• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

ФОП отримав оплату у валюті: чи потрібно її продавати

28.11.2020

ФОП отримав оплату у валюті чи потрібно її продавати

Досить часто у підприємців, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, виникає два питання:
Чи можна притримати валюту, яка надійшла на розрахунковий рахунок або її потрібно продавати день в день?
Чи включати курсові різниці в дохід?
Про це і поговоримо в даній статті.

Чи обов'язково продавати валюту?

Ні, продавати валюту необов'язково. Ще того року, НБУ скасував обов'язковий продаж інвалюти. Тому тепер, коли гроші надходять на розрахунковий рахунок, банки не роблять автоматичний продаж. Зараз вам на розрахунковий рахунок приходить вся сума в інвалюті (нагадаємо, раніше банки автоматично продавали 30% від суми, що надійшла, а 70% залишали в інвалюті, тобто ви отримували частину суми в гривні, а частину в доларі / євро / рублях і т. д.).

Оскільки тепер немає обов'язкового продажу валюти, ви можете зберігати гроші на рахунку до тих пір, поки вони вам не знадобляться. Однак врахуйте, що при використанні коштів в іноземній валюті, є певні обмеження:
заборонено переводити валюту з підприємницького рахунку на особистий валютний рахунок (або будь-який інший рахунок фізособи, відкритий для власних потреб);
не можна зняти валюту з розрахункового рахунку (отримати готівку). Можна продати валюту, а потім зняти потрібну вам суму, але вже в гривнях.

Чи збільшують курсові різниці дохід підприємця?

Підприємці на єдиному податку та загальносистемники не ведуть бухгалтерський облік і не застосовують норми П(С)БО 21 "Вплив зміни валютних курсів". Це означає, що вони не зобов'язані розраховувати курсові різниці та показувати їх у складі доходів або витрат.

Підприємці при отриманні валюти на розрахунковий рахунок, перераховують отримані суми в гривні за курсом НБУ на дату надходження грошей на рахунок. Навіть якщо в кінці звітного періоду, на валютному рахунку залишаться гроші, підприємцям не потрібно перераховувати їх за поточним курсом. Тобто перерахунок валюти в гривню здійснюється одноразово в день надходження валюти на рахунок за поточним курсом.

Чи включається до доходу курсова різниця при продажу валюти?

Якщо підприємець вирішив продати валюту через кілька днів / тижнів після її надходження на рахунок, включати в дохід курсову різницю чи ні, буде залежати від того, на якій системі оподаткування ви перебуваєте.

Підприємці на загальній системі оподаткування:

  • позитивну курсову різницю, повинні включати в дохід (різниця між курсом продажу комерційним і курсом НБУ в день надходження грошей на рахунок);
  • негативну курсову різницю до витрат не включають.

Підприємці на єдиному податку, на думку податківців, не зобов'язані включати позитивну курсову різницю в доходи. Однак, для того, щоб вас потім не покарали, за невключення такої різниці в дохід підприємця, краще отримати індивідуальну податкову консультацію.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором