент! Ви як роботодавець, повинні повідомити своїх співробітників про можливе зараження на роботі, проте розкривати особистість співробітника який захворів не потрібно!

Чи можна змусити співробітників здати тест на коронавірус?

Якщо ви хочете переконатися, що ваші продавці здорові, ви можете оплатити тест для всіх співробітників. Змушувати ж працівників здавати тест своїм коштом заборонено.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором