• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як продати товар куплений за кордоном

10.08.2020

Покупки в інтернет-магазині за кордоном

Ми продовжуємо відповідати на питання пов'язані з інтернет-торгівлею. В даній статті поговоримо про те, чи можна купувати товари в закордонних інтернет-магазинах і торгувати ними в Україні.

Якщо підприємець вирішив закуповуватися "запівдарма" на Aliexpress і перепродувати ці товари в Україні, то в цілому, ніхто йому заборонити цього не може. Якихось особливих дозволів для цього отримувати не потрібно, тільки якщо це не товар, який підлягає ліцензуванню.

Покупка товарів за кордоном | Торгсофт

Оплата

Оплата за товар у нерезидента на сайті, наприклад Aliexpress або eBay відбувається за допомогою платіжної картки, як звичайної пластикової, так і віртуальної (інтернет-карта). Після останніх оновлень правил валютного контролю підприємцям і юридичним особам дозволили здійснювати розрахунки як в гривні, так і у валюті один раз на день по одному ЗЕД договору на суму до 400 тисяч гривень (якщо оплата в доларах, то потрібно робити перерахунок за поточним курсом і сума оплати не повинна перевищувати еквівалент 400 тис. грн).

Без укладення окремого зовнішньоекономічного договору можна перераховувати до 400 тисяч гривень і звичайним банківським переказом. Якщо сума вашої покупки перевищує допустимий ліміт, тоді без укладення письмового договору з інтернет-магазином, банк не зможе провести оплату. Для того, щоб банк закупив інвалюту для вашої оплати продавцю-нерезиденту необхідно буде надати їм контракт, інвойс та інші документи. Якщо ж сума покупки менш як 400 тисяч гривень, тоді банк купує валюту і проводить транзакцію без додаткових документів.

Документи

Ще до моменту оплати, радимо вам обговорити з продавцем нерезидентом порядок оформлення документації на товар. Крім контракту та інвойсу, який знадобитися вам при розрахунках у банку, а потім і при митному оформленні товару, знадобитися ще й товаросупровідна документація: відвантажувальні накладні, сертифікати якості, документи, що підтверджують країну походження та інші.

Важливий момент! Усі документи повинні бути оформлені на підприємство або ФОП, а не на людину (працівника) який робить замовлення в інтернет-магазині. Крім того, що правильно оформлена документація потрібна буде для товарного обліку, ще й від правильності оформлення документів буде залежати порядок митного оформлення посилки та вартість розмитнення.

Митні платежі

Товари (крім підакцизних) вартістю до 150 євро, які пересилаються через кордон у вигляді посилок, не є об'єктом для митного оформлення, на них не складається митна декларація, не обкладаються митом і ПДВ. Якщо в один день від одного відправника прийде посилка (або кілька посилок, але відправник один) вартістю понад 150 євро, тоді такі посилки необхідно задекларувати (скласти митну декларацію), заплатити мито і ввізний ПДВ.

Якщо ви замовляєте товар із закордонного інтернет-магазину як фізична особа (не підприємець) тоді неоподатковуваний ПДВ поріг для імпортних посилок - до 100 євро.

Бухгалтерський облік

Якщо за товар куплений в закордонному інтернет-магазині оплачували корпоративною карткою, тоді суму покупки потрібно зафіксувати, як гроші видані під звіт. Після отримання посилки співробітник повинен скласти авансовий звіт. Отриманий товар оприбутковують тією датою, якої складено авансовий звіт. До нього необхідно прикріпити документи, які підтверджують отримання товару. Вартість товару необхідно перевести в гривню за курсом НБУ на дату передоплати.

Податок на репатріацію

Перераховуючи закордонному продавцю гроші за товар, податок з доходів нерезидента, він же податок на репатріацію, утримувати не потрібно. Виторг нерезидента звільнений від оподаткування.

У наступній статті з циклу, поговоримо докладніше про те, які є обмеження та особливості для ФОП, якщо він торгує через інтернет-магазин.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором