• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Продаж алкоголю на новорічних ярмарках: потрібна ліцензія чи ні?

27.12.2020

Ліцензія на алкоголь на ярмарках

В усіх великих містах України запалили новорічні ялинки, а там де ялинки обов'язково є ярмарки. Незважаючи на карантин, ярмарки в цьому році працюють, як і раніше, без обмежень. Якщо ви вирішили взяти участь в ярмарку і продавати традиційний напій - глінтвейн, вам варто підготуватися заздалегідь і убезпечити себе не тільки від вірусу, але і від перевіряючих. Яких умов потрібно дотриматись підприємцю торгуючи глінтвейном на ярмарку, щоб зустріти Новий рік без прикрощів, читайте у цій статті.

Чи потрапляють ярмарки під карантинні обмеження?

Якщо коротко, то ні, ярмарки не потрапляють під карантинні обмеження. До кінця року введений карантин з обмеженнями передбаченими для помаранчевої зони. Під заборону потрапляють масові заходи за участю 20 і більше осіб. До масових заходів належать концерти, спортивні змагання, рекламні, соціальні та інші заходи. Але ярмарок до таких не належить, тому що цей захід пов'язаний з роздрібною торгівлею. Вона проводиться регулярно, в один і той же проміжок часу і в певному місці.

На ярмарках зазвичай торгують їжею, напоями та сувенірами. І передбачаючи питання: "Чи поширюються на ярмарок ресторанні обмеження?", Відразу відповімо - ні, не поширюються. Оскільки режим роботи ярмарків зазвичай з 10:00 до 22:00, то і під заборону роботи з 22:00 до 7:00 ярмарки не потрапляють. До того ж торгівля на ярмарку передбачає відсутність закритих приміщень і видачу замовлень з собою.

Чи потрібна алкогольна ліцензія для торгівлі глінтвейном на ярмарку?

Для початку давайте визначимося, чи є глінтвейн алкогольним напоєм. Закон № 481 відносить до алкогольних напоїв продукти, отримані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об'ємних одиниць, які вказані згідно з УКТ ЗЕД у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 і 2208. Виробники глінтвейну зазвичай вказують код УКТ ЗЕД 2205, 2206 та 2208.

Оскільки при виготовленні глінтвейну використовуються столові вина, то і зміст етилового спирту в готовому напої перевищує 0,5%. Тобто глінтвейн буде вважатися алкогольним напоєм незалежно від того хто його виготовив: продавець на ярмарку за авторським рецептом або великий виробник, який розлив його в пляшки, а підприємець купив і продає тепер на ярмарку.

Визначившись з тим, що глінтвейн - це алкогольний напій, стає ясно, що для торгівлі їм на ярмарку потрібна алкогольна ліцензія.

Зверніть увагу! Якщо ви будете робити глінтвейн або гаряче вино зі столових вин, вам все одно потрібна буде ліцензія на продаж алкоголю. Попри те, що столовими винами можна торгувати без ліцензії, податківці вважають будь-яку зміну, наприклад додавання цукру, води або ароматизаторів в столове вино, змінює його склад, відповідно таке вино буде відрізнятися від того, що вироблено по ДСТУ 4806-2007 і вже не вважається столовим.

Ще один важливий момент! Якщо у вас вже є ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем, наприклад в магазині, для торгівлі на ярмарку вам знадобиться окрема ліцензія, в якій буде вказана адреса ярмарки.

Після того як ви поторгуєте глінтвейном на ярмарку, не забудьте сплатити роздрібний акциз, оскільки глінтвейн - це алкогольний напій.

Чи може ФОП на єдиному податку торгувати глінтвейном на ярмарку?

На думку податкових інспекторів, ФОП на єдиному податку 1-3 груп не можуть виготовляти та торгувати гарячими напоями, які за рецептом нагадують глінтвейн. Але є маленька лазівка. Якщо ви будете підігрівати і продавати столове вино і окремо до нього продавати або видавати суміш для глінтвейну (по типу збери сам), то ви нічого не порушуєте.

Які є вимоги до торгової точки та торгового місця?

Залежно від того, як саме будуть вживати глінтвейн ваші покупці вимоги до торгової точки будуть відрізнятися. Якщо ви будете наливати глінтвейн в тару (стаканчик) і видавати покупцеві, при цьому покупець буде йти з напоєм, тоді ніяких особливих вимог немає. Таким чином можуть торгувати всі суб'єкти господарювання.

Якщо ви хочете, щоб ваші покупці могли пити глінтвейн в місці продажу, тоді вам потрібно бути суб'єктом громадського харчування.

Для отримання алкогольної ліцензії, ваше торгове місце має відповідати трьом критеріям: знаходиться в приміщенні; площа повинна бути 20 кв.м. і більше; повинен бути РРО (ПРРО).

При торгівлі глінтвейном, в чеку РРО потрібно вказувати код УКТ ЗЕД основного інгредієнта, тобто вина.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором