• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як перевірити надійність бізнес-партнера?

26.04.2021

Як перевірити надійність бізнес-партнера

Будь-який бізнес, що розвивається потребує бізнес-партнерів. Однак знайти надійних і чесних партнерів буває не просто, тому, щоб уберегти себе і свій бізнес від шахраїв і компаній - одноденок, потрібно заздалегідь перевіряти, з ким ви будете працювати. Як перевірити бізнес-партнерів, читайте в статті.

Навіщо перевіряти бізнес-партнера?

Ось кілька причин, чому потрібно перевіряти бізнес-партнерів:

 • Компанії з якою ви співпрацюєте не існує. Контрагент, з яким ви збираєтеся співпрацювати створив сайт, виготовив печатку, вислав прайс, а зареєструватися як ФОП або ТОВ - забув. Співпрацю з таким контрагентом перевіряючі органи можуть розцінити як шахрайство (з вашого боку), а це в свою чергу, вважається кримінальним злочином.
 • Бізнес-партнер - банкрут. Шанси повернути свої гроші у вас не високі, для цього контрагент повинен пройти процедуру банкрутства, а ви повинні зареєструватися в реєстрі кредиторів і чекати, коли дійде до вас черга. Але може виявитися, що поки дійде ваша черга, грошей вже не залишиться.
 • У вашого контрагента просто немає грошей і він не зможе вам заплатити. Компанія може бути цілком законною, але у неї немає грошей навіть на оплату податків, природно, що і вам заплатити буде нічим.
 • Ваш майбутній партнер може виявитися компанією-одноденкою.
 • Контрагент може бути фігурантом судового розгляду або учасником фіктивних схем.

Як перевірити бізнес-партнера?

Для перевірки контрагентів існують безкоштовні державні сайти, в яких міститься інформація з відкритих баз даних та платні сервіси.

Безкоштовні сайти для перевірки контрагентів:

 1. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Це найвідоміший і простий сервіс для перевірки контрагентів. Безкоштовно можна дізнатися інформацію про засновників і власників, статутний капітал, види діяльності, подивитися дату реєстрації та адресу, дізнатися, чи не проходить контрагент процедуру ліквідації. Для отримання інформації досить знати ПІБ (для ФОП), назву компанії або код ЄДРПОУ. З мінусів даного реєстру можна назвати один - оновлення інформації в реєстрі відбувається із затримкою в кілька днів.
 2. Електронний кабінет платника податків. Ще один простий у використанні та досить ефективний інструмент для перевірки контрагентів. На даному сайті можна перевірити контрагента і дізнатися: коли він став на облік у податкову, чи є платником єдиного податку, на якій групі знаходиться і якими видами діяльності займається, чи є ліцензії на продаж акцизних товарів, чи є платником ПДВ, отримує державні дотації та багато іншого. Для отримання інформації досить знати ПІБ або найменування контрагента, а також код ЄДРПОУ.
 3. Сайт податкової. На сайті податкової є розділ з перевірки бізнес-партнерів. Ви можете дізнатися, чи є у вашого контрагента податковий борг і чи перебуває він на обліку в податковій. Перевірку краще проводити за кодом ЄДРПОУ, оскільки сервіс не вміє видавати інформацію по кількох ФОП або компаніям одночасно, якщо назви схожі.
 4. Єдиний державний реєстр судових рішень. Даний реєстр більше підходить для перевірки юридичних осіб, а не ФОП, оскільки інформація про фізосіб в ньому зашифрована. У реєстрі можна подивитися всі справи, які відкриті й закриті та почитати рішення суду. Інформація в реєстрі оновлюється повільно і з затримкою в тиждень
 5. Судова влада України. Реєстр схожий на попередній, але тут можна подивитися інформацію по фізичних особах. З мінусів - якщо справа закрита, то інформації не буде, в реєстрі міститься інформація по справам, які ще відкриті.
 6. Clarity Project. Це інструмент, створений волонтерами для моніторингу бази державних закупівель Prozorro.
 7. Опендатабот. Даний сервіс працює за допомогою мобільних додатків Telegram, Facebook Messenger, Viber і Skype. За допомогою даного реєстру можна перевірити фізичну особу, ФОП і юридичну особу. Інформація підтягується з багатьох джерел: Мін'юст, Судовий реєстр, МВС і т.д. Якщо вам потрібно перевірити пару контрагентів - це можна зробити безкоштовно, якщо хочете моніторити інформацію про партнерів постійно, прийдеться купити підписку.
 8. Google. Після перевірки контрагента у відкритих реєстрах, не забудьте його прогуглити, адже негативні відгуки в державних реєстрах не написані.

Платні сайти для перевірки контрагентів:

 1. Contragent. Це сервіс від компанії ЛІГА: ЗАКОН. За допомогою сервісу можна перевірити контрагента у відкритих базах даних, в санкційних списках, отримати дані про ЗЕД і т.д.
 2. YouControl. Даний сервіс проводить перевірку в 50 реєстрах і видає резюме по контрагенту. Можна дізнатися загальну інформацію, фінансовий стан, видані ліцензії і т.д. Вартість від 680 грн / добу.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором