• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Відтермінування податкового боргу

07.09.2020

Ми продовжуємо цикл статей присвячених питанням податкового боргу. У даній статті ми розповімо, як оформити розстрочку або отримати відстрочку для оплати податкового боргу.

Якщо у вас виник податковий борг, ви маєте право отримати відстрочку для його оплати. Податковий кодекс передбачає можливість перенесення терміну оплати податкових зобов'язань під відсоток: 120% річних облікової ставки НБУ, яка діє в день прийняття податкової позитивного рішення.

Розстрочка розуміє під собою погашення боргу рівними частинами починаючи з наступного місяця, після отримання права на розстрочку. Відстрочка ж розуміє під собою можливість оплати податку рівними частинами, але з конкретної дати, обраної податковими органами.
Відтермінування податкового боргу | Торгсофт
Якщо обрана розстрочка з відстрочкою платежу, тоді перший платіж повинен бути внесений протягом 12 місяців з дня виникнення податкового боргу.

Якщо до складу податкового боргу, до якого буде застосовуватися розстрочка входить пеня, тоді при нарахуванні відсотків, її не враховують.

Не на всі види податків можна оформити розстрочку, наприклад, ЄСВ не можна оплачувати на виплат або оформляти відстрочку платежу.

Як отримати розстрочку на сплату податкового боргу?

Етап 1. Підготовчий

Просто так, розстрочку на сплату податкового боргу ніхто не дасть. Для цього необхідно спочатку встановити зв'язок між неможливістю вчасно погасити заборгованість і обставинами, які на це вплинули.

До таких обставин можуть відноситися такі ситуації:

  • загроза банкрутства в разі повного одноразового погашення податкового боргу;
  • настання форс-мажорної ситуації, через яку погасити борг неможливо.

Етап 2. Подача документів

Для отримання розстрочки до податкової подають:

  1. Заява про відтермінування податкового боргу (подається за місцем обліку платника податків або в податкову, в якій борг утворився).
  2. Економічне обґрунтування розстрочки (подаються документи зібрані на першому етапі; аналіз фінансового стану; графік погашення заборгованості).

Дізнатися про те, чи зафіксувала ваше звернення податкова, можна в особистому кабінеті платника податків в розділі Реєстр заяв про відтерміновування, відстрочення грошового зобов'язання та податкового боргу.

Етап 3. Прийняття рішення

Протягом 30 календарних днів після подачі заяви, податкова прийме рішення: давати вам розстрочку чи ні.

Якщо вам дадуть дозвіл на відтерміновування податкового боргу, то податкова відправить відповідне рішення і внесе інформацію до Реєстру.

Якщо у вас податковий борг більше ніж по одному податку, то і заяви подаються для кожного податку і рішення фіскальна служба приймає по кожному податку окремо.

Якщо сума податкового боргу понад 1 мільйон гривень, то для отримання розстрочки вам необхідно буде надати у вигляді застави майно, котре дорівнюватиме за вартістю сумі боргу (або буде вище).

Етап 4. Укладення договору

Якщо податкова дала добро на відтерміновування податкового боргу, тоді необхідно буде укласти договір про відтермінування.

Укласти договір потрібно на наступний день, після отримання позитивної відповіді за місцем реєстрації платника податків.

Етап 5. Виплата боргу

Після укладення договору, потрібно вчасно виплачувати борг і відсотки та дотримуватися тих термінів, які вказані в договорі.

Якщо у вас немає коштів для оплати чергової частини розстрочки, ви можете звернутися в ту податкову, з якою у вас укладений договір для надання відстрочки платежу.

Якщо у вас з'явилася можливість дострокового погашення податкового боргу, ви можете це зробити без проблем. Головне не забудьте повідомити податкову протягом трьох днів після внесення повної оплати (податкового боргу + відсотків).

У наступній статті поговоримо про те, чи можуть податкові органи вилучати кошти й майно в рахунок погашення податкового боргу?

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором