• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як продавати алкоголь з 1 жовтня 2021 року?

27.09.2021

Перлина Степу Князя Трубецького

Наказом № 329 було внесено зміни до форми та змісту фіскального чека.

З 1 жовтня 2021 року в касових чеках має зображатися значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої. Даний реквізит повинні друкувати всі суб'єкти господарювання, які торгують алкогольними напоями, незалежно від форми власності.

У зв'язку з цим нововведенням, у багатьох підприємців виникли питання:

  1. Як реалізувати алкоголь зі старими акцизними марками, без штрихового коду?
  2. Чи вважаються алкогольні напої марковані акцизними марками старого зразка такими, що не відповідають нормам чинного законодавства?
  3. Як реалізувати алкогольні коктейлі, які містять різні алкогольні напої?

Відповідь на ці питання надала податкова в ІПК № 3347/ІПК/99-00-07-05-01-06 від 06.09.2021 року. Розглянемо їх.

Як продавати алкоголь зі старими акцизними марками, без штрихового коду?


У разі зміни форми та змісту акцизних марок, відповідно до ст. 11 ч. 4 абз. 4 Закону № 481 закуплені раніше алкогольні напої та тютюнові вироби зі старими (попередніми) акцизними марками знаходяться в обігу та використовуються до повної їх реалізації, або до закінчення терміну придатності.

Алкогольні напої з акцизними марками попереднього зразка (без двомірного штрихкоду та лінійного штрихкоду) можна реалізувати в межах терміну придатності такого алкоголю до споживання, без зображення штрихового коду.

Алкогольні напої з акцизними марками старого зразка такими не відповідають нормам законодавства?

Якщо суб'єкт господарювання реалізує алкогольні напої з акцизними марками старого зразка, а термін придатності таких напоїв не закінчився, тоді продаж такої продукції відповідає нормам чинного законодавства. Головне, щоб алкогольні напої реалізувалися у той тарі, в яку були розлиті виробником.

Як продавати алкогольні коктейлі, які містять різні алкогольні напої?

При реалізації коктейлів, необхідно запрограмувати алкогольні напої, які використовуються для виготовлення даних коктейлів. Необхідно ввести данні (сканувати марки) для відображення їх реквізитів у фіскальних чеках при відкупорюванні пляшки, при приготуванні першої порції коктейлю.

Тобто, якщо ви використовуєте для приготування коктейлю декілька видів алкогольних напоїв, необхідно просканувати акцизні марки лише один раз, перед тим, як відкриєте пляшку.

На нашу думку, такий самий підхід доцільно використовувати при продажу розливного пива. Тобто потрібно просканувати акцизну марку на бочці перед першим продажем.

Якщо для виготовлення коктейлів застосовуються алкогольні напої, в межах терміну придатності, з акцизними марками старого зразка, без друкування у фіскальному чеку серії та номеру акцизної марки, це не буде вважатися порушенням законодавства.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором